אל תרמו אותם: אם פרטיות זה חשוב אז למה אמא שוב מציצה לי בנייד?

אתם אומרים להם להתמיד בחוג שבחרו, אבל לא עושים זאת בעצמכם. ומה בקשר לקללות? אפרת לקט מציעה לכם להיות האדם שאתם רוצים שילדכם יגדל להיות

אפרת לקטפורסם: 29.10.18 07:48
הם מתבוננים בנו כל הזמן ולומדים - מי אנחנו באמת? (צילום: תמי גלאור)
הם מתבוננים בנו כל הזמן ולומדים - מי אנחנו באמת? (צילום: תמי גלאור)
האכזבה הכי גדולה של הילד שלנו בבגרותו, היא להבין שכל הערכים שלימדנו אותו חלים עליו, אבל לא חלים עלינו.

 

אנחנו נבקש ממנו להתמיד בחוג שבחר השנה, אבל אז הוא יגלה שאני דווקא נרשמת לפילאטיס ואז מחליפה לשחיה ואז לחדר כושר ואז לזומבה ובגדול - אני די בטטת כורסא.

 

אני אבקש ממנו לספר לי את כל שעל ליבו, אבל הוא ירגיש שמשהו קורה ואני לא אספר לו שאבא ואני רבנו ולא מסכימים על משהו גדול ומשמעותי, ולפעמים אנחנו צריכים קצת מרחק. הוא ירגיש שאני מסתירה ממנו.

 

אני אגיד לו שבבית הזה הכי חשוב לומר את האמת, כל האמת, כי רק ככה נוכל לעזור, אבל אז הוא ישמע שאני משקרת לסבתא שאני לא מרגישה טוב, כי לא נעים לי לומר שלא בא לי לבוא השבת.

 

 

 

 

לפוסטים הקודמים של אמא מאמנת:

      

אני אבקש לא לקלל כי ככה לא מדברים אצלנו בבית, ומה זה פה, שכונה? ואז כשאסיע אותו לחוג יצא לי איזה ססססעמק עסיסי על איזה אידיוט שחתך אותי בכביש.

 

אני אגיד לו שפרטיות זה חשוב, ואמא צריכה את הפרטיות עכשיו, אז אני סוגרת את הדלת ורק אם זה ממש ממש חשוב ולא יכול לחכות הוא יכול לדפוק ורק אם אענה הוא יכול להיכנס. אבל בלילה, כשהוא ילך לישון, אני אחטט לו קצת בטלפון ובמגירות כדי לבדוק אם הכל בסדר והוא לא בסכנה או מסכן מישהו אחר.

 

אני אסביר כמה חשוב זה לא לקחת משהו בלי רשות, לא לגנוב או לגזול, אבל אחרי שסיימנו לשלם בחנות ההיא, אני אשים לב שלא חייבו אותנו על שלושה פריטים ואשמח בקול שדפקנו את המערכת ואיזה מזל, כי העסק הזה גם ככה עושה מלא כסף, אז מ'כפת לו הכמה שקלים שלא חויבתי בהם?

 

אני אטיף לו על כמה שקשרי חברות זה גדול ומשמעותי ואני אפילו אזמין לכאן חברות ויהיה לנו ערב כייפי ממש, נצחק, נאכל וכשהן ילכו, אני אחבק אותן חזק ואגיד שממש היה כיף, אבל אז כשאסגור את הדלת, הוא ישמע אותי מטנפת עליהן אחת אחת בפני אבא. אני אבקר ואהיה הדבר הכי רחוק מחברה. הכי רחוק מאותנטיות.

 

הילדים שלנו לומדים אותנו בלמידה אגבית, לומדים מהמעשים שלנו ולא מההסברים המלומדים שלנו, אין דבר שיותר קשה לילד מהורה עם מוסר כפול, שאומר דבר אחד ועושה אחר. גם אם הילדים שלנו ילמדו את כל זה, ויבינו את השקר הגדול רק כשיהיו בוגרים בעצמם.

 

תהיי האדם שאת רוצה שהילד שלך יגדל להיות.

 

משימת ההורות החשובה ביותר - הקשה ביותר לביצוע.

 

 

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

 

 

אפרת לקט, אמא לשניים, מחברת הספר "אמא מאמנת", ממקימי בית הספר המונטסורי בכפר הירוק, מרצה בארץ ובעולם ומכשירה אמהות להיות המאמנות של ילדי המאה ה-21. הטור הוא קטע מהספר "אמא מאמנת". הספר נמכר ברשת חנויות סטימצקי ובאתר הצרכנות של מאמאגורו באינטרנט.

 

 

 

 
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
בת 42 שנים ומחוברת לאהבת חיי בדיוק מחצית מהן, מחברת הספר "אמא מאמנת", ממקימי בית הספר המונטסורי ״דרך הילד״ בכפר הירוק, תלמידה נצחית ולא מפסיקה לרגע ללמוד את מה שהגדרתי כתפקיד חיי - אמא מאמנת.
במסגרת בית הספר לאימון אימהות שהקמתי, אני מכשירה אימהות כמאמנות לילדי המאה ה-21. הכלים שלי משלבים תכנים משלושה עולמות תוכן: אימון, חינוך מונטסורי ופסיכולוגיה חיובית. משמשת כמאמנת ראשית בבית אמא מאמנת ומרצה בארץ ובעולם כיצד להפוך כל דילמה הורית להזדמנות לאמן את ילדי המאה הזו למיומנויות שיידרשו להם בבגרותם.