ילד אמריקאי בשם ליאם מקארת'י נולד ללא יד שמאל. כתינוק ברחם אמו, זרימת דם מוגבלת לידו השמאלית גרמה לעיכוב בהתפתחותה. מה שאומר שפעילויות יומיומית פשוטות ששאר הילדים מסוגלים לבצע הם אתגר גדול בשבילו. הוא לא מצליח להרים את הילקוט שלו, לא יכול לאחוז בכפית או לא מסוגל להרים מחברת. או שבעצם כדאי לדבר בזמן עבר, כי מדפסת אחת שינתה לו את החיים.

>> לחצו כאן, לעוד כתבות בערוץ אנשים

אבא שלו צפה בו שבור לב נאבק בדברים פשוטים שכל ילד אחר עשה בקלילות, והחליט למצוא דרך להקל עליו את החיים. לקנות ולהתאים לו יד תותבת היה עניין מסובך וקשה כלכלית בגלל המחיר היקר של כעשרים אלף דולר (שלא להזכיר את העובדה שצריך להחליף את היד הפרוסתטית ככל שהילד גדל), ולכן האב פנה למושיע הגדול של כולנו בשביל פתרון: האינטרנט. הו כן. והטכנולוגיה שהוא מצא בחיפושים שלו, שינתה לשניהם את החיים.

אביו של ליאם הצליח למצוא אב נוסף שנאבק בבעיה דומה, אך כזה שהמציא לבן שלו פתרון מפתיע: הוא הדפיס לו יד. מה שקראתם. ה-ד-פ-י-ס.

האב הממציא, אמריקאי מוושינגטון, פיתח דגם של יד תותבת שניתן להדפיס את כולה במדפסת תלת ממדית. הוא פרסם את הוראות ההרכבה בחינם אונליין, וסיפר שבכך הוא מקווה לעזור לאנשים לייצר לעצמם פרוסתטות ולהסתמך על פתרון "ביתי" זול ונגיש. המדפסת עולה כאלפיים דולר, והחומרים הפלסטייים השונים הרבה הרבה פחות. כל יד כזאת עולה בסופו של דבר כעשרים דולר. היתרון המשמעותי בעניין הזה, מעבר לעובדה שזה מגניב ונשמע כמו מדע בדיוני, הוא שאפשר להדפיס ידיים בגדלים שונים, שיתאימו לזרוע הגודלת של הילד עד שיגיע לבגרות. והעלות, כאמור, מינימלית.

אביו של ליאם רכש את המדפסת והפך למומחה הדפסת ידיים בעצמו, ומאז הם מתנסים בידיים שונות שהוא מדפיס לליאם, ובפעילויות השונות שנפתחות בפניו עכשיו שהוא יכול להשתמש בשתי הידיים.

הדבר הכי חשוב, מעבר ליצירתיות המדהימה והשימוש בטכנולוגית הדפסת 3D שעוד תמשיך לשנות את העולם, היא שזאת יד שעובדת. היא בנויה להגיב ללחץ שמפעיל מפרק כף היד, ויוצרת אחיזה שניתן לשלוט בה. במילים אחרות, הוא יכול לאחוז חפצים, לרכב על אופניים בבטחה, להרים את התיק שלו בעצמו בלי למצמץ, ולשאת חפצים בשתי ידיו. כמו כל אחד מאיתנו. בכל פעם שהוא גדל והיד לא מתאימה לו יותר, מדפיסים לו יד חדשה בגדול גדול יותר.

למי שרואה את היד לראשונה על הילד מוכרח להודות שהמראה של הזרוע נע בין צבעוני ומגניב לגמרי סטייל רובוקופ, לבין תחושה של משהו מלחיץ ומשונה. אבל קיבינימט, אם ניקי מינאג' מסוגלת להסתובב חופשי בינינו, מי אנחנו שנשפוט דברים שנראים קצת אחרת. בייחוד שהזרועות המודפסות באות בשלל צבעים ומצליחות להעניק לילדים מראה של גיבורי על. ואולי גם תחושה כזאת. ויותר חשוב מזה, היד המודפסת של ליאם גורמת לנער מלא ההומור והחיוך השובה, להגיד שלמרות שהרעיון הזה נראה לו בהתחלה קצת מטורף, הוא מרגיש מאושר.

חזר לחייך. ליאם מקארת'י (מתוך יוטיוב)
חזר לחייך. ליאם מקארת'י (מתוך יוטיוב)

________________________________________________________________________________________________________

עוד באנשים :