צילום: שי יחזקאל

ככה הם עושים את זה: חמישה מאפייני יסוד של זוגות מאושרים

הסטטיסטיקה מראה שרק כ־30% מהזוגות מאושרים ביחד, ולא ספרנו את אלו שכבר התייאשו והתגרשו. אז מה הסוד לזוגיות טובה ואיך זה אצלכם בבית?

27 שנות נישואים. וורן בייטי ואנט בנינג  (צילום: Dimitrios Kambouris/GettyimagesIL)
27 שנות נישואים. וורן בייטי ואנט בנינג (צילום: Dimitrios Kambouris/GettyimagesIL)

הסטטיסטיקה מראה שרק כ־30% מהזוגות מאושרים ביחד. מה הסוד שלהם לזוגיות טובה? ד"ר אורית ארבל, מטפלת זוגית ומחברת הספר "להתאהב מחדש", מונה חמישה מאפיינים משותפים לשליש המאושר שכדאי גם לכם לאמץ:

 

עוד מחקרים על אהבה וזוגיות במנטה:

 

1. הם שומרים על הגבול האישי

"חיה ותן לחיות" הוא אחד המאפיינים החשובים של זוגיות מאושרת שבה כל אחד מבני הזוג מבין שבן הזוג שלו חופשי לנהל את חייו לפי רצונו ותפיסתו. רוצים גם? הזכירו לעצמכם שבן הזוג לא חייב לחשוב כמוכם ולא חייב לחיות את חייו לפי האמונות שלכם.

 

2. אין להם ציפיות בשמים

בני זוג מאושרים שומרים על רמת ציפיות ריאלית זה מזה ומבינים שלא תמיד הצד השני יכול להיות מבין ותומך ואין מה להתאכזב מכך. רוצים גם? נסו לבוא ליחסים "נקיים" מציפיות או לפחות עם ציפיות ריאליות, חפּים מהצורך להפיל על בן הזוג את כל ה"תיקים" שאתם סוחבים מילדות.

 

3. הם לא מנסים לשנות זה את זה

זוגות מאושרים חולקים כבוד והבנה הדדיים זה לזה ומכבדים גם את השונות ביניהם. רוצים גם? אל תנסו לכפות את הדעות, הדפוסים והרעיונות שלכם על הצד השני אלא קבלו את הייחוד של בן הזוג וכבדו אותו.

 

4. הם מתגברים על הרצון להיות "צודקים"

זוגות שמוותרים על האשמות הדדיות נוטים לשמור על יחסים טובים יותר. רוצים גם? צמצמו את התלונות לבן הזוג, ובמקום להפיל עליו את האשמה נסו לראות מה אתם יכולים לשפר בעצמכם.

 

5. הם לא מנהלים פנקס חשבונות פתוח

ובוחרים להיות "נדיבים" יותר זה לזה. רוצים גם? ותרו על ההתחשבנות כמה עשיתם או תרמתם ותרוויחו מכך תחושת אחדות ושותפות.

 

 

טיפ

משתפים ברשתות החברתיות? הכניסו גם את בן הזוג לתמונה

מחקר שנערך לאחרונה באוניברסיטת קרנגי מלון שבארצות הברית, מצא שפרסום ברשתות החברתיות עלול לגרום נזק למערכות יחסים רומנטיות, אבל אם כבר מפרסמים, הדרך למזער נזקים ולשמור על האינטימיות שהולכת לאיבוד בשיתוף של אחרים היא לכלול גם את בן הזוג בפוסטים ובתמונות. לדברי החוקרים, שיתוף הפרטנר נותן תוקף פומבי ליחסים ומשדר לבן הזוג שהוא משמעותי ואכפת לכם ממנו.

 

 

 

 

הגיליון החדש של מגזין מנטה - עכשיו בדוכנים (צילום: שי יחזקאל)
הגיליון החדש של מגזין מנטה - עכשיו בדוכנים (צילום: שי יחזקאל)
 
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד