נתחיל בשורה התחתונה: האייפונים החדשים הם בשורה מדהימה למשתמשי אייפון. מבחינת מי שמתלבטים אם לעבור לאפל או לא - זאת לא סיבה מספיק טובה לעשות את המהלך: תשמרו על האנדרואיד בכיס בינתיים.

iphone-5s

לפני שאגש לנתח את המידע שקיבלנו אתמול בהשקה של האייפונים החדשים, אזכיר את החידושים הצפויים בהם - ובכלל בשירותים של אפל.

iphone-5s

iphone-5s. האייפון החדש והמשודרג של אפל

מעבד A7. אפל טוענת שהוא חזק פי 56 מהמעבד הקודם. טוב, בסדר.. אין כרגע שום אפליקציה שדורשת את הכוח הזה. בדרך כלל, רק משחקים עם גרפיקה כבדה או תוכנות תלת-ממד ווידאו דורשים כוח כזה, מי יודע, אולי זה התכנון של אפל לעתיד. מצד שני, מוצרים שמקדימים מבחינת כוח את התעשייה מדרבנים אותנו קדימה, אז אין מה להתלונן. מעבר לזה שאפל הראו לסמסונג את האצבע השלישית, זה אמור להבטיח מערכת שעובדת חלק יותר לאורך זמן. המעבד החדש יוכל להפעיל אפליקציות 64 ביט וגם 32 ביט.

צבע. 5S יימכר בצבעי שחור, לבן וזהב ("שמפניה" בלשון המיתוגית של אפל). הזהב היה בתחילה אמור להימכר רק באסיה, אבל בסופו של דבר הוחלט שכולנו ראויים למכשיר שהוא "בלינג" (אבל הוא לא ינצנץ, כי הוא מט).

iphone-5s

השמפניה של הטבע. האייפון החדש

ועכשיו, מה החידושים במצלמה:

המצלמה של ה 5 אס

פלאש כפול: אפל ראו את הסטארטאפים שיצרו חומרות לאייפונים, כמו עדשות ופלאשים, והחליטו שגם הם יכולים לעשות את זה. אז כמובן שהם עשו את זה, ויותר טוב מכולם. בניגוד לפלאש הלבן שעושה "פוטו רצח", הפלאש החדש מורכב משתי נורות לד - האחת קרה (כחלחל) והאחת חמה (צהבהב) - שיוצרות מראה טבעי יותר.

המצלמה החדשה של ה 5 אס

המצלמה החדשה של ה 5 אס

וידאו Slow Motion. אמנם עוד לא הגענו להילוך חוזר של משחק כדורגל, אבל המצלמה החדשה מסוגלת לצלם ודיאו ב-Frame Rate יותר גבוה. זה יאפשר יצירה של הילוך איטי (אני צופה להיט בטוח באינסטגרם וב-Vine). בצילום וידאו של 720 (שזה חצי HD), המצלמה תצליח לייצר 120 פריימים, כלומר פי ארבעה מהמהירות הרגילה.

המצלמה החדשה של ה 5 אס

המצלמה החדשה של ה 5 אס

החיישן של המצלמה גדול יותר ומסוגל להגיע לצמצם של 2.2, מה שמאפשר טשטוש רקע יותר טוב וגם צילום במקומות חשוכים יותר. בזמן צילום, המצלמה מצלמת מספר רב של תמונות ובסופו של דבר המשתמש בוחר את התמונה הטובה ביותר מבחינתו (כמו בגלקסי מלפני שנתיים).

חיישנים חדשים:

חיישן תנועה M7. בנוסף לשאר החישנים, אקסלומטר, ג'יירוסקופ ומצפן, אפל הוסיפו חיישן תנועה. ידוע שנייקי עובדת על אפליקציות שינצלו את הפיצ'ר הזה לטובת אפליקציית הריצה שלה. חיישן מאפשר למכשיר ללמוד עלינו יותר דברים, וההוספה של חיישן התנועה מוסיפה לשקיפות שאפל מנסה ליצור במוצריה: המשתמש יכול להכניס מידע באופן יותר פשוט, והמתכנתים ישברו את הראש על אלגוריתם שהופך את המידע לתוצר הגיוני.

חיישן טביעת אצבע

חיישן טביעת אצבע

חיישן טביעת אצבע:כפתור הפתיחה של האייפון הוחלף. הסיבה היא, ככל הנראה, החיישן שהזכרנו כרגע. המכשיר החדש יוכל לזהות את בעליו ללא סיסמה או החלקת האצבע על המסך, באמצעות חיישן טביעת האצבע. המהלך מסמל היענות של אפל ללקוחות שלה, שהתחננו כבר כמה שנים לפתוח כל מכשיר למספר משתמשים ולא למשתמש אחד. כאשר החיישן הזה ינחת באייפד הבא, תוכל להיות כאן פרסונליזציה: המכשיר יזהה מי נגע בו, ויתאים את עצמו (יחסום או יפתח) לאפליקציות בהתאם להרשאות הגישה. חיישני טביעת אצבעות אינם חדשים בעולם - נעשה בהם שימוש במחשבים ניידים - ואפל מקימה לתחייה טרנד ישן כשהיא הופכת אותו ליהלום מלוטש. כזכור, הם יודעים איך לעשות את זה. אה, ולמי שחושש מפרטיות, אפל הבטיחו שטביעות האצבעות לא יישמרו באף מאגר נתונים אלא על המכשיר בלבד.

זמן נחיתה בחנויות. הטירוף יתחיל ב-20 בספטמבר בארצות הברית. החדשות הטובות הן שמערכת ההפעלה החדשה iOS7 תגיע למכשירים הקיימים יומיים קודם.

מחיר.יקר!

iphone-5s-cases

iphone-5s-cases

ועכשיו נדבר על האייפון המוזל החדש iPhone 5C

ראשית, ממה שהבנתי אתמול, אין משהו שקיים באייפון הזול שלא קיים באייפון היקר.

iphone-5c

iphone-5c בצבעים החדשים שהוא קיבל

מעבד A6 - עדיין חזק מאוד.

מצלמה 8MB

מצלמה קדמית משודרגת שגם מסוגלת לצלם באיכות HD.

iphone-5c

iphone-5c

צבע. האייפון "הזול" יבוא בחמישה צבעים, ירוק, לבן, תכלת, אדום (אפרסק) וצהוב.

iphone-5c

iphone-5c

הכיסוי החדש בא גם הוא במגוון צבעים, מה שהופך את החוויה הצבעונים למכאיבה בעיניים, לטעמי.

iphone-5c

iphone-5c

מחיר: כאן שווה להתעכב. האייפון, שאמור היה להיות זול, אינו זול בכלל. מודל התמחור בארה"ב אינו רלוונטי, ולכן הדבר היחיד שהוא כן רלוונטי הוא המכשיר ללא התוכנית, והוא מאוד מאוד יקר. אמנם 300 דולר פחות מהאייפון היקר, אבל השורה התחתונה ברורה: זול זה לא.

iphone-5c

iphone-5c

פאשלה עיצובית הזויה שאפל עשו עם הכיסוי, היא הטקסט שנקרא בזמן ששמים את הכיסוי על האייפון. הטעות העיצובית המוזרה הזאת נקראת Hon.

HON. מה זה אומר?

סיכום:

יש שיאמרו בדיוק מה שהסרטון הפארודי הבא אומר - אותו מוצר באריזה אחרת:

אני לא מסכים איתם. כפי שכתבתי בפוסט שלי על IOS7, אפל הצליחה להדביק את הקצב וחזרה למשחק אחרי הפסדים כואבים. היא הפסידה בסין (לחברה עלומת שם שבקרוב נכיר כולנו, Xiaomi), היא הפסידה תביעות שהוציאו את האייפון 4 מהחנויות, היא הפסידה לקוחות כי הם יקרים מדי ובגלל זה השיקה מכשיר זול יותר. היא הפסידה בקרב אבל לא במלחמה, וכרגע אנחנו רואים את תגובת הנגד שלה.

iOS7 הביאה אינסוף חידושים שכולנו נחווה ב-18 בספטמבר, ואני חושב שנפלא שפותחים כמות פסיכית של שירותים חדשים. יש גם אפליקציות ותיקות שעלו כסף, ומעכשיו יהיו חינמיות: iWork (המקבילה לאופיס של מיקרוסופט וגוגל דוקס), ו-iLife. אפל שיחררה תוכנות כמו Pages, Numbers ו-Keynote, שבינינו, לא רואה את Power Point ממטר.

האפליקציות של אפל

האפליקציות של אפל

באפל שינו מנכ"ל ושינו גישה. הפעם החידושים הגדולים מתבלטים בתוכנה ובעיצוב האינטראקציה ובעיצוב הגרפי, וזהו תוצר שאפשר להשיג גם עם מכשיר ישן יותר. החידושים הבולטים ביותר שאני מזהה בחומרה הם שני החיישנים החדשים, ועימם הפוטנציאל השימושי ליצירה של אפליקציות חדשות. חיישן ה-M7 מהווה קלט נוסף למכשיר, שניתן להמרה למגוון אפשרויות כגון אפליקציות ספורט, מוזיקה וכו'. חיישן טביעת האצבע מסמל את המגמה של אפל ליצור מערכת רבת-משתמשים (רלוונטית לאייפד, כי הוא משמש כמכשיר משפחתי).

מלה אחרונה: כואב לי לראות את הסרטונים החדשים של אפל. ג'וני אייב, המעצב המיתולוגי של החברה, גורם לי להטיל ספק במנהיגות וביצירתיות שלו כאשר הוא נואם בטון דיבור של שיחות אירוטיות בעודו מתאר את הקימורים ודרכי היצירה של האייפון הזול, 5C. אגב, הסרטון למעלה מציג את אייב באור כתום-משהו, אולי הקונספט היה להציג אותו כמלאך האלוהים, ואולי בצבע העור של האל המנוח, סטיב ג'ובס.

לפוסטים הקודמים של אבי אשכנזי על אפל:

>> התפוח רקוב

>> סטיב ג'ובס זכרונו לגדולה