עיצוב
יש עיצוב ישראלי במחיר אפשרי? דוגמה ראשונה: הדפסים נאיביים לקירמה קורה כשחוטי הברזל המשורטטים של קובי סיבוני יורדים לנייר ופוגשים את הססגוניות המתפרצת של גילי אונגר? בלוג חדש מתעד את תהליך העבודהלהמשך קריאה...
צילום: יעל סיבוני
המעצב קובי סיבוני (מימין) ומלביש הבתים גילי אונגר בסטודיו של סיבוני בקיבוץ לוחמי הגטאות. דמויות חוטי הברזל הפכו מפריטים תלת ממדיים לרישומים, והקווים השחורים התמלאו בצבעים בוהקים
כיף לפרגן לעיצוב ישראלי. הסצנה המקומית משפריצה כישרון, מרץ וחשק. לכן מתסכל לגלות שגם מי שמפרגן, אוהב ורוצה – בדרך כלל חושב שהוא לא יכול להרשות לעצמו עיצוב מקורי.
בסוף רובנו עולים על הכביש ל''איקאה'' או לחנות רשת אחרת, וחוזרים הביתה עם עוד פריט קטלוגי. מעט החנויות שכן מוכרות עיצוב ישראלי מציגות בדרך כלל פריטים יקרים למדי, שפונים לקהל אספני באופיו – או חפצים קטנים, פיצ'פקעס טרנדיים.
אבל יש אמצע: מוצרים שיוסיפו לחדר מקוריות ואותנטיות, במחיר אפשרי. הבלוג הזה יציג מנורות, אמנות קיר, טקסטיל ואפילו רהיטים (לא גדולים) שעולים כמה מאות שקלים. סכום שאולי שווה להשקיע כדי להפוך את הבית לאישי יותר, וכדי לעודד את היוצרים שמסביב.