בדיון לוהט שהתפתח בקבוצה 'צרחת האימהות הצרכניות' בפייסבוק, הועלה הנושא הכאוב של מוצרים בסיסיים שהפכו למותרות, כמו כניסה לבריכה. כאשר עלות ביקור בודד בבריכה לאדם מגיעה ל-70 ₪, האם רכישת תיק גן מעוצב במחיר זה, שישרוד שנה ויותר, גם צריכה להיחשב מותרות?

תיק רטרו של מיננה (צילום: גבי הוכברג)

הכתבות הקודמות לחזרה לבי"ס:

תיק הגן אבד לבתי האמצעית. איך בדיוק לא ברור. יתכן שלקחה אותו עמה למגרש המשחקים הסמוך ואיש לא שם לב שהיא לא חזרה עימו. היא עולה כבר לכיתה ב' ויש לה ילקוט בי"ס גדול, אבל תיק הגן הקומפקטי והקל הוא מוצר שהיא מאמצת בחום בכל פעם שיש טיול וצריך להצטייד למשל בבגדים להחלפה, בכריכים ובשתייה, וגם כדי לנייד צעצועים כאשר היא מבקרת חברות לכיתה או כמו במקרה המצער, למגרש המשחקים.

תיק מודן - ריפוד נושם בגב (צילום :אבי ורון)

קפיצה זריזה לחנות הקרובה, ובעלות מגוחכת של 29 ₪ מצאתי בארגז המבצעים (דגמי שנה שעברה) תיק גן של מודן עם נסיכות מהסדרה האהובה עליה וכך הבכי הפך לחיוך רחב. משקל זעום של 250 גרם, ריפוד גב רך ונושם, שני תאים ומקום אפילו לשני בקבוקים.

עיצוב התיקים לגן מטיל צל על מגוון תיקי ביה"ס. האם זוהי התמימות הצרכנית של ההורים הגוררת אותם לרכוש מוצרים שעיצובם מתחרה בתיקי יוקרה לעגלות או אולי רגשי האשם על שאנחנו במשרד כל היום ושלחנו אותם עם עוד 30 ילדים כבר בגיל 3 לגן טרום-טרום-חובה וצהרון עד 17:00 או שמה הרצון להעניק לפעוטות משהו אישי וייחודי, שייקשר אותם לבית המוכר ואהוב?

תיקי קל-גב - מה קדם למה? התיק או הסרט (צילום קולאז': אבי ורון)

בשבועות האחרונים נתקלתי במספר תיקים אין סופי. הנה טעימה על קצה המזלג מהאפשרויות שלכם לשלוח את המתוקים לגן עם תיק אופנתי בעלות של זוג כרטיסים לסרט.

חברות כמו מודן וקלגב מזדרזות להשתמש בפורמט של סרטים ודמויות אהובות מעולם הטלוויזיה והקולנוע כדי ליצור קשת רחבה של אפשרויות, כך שכאשר מגיעים לגן ותולים את התיק עם עוד עשרות ילדים אחרים על הקולב הארוך, אפשר בקלות יחסית לאתר את התיק האישי, עוד לפני שמזהים את השם שכתבנו עליו בטוש.

סימפלי-גוד - תיק בד ללא תחושה פלסטית (צילום: סטודיו יסמין ואריה)

תיקי גן איכותיים מאוד ניתן למצוא בשילב מהמותג SimplyGood, המוכר מעולם המנשאים, ושאר מוצרי טקסטיל לפעוטות. לתיק תא קדמי מיוחד העשוי בד תרמי לשמירה על טריות המזון, שני תאים לבקבוקים, תא ראשי גדול במיוחד לבגדים, ונרתיק קטן למוצץ שאח"כ יכול לשמש לכסף קטן. גם כאן הריפוד בצד הגב רך ומונע מחפצים בפנים, כמו קופסת האוכל הקשיחה, להציק בגב.

סימפלי גוד - בידוד טרמי לשמירת טמפ' המזון (צילום: אבי ורון)

כנראה בזכות ההפגנות, רק החודש, תמצאו אותו במחיר 49 ₪ בלבד במקום 69 ₪.

ילקוט ארנבון מיננה - קשה להתעלם (צילום: גבי הוכברג)

קולקציית תיקי הגן של Minene כוללת תיקי גב בעיצוב חיפושית אדומה, חזיר סגול, פרה לבנה, ארנבון ורוד, צפרדע ירוקה ופיל תכלת. תיקי הגן עשויים מחומרים האטומים לרטיבות והם מתנקים בקלות, אך אין ריפוד בצד הגב, ומשום מה הפלסטיק נוטה להידבק לעצמו לאחר ששהה סגור זמן ממושך.

התיקים מכילים תאים רחבים לאחסון פריטים רבים, כגון: כריך ופירות, בקבוק שתייה, בגדי החלפה ואפילו הציורים היפים שהילד צייר במהלך היום בגן.

ילקוט ארנבון מיננה – יש מקום לדפים בלי לקפל (צילום: אבי ורון)

קולקציה נוספת כוללת תיקים בעיצוב פרחוני ייחודי, בצבעי לבן, שמנת וכחול.

סדרת הרטרו של מיננה (צילום: גבי הוכברג)

המראה מטעה, כאילו בד ברוקט, אבל למעשה מדובר בחומרים פלסטיים האטומים לרטיבות. תוספת מבורכת היא התא השקוף לפתקית עבור שם הילד/ה, במקום לקשקש בטוש בלתי מחיק על התיק היפיפה.

תא שקוף - להוסיף את השם מבלי לקשקש על התיק (צילום: אבי ורון)

מחיר: 120 ₪.

משקלם של כל התיקים המעוצבים כ-400 גרם.

להשיג בחנויות Minene

סימפלי-גוד – יש גם דגמים בשביל הבנים (צילום: סטודיו יסמין ואריה)