שבוע האופנה גינדי תל אביב מחמם מנועים לקראת פתיחתו בחודש הבא, ומכריז הבוקר על רשימת המעצבים המציגים הסופית לארבעת ימי התצוגות שיפתחו ב-18 באוקטובר.

ל-Xnet נודע כי ערב הפתיחה צפוי להיות חגיגת אופנה ישראלית במיטבה, עם תצוגת מחווה למחלקה לאופנה בשנקר, בה יציגו מיטב בוגרי המחלקה לדורותיה דגם בעיצובם. עוד נודע ל-Xnet כי בין המשתתפים באירוע יהיו גם אלבר אלבז, המנהל הקריאטיבי של בית האופנה לנוון משנת 2001, והבוגר המצליח ביותר בעולם שיצא מישראל, שישלח מפריז דגם בעיצובו, וכן המעצב קובי הלפרין, שהשיק השנה מותג עצמאי הנושא את שמו ופועל בניו יורק.

>> מוזמנים לעשות לנו לייק בפייסבוק

במקביל, נעשו פניות לשורה ארוכה של בוגרים שהשתלבו בתעשייה בארץ ומחוצה לה. בשלב זה טרם ידוע אם אלבז ו/או הלפרין יגיעו לכבד בנוכחותם את התצוגה בישראל, או מי הן הדמויות שילבשו את הדגמים על המסלול, אבל יש לצפות בין השאר גם לדמויות בינלאומיות מובילות, ודאי בכל הנוגע לדגם של מעצב העל הפריזאי.

ממשרד הדוברות של שבוע האופנה טרם אושרו הפרטים שלעיל.

חוזרת להציג בשבוע האופנה: התצוגה של דורין פרנקפורט ב-2014 (צילום: ענבל מרמרי)
חוזרת להציג בשבוע האופנה: התצוגה של דורין פרנקפורט ב-2014 (צילום: ענבל מרמרי)

רשימת המשתתפים בשאר ימי התצוגות, שומרת על שמות מוכרים משבועות אופנה קודמים, לצד לא מעט מעצבים חדשים בשבוע האופנה תל אביב, ואף צעירים שעבורם מדובר בהופעת בכורה על מסלול התצוגה.

המשתתפים הוותיקים הם: דורין פרנקפורט, דודו בר אור, גדעון וקארן אוברזון, טובה'לה ונעמה חסין, שי שלום, אלמביקה, ירון מינקובסקי, המחלקה לעיצוב אופנה שנקר, משכית בעיצובה של שרון טל, סאמפל, והמעצבים מעוז דהאן לנובוריש דוג ורימה רומנו שהשתתפו בתצוגת האפ-קאמינג בשבוע האופנה הקודם. אל אלו יצטרפו השנה המעצבים גדי אלימלך, שני צימרמן, עידן לרוס והמותג בלינקי.

יציג לראשונה בשבוע האופנה גינדי תל אביב: גדי אלימלך (צילום: דודי חסון)
יציג לראשונה בשבוע האופנה גינדי תל אביב: גדי אלימלך (צילום: דודי חסון)

חיזוק נוסף בגזרת המעצבים הצעירים מגיע מכיוון תצוגת האפ-קאמינג דיזיינרס, עם שמונה מעצבים בתחילת דרכם שנבחרו לתוכנית התמיכה של מפעל הפיס: הד מיינר, אלירן נרגסי, רחל כהן למותג קומון רבן, מוסלין בראדרז, גל שנפלד, אסף ריב, ניר ורותם גואטה למותג Hannah, נדב רוזנברג מהמותג Northern Star.

עוד בשבוע האופנה: המעצבות אווה על קנרש למותג Eva Al Keneresh, סבינה מוסייב למותג ‪SABINA‬, מילי דהן, בטי אלדד למותג ‪bet-ka‬, לירון יצחקוב ונילי בן סימון מהמותג ‪NIHILO‬, שהשתתפה בתצוגת האפ-קאמינג גם בשבוע האופנה הראשון שהתקיים בתל אביב בקונסטלציה הנוכחית.

יציג בתצוגת האפ-קאמינג דיזיינרס: קולקציית הביכורים של הד מיינר (צילום: Cecile Bortoletti )
יציג בתצוגת האפ-קאמינג דיזיינרס: קולקציית הביכורים של הד מיינר (צילום: Cecile Bortoletti )

‬"אנו גאים להציג את רשימת מעצבי האופנה המשתתפים בשבוע האופנה. כל אחד ממעצבי האופנה הוא גאווה עצומה לישראל", מסר הבוקר מפיק האופנה מוטי רייף, יזם שבוע האופנה גינדי תל אביב 2015. "‬שבוע האופנה ממשיך עם היעד והמטרה החשובה - להעניק למעצבי האופנה הישראליים את ההזדמנות לפרוץ ולהגיע לשווקים הבינלאומיים החשובים ביותר. גם השנה, בתמיכת מכון הייצוא והתאחדות התעשיינים, תגיע לשבוע האופנה משלחת קניינים מרחבי העולם".

"‬שבוע האופנה ייערך השנה לראשונה בתוך מתחם קניון האופנה‪TLV Fashion Mall ‬", מוסיף אורי לוי, מבעלי גינדי השקעות ומנכ"ל משותף. "‬קניון האופנה אשר ייפתח בקרוב, ייאגד את כל מותגי האופנה הבינלאומיים והישראליים המובילים. אנו גאים ונרגשים להעניק למעצבי האופנה הישראלים את ההזדמנות להמשיך ולהוביל את ענף האופנה ולפרוץ לשווקים בינלאומיים, במסגרת כה מכובדת ובאיכות הפקה מהגבוהות ביותר שנראו בעולם". ‪