להלן שלושה דברים שרותם נחמני (30) מרמת גן לא מפחדת מהם: אחד זה ג'וקים, אותם ממש אין לה בעיה לקטול בכוחות עצמה. השני הוא שירות קרבי, היא שירתה כלוחמת קרקל עם רעל בעיניים. השלישי, והרלוונטי ביותר לסיפורנו, זה ללכת לתכנית ריאליטי בפריים טיים של ערוץ 2, לחבוש פאה מדובללת, לאמץ טון דיבור של פקאצה, ולהחליף זהות אל מול כל עם ישראל.

שלושה ימים לאחר הזכייה של נדב גדג' בגמר "הכוכב הבא" ורגע לפני מופע ההשקה המוזיקלי של האלבום "נולדת" בשבת הקרובה (21.2) ב"לבונטין 7", מסבירה נחמני למה הריאליטי הוא השטן, כיצד נולדה פרקט, ולמה ממש, אבל ממש לא חשוב לה אם היא תתפרסם מכל זה.

פרקט פינת ליהי האשטג

אם צפיתם בתכנית "הכוכב הבא", אולי זכור לכם אודישן של תימהונית תל אביבית העונה לשם פרקט שעולה לשיר מול השופטים המבולבלים, שלא יודעים בדיוק כיצד לעכל את המחזה המוזר. עיני העגל התכולות של רותם סלע נתלות בחוסר אונים באסי עזר, והשאלות "זה אמיתי? היא אמיתית?" נשאלות אינספור פעמים בליווי מוזיקה דרמטית ברקע. כרגיל, כמו בכל יצירה מותחת, מגיע שלב "ההתרה": פרקט אזולאי הינה זהות בדויה, ורותם נחמני נחשפת על ידי מנחי התכנית החשדנים בתור בחורה "נורמאלית" שעשתה גימיק כדי לזכות ב- 15 שניות של תהילה בפריים טיים.

אז מי זאת פרקט?

"פרקט נוצרה לפני חמש שנים. אני ועוד ארבע שחקניות רצינו להעלות מופע של חמש זמרות, כאשר כל אחת מהן היא קיצון של דמות אחרת: עולה מרוסיה, דתייה, אחת הייתה רוני סופרסטאר כזאת.. פרקט היתה הדמות שלי, התל אביבית שבטוחה שהיא מאוד עמוקה אבל למעשה היא חסרת מודעות עצמית. היא גרה ברמת גן אבל חולמת לגור בתל אביב, היא בטוחה שהיא באה מרקע קשה ואוהבת להשתמש בדימויים הזויים ולא הגיוניים, שהיא מאמינה שמבטאים את העומק הלא קיים שלה. השם פרקט זה כמובן כי היא שטחית".

וזה לא נגמר בזה. הדיסק של פרקט ייצא בקרוב במימונה המלא של רותם, שגם עובדת כגרופית נלהבת לדמות פרי דמיונה, ומסתובבת ברחבי העיר ותולה פוסטרים ומודעות המפרסמות את המופע.

היא לא מגדירה את עצמה כזמרת, אלא כאדם מוזיקלי. המופע, אשר מוגדר כיצור כלאיים - "מוזיקלי-תיאטרלי-קומי" - מכיל 10 שירים העוסקים בעולמה הפנימי העשיר של פרקט, וחייה בצל ההוויה התל אביבית. כך למשל, רותם מעניקה לגולשינו את ההצצה הראשונה לקליפ הבכורה של הדמות, לשיר "סושי".

מה בעצם ההבדל בינה ובין ליהי האשטג?

"אין הבדל כל כך", היא צוחקת, "למרות שפרקט נולדה עוד לפני זה, אבל המופע עם שאר השחקניות בסוף התמסמס, ופרקט נשארה בליבי".

למה היה לך כל כך חשוב לבוא עם הדמות הזאת ל"כוכב הבא"?

"בגלל שאני שחקנית, אמנית, איך שלא תקראי לזה, שאלתי את עצמי האם אני רוצה להיות כוכבת או שחקנית. הסתכלתי מסביב איך אמנים נשאבים בקלות לפוסטריות. פרקט היא קורבן של ריאליטי, מסנוורת מזה שהיא רוצה שיעריצו אותה רק כי היא - היא, והתוכן של השירים במופע זה על זה. נכון בהצגות יש מסר בסוף? אז זה מה שהדמות הזאת בשבילי, המסר שלי".

"פרקט לא מתאימה בעליל ל'כוכב הבא', אז למה עברתי את כל השלבים האלה? בשביל האייטם. גלגל הרייטינג"
ההגעה אל בימת "הכוכב הבא" דרשה מרותם הכנה מעמיקה של הדמות. היא פתחה לפרקט עמוד פייסבוק עם חברים, פתחה לה וואטסאפ, שינתה את מספר הטלפון שלה כפי שמופיע בארגון השחקנים "שח"ם", כדי שההפקה לא תצליח לאתר את הזהות האמיתית מאחורי פרקט, ואף הוסיפה למשוואה את "סבתא שולה", סבתו של בעלה, אשר הסכימה להצטרף למשימה, לחדור לנבכי ההפקה הסבוכה של "קשת" ולהערים על צוות התכנית.

את לא אוהבת ריאליטי.

"כל התחום הזה של ריאליטי עבר את הגבול. מזלזלים בצופים. אין לי משהו נגד 'הכוכב הבא' ספציפית. מדובר בתכנית מוזיקה, וואלה מגניב, אבל בשביל מה צריך את כל הצהוב הזה ולסחוט את זה ממך במעין טיפול פסיכולוגי מזורז מול המצלמות. כל השאלות האלו כדי לצלם אותך עם דמעות בעיניים. 'האח הגדול' מעודד מציצנות, דורסנות, אלימות, בעיקר בקרב בני נוער שגדלים על זה. למה לא לקחת את זה למקום איכותי? לטלוויזיה יש כוח, בואו נעשה עם זה משהו. אני לא אדם שמרים שלטים ויוצא להפגנות. אני עושה את זה בדרך קומית. הנה, אני באתי עם פרקט. היא לא מתאימה בעליל, אבל למה עברתי את כל השלבים האלה? בשביל האייטם. גלגל הרייטינג".

אשה מחפשת משמעות

רותם גדלה במושב חד נס ברמת הגולן, וכבר בגיל יסודי החלה ללמד ילדים במקלט המושב שיעורי תיאטרון בעלות של שקל אחד, כדי שיהיו מחויבים לתהליך. כסף גדול היא אמנם לא ראתה מזה, אבל היא כן ידעה מגיל צעיר שהיא הולכת להיות שחקנית, והחלה לעשות את דרכה המקצועית אל מול אור הזרקורים של מתנ"סים שונים באזור הצפון.

לראיון הזה היא מגיעה חפה מאיפור ומפוזות. היא מספרת לי באריכות על אהבתה לתיאטרון הפרינג' בארץ, על הלימודים בבית הספר למשחק "הדרך" וסמינר הקיבוצים, ועל שירותה הצבאי כלוחמת קרקל וכמ"כית בצבא. היא מנענעת את הרגל תוך כדי שיחה, מחייכת חיוך צחור כששואלים אותה על "שוקו", בעלה קרוב לשנתיים, האנדימן שממעט במילים אך משלים עם פיצול האישיות של אשתו.

רותם מתעתעת מאוד בצופה בה מהצד. לרגע היא נראית שקטה וצנועה, ומצד שני כאילו לכוד בה כדור של אש אנרגטית שרק מחפש מפלט.

את היפראקטיבית?

היא מחייכת, "לא מאובחנת רשמית".

מה מעצבן אותך? מלבד ריאליטי?

"זה מעבר לריאליטי עצמו. זה על כך שאחרי שמסתיימת התכנית, פליטי הריאליטי תופסים את המקום לאנשים אחרים שלא רק רוצים להתפרסם ולשחק בסרט או סדרה, אלא ממש חייבים את זה, ולא יכולים לעשות משהו אחר מלבד זה", היא אומרת בעיניים בורקות ומשתהה. "אמרו לי באיזה תכנית בוקר שהשתתפתי בה שזה כבר משהו מאוד מיושן לומר, אבל זה לא הופך את זה לפחות נכון".

  • פרקט אזולאי ולהקת "רוק בפה" (אורן עילם, אור אלפרין, אורן כהן, בר נחמני, נדב גל) יופיעו ביום שבת (21.2), בלבונטין 7. פתיחת דלתות ב- 22:30, עלות כרטיס: 30 שקל

_________________________________________________________________________

עוד באנשים: