צילום: שי יחזקאל

למה ממש כדאי שתתחילי לעבוד על חיזוק שרירי הזרועות, הגב והכתפיים

מחטבת ירכיים וישבן ומתעלמת משרירי הגב והשכמות, הצוואר והזרועות? יש לנו חמש סיבות שאולי ישכנעו אותך להשקיע מאמץ בפלג הגוף העליון

כשהכתפיים שמוטות, הבטן בולטת יותר וגם הזרועות נראות מדולדלות (צילום: Shutterstock)
כשהכתפיים שמוטות, הבטן בולטת יותר וגם הזרועות נראות מדולדלות (צילום: Shutterstock)

בטן שטוחה, ירכיים חטובות וישבן מורם הם מטרות נאות כשחושבים על חיטוב נשי. אבל אם את מקדישה את כל האימונים שלך, או את רובם, לחיטוב האיברים האלה ומשאירה מחוץ למשחק את שרירי הגב והשכמות, הצוואר והזרועות, את חוטאת לגופך. אביב שוסטר, מאמנת כושר, ריצה ובריאות, מונה חמש סיבות מצוינות שאולי יעודדו אותך לשלב בתוכנית האימונים שלך גם את פלג הגוף העליון:

 

1. התפקוד היומיומי שלך ישתפר

חיזוק שרירי הזרועות, הגב והכתפיים, בשילוב מתיחות, יקנו לך יותר כוח וטווח תנועה גדול יותר, מה שישפר את התפקוד היומיומי באופן ניכר

ככל שעוברות השנים שבהן את מוותרת לעצמך על אימון פלג הגוף העליון מתרחשים בגופך לפחות שני תהליכים משמעותיים: שרירים אלה נחלשים בהדרגה, וטווח התנועה הולך ומתקצר. בעקבות זאת את עלולה לגלות שפעולות יומיומיות פשוטות, כמו תליית כביסה, החלפת מנורה או הכנסת פריטים למדף גבוה, הופכות להיות מאתגרות עבורך. חיזוק שרירי הזרועות, הגב והכתפיים, בשילוב מתיחות, יקנו לך יותר כוח וטווח תנועה גדול יותר, מה שישפר את התפקוד היומיומי באופן ניכר.

 

2. יהיה לך הרבה יותר קל להרים את התינוק

בין אם את עובדת עם תינוקות ובין שאת אמא לפעוטות בעצמך או אפילו סבתא, שרירים חזקים בפלג הגוף העליון יאפשרו לך להרים בקלות רבה יותר את הזאטוטים בלי להתעייף. היכולת של פלג גופך העליון לעמוד בעומסים תקטין גם את הסיכון לתופעות שכיחות אצל אמהות טריות כמו דלקת בכתפיים ובשורש כף היד.

 

הגוף הוא כמו בניין. אם לא מחזקים את כל הקומות, הוא עלול לקרוס (צילום: Shutterstock)
  הגוף הוא כמו בניין. אם לא מחזקים את כל הקומות, הוא עלול לקרוס(צילום: Shutterstock)

   

  3. הבטן תיראה מהודקת יותר

  חיזוק שרירי עמוד השדרה (הנקראים "זוקפי הגב"), יחד עם חיזוק הזרועות וחגורת הכתפיים, יאפשר לך "להחזיק" יפה יותר את הגוף תוך שמירה על יציבות וזקיפות, מה שיקנה לך מראה צעיר, בטוח ואתלטי יותר. גם הבטן תיראה טוב יותר, כי כששרירי פלג הגוף העליון חלשים, קשה יותר לשאת את הגוף ולכן יש נטייה להבליט את הבטן. אגב, כשהכתפיים שמוטות, גם הזרועות נראות מדולדלות.

   

  4. תסבלי פחות מכאבי גב

  הגוף הוא כמו בניין. אם לא מחזקים את כל הקומות, הוא עלול לקרוס. אם תחזקי כל הזמן את פלג הגוף התחתון אך תזניחי את הקומות העליונות, ייווצרו סדקים ב"בניין" שלך, שעלולים להתבטא בכאבי גב וצוואר.

   

  5. החוסן המנטלי שלך יגבר

  לצד החוזק הפיזי, בכל פעם שאת מתמודדת עם הרמת משקל חדש או עם תרגיל מאתגר, את מעניקה לעצמך גם תחושה של יכולת גבוהה ומסוגלות, המשליכה לא רק על האימונים אלא גם על אתגרים הניצבים בפנייך בחיי היומיום.

   

   קשה בבית, קל בקיץ: תוכנית האימונים שתכניס אתכם לכושר:

    

   אימוני כושר קצרים שניתן לבצע בבית. לחצו למדריך
   אימוני כושר קצרים שניתן לבצע בבית. לחצו למדריך

    

   הגיליון החדש של מגזין מנטה - עכשיו בדוכנים (צילום: שי יחזקאל)
   הגיליון החדש של מגזין מנטה - עכשיו בדוכנים (צילום: שי יחזקאל)
    
   הצג:
   אזהרה:
   פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד