אסתי גינזבורג מול המראה: 'לכולנו יש פגמים ולא כדאי להיות באובססיה'

היא התחילה לדגמן בגיל תשע, וגם אחרי 20 שנה מאמינה שהכי חשוב לשמור על מידה – בטיפוח, בתזונה ובשיתוף הציבור בחייה הפרטיים. מה עוד גילינו עליה בלי איפור?

אסי טוחןפורסם: 07.04.19 09:01
צפו: שגרת הטיפוח של אסתי גינזבורג מול המראה
עריכה: רותם שבתאי | צילום: תומריקו
"חשוב שנערות צעירות יראו שיופי זה משהו קרוב, ולא רק סטנדרטים שאף אחת לא יכולה להשיג. במיוחד כשיש היום באינסטגרם את כל הבנות עם הישבן והאיפור המוגזם". אסתי גינזבורג (צילום: תומריקו)
"חשוב שנערות צעירות יראו שיופי זה משהו קרוב, ולא רק סטנדרטים שאף אחת לא יכולה להשיג. במיוחד כשיש היום באינסטגרם את כל הבנות עם הישבן והאיפור המוגזם". אסתי גינזבורג (צילום: תומריקו)
"אני לא חושבת שיש מישהי שמרגישה במאה אחוז טוב עם עצמה תמיד. גם אם תשאלי את ג'יזל – לא כל יום היא קמה ואומרת לעצמה שהיא הדבר הכי יפה בעולם" (צילום: תומריקו)
"אני לא חושבת שיש מישהי שמרגישה במאה אחוז טוב עם עצמה תמיד. גם אם תשאלי את ג'יזל – לא כל יום היא קמה ואומרת לעצמה שהיא הדבר הכי יפה בעולם" (צילום: תומריקו)
"אף פעם לא שינה לי איך אנשים אחרים מסתכלים עליי, כך שלא הרגשתי שדברים קורים לי באופן ציבורי. תמיד ידעתי שנכון לי להשאיר דברים לעצמי" (צילום: תומריקו)
"אף פעם לא שינה לי איך אנשים אחרים מסתכלים עליי, כך שלא הרגשתי שדברים קורים לי באופן ציבורי. תמיד ידעתי שנכון לי להשאיר דברים לעצמי" (צילום: תומריקו)
אסתי גינזבורג (29), דוגמנית, פרזנטורית של גולברי, גנים ושושנים ושגרירת לה פרארי בישראל, אמא של רפאל (4) ומיכאל (שנה). צולם במלון נורמן (צילום: תומריקו)
אסתי גינזבורג (29), דוגמנית, פרזנטורית של גולברי, גנים ושושנים ושגרירת לה פרארי בישראל, אמא של רפאל (4) ומיכאל (שנה). צולם במלון נורמן (צילום: תומריקו)

אסתי גינזבורג, ספרי איך הכול התחיל?

"הפרסומת הראשונה שלי היתה כבר בגיל תשע, לתנובה. אחר כך עשיתי הפסקה ארוכה. בגיל 14 ניגשתי עם אמא לשי אביטל, שהוא הסוכן שלי עד היום. חתמתי אצלו והתחלתי מיד לעבוד".

 

איך זה מרגיש להתבגר מול חשיפה ציבורית מתמדת?

"החיים האישיים שלי תמיד נותרו פרטיים. אף פעם לא שינה לי איך אנשים אחרים מסתכלים עליי, כך שלא הרגשתי שדברים קורים לי באופן ציבורי. תמיד ידעתי שנכון לי להשאיר דברים לעצמי. לא הרגיש לי טבעי לחשוף הכול".

 

ואת עדיין נראית כמו ילדה.

"מצחיק, כי הייתי עכשיו בארצות הברית ובכל מקום שהזמנתי אלכוהול ביקשו ממני תעודה מזהה. זה כל כך ריגש אותי, כי בעוד שנה אהיה בת 30".

 

"שפתיים מפוצצות או מצח שלא זז, עוברים בעיניי את גבול הטעם הטוב. הכול עניין של מידה" (צילום: תומריקו)
  "שפתיים מפוצצות או מצח שלא זז, עוברים בעיניי את גבול הטעם הטוב. הכול עניין של מידה"(צילום: תומריקו)

   

  כמי שמייצגת יופי קלאסי, מה דעתך על המגמה של הרחבת מודל היופי ומגוון המידות בדוגמנות?

  "אני חושבת שלהראות את כל מגוון היופי זה מבורך. חשוב שנערות צעירות יראו שיופי זה משהו קרוב, ולא רק סטנדרטים שאף אחת לא יכולה להשיג. במיוחד כשיש היום באינסטגרם את כל הבנות עם הישבן והאיפור המוגזם. פעם זה לא היה ככה. באינסטגרם יש תחושה שכולן מתחילות להיראות אותו הדבר, אבל זו האופנה".

   

  את תמיד מרגישה יפה?

  "אני לא חושבת שיש מישהי שמרגישה במאה אחוז טוב עם עצמה תמיד. גם אם תשאלי את ג'יזל – לא כל יום היא קמה ואומרת לעצמה שהיא הדבר הכי יפה בעולם. לכל אחת יש ימים פחות טובים. זה לגיטימי. ככה זה צריך להיות".

   

  "הייתי עכשיו בארצות הברית ובכל מקום שהזמנתי אלכוהול ביקשו ממני תעודה מזהה. זה כל כך ריגש אותי, כי בעוד שנה אהיה בת 30" (צילום: תומריקו)
   "הייתי עכשיו בארצות הברית ובכל מקום שהזמנתי אלכוהול ביקשו ממני תעודה מזהה. זה כל כך ריגש אותי, כי בעוד שנה אהיה בת 30"(צילום: תומריקו)

    

   מה דעתך על תופעת ההזרקות נגד קמטים?

   "אין לי בעיה עם זה. שכל אחת תעשה מה שגורם לה להרגיש טוב עם עצמה. מצד שני, אני לא אוהבת שזה נראה עשוי מדי. שפתיים מפוצצות או מצח שלא זז, עוברים בעיניי את גבול הטעם הטוב. הכול עניין של מידה. אני בטוחה שגם אני אעשה בבוא הזמן. לדעתי, חשוב לשמור על מראה טבעי ולא להיראות כאילו שאת גרה אצל המנתח הפלסטי. הבעיה היא שלפעמים אפשר להתבלבל ולעשות עוד ועוד. צריך לדעת לקחת צעד אחורה ולא להגזים, כמו ששומרים על הגבות".

    

   "להשתזף רק עם כובע ולהתרחק ממראות מגדילות" (צילום: תומריקו)
    "להשתזף רק עם כובע ולהתרחק ממראות מגדילות"(צילום: תומריקו)

     

    איך נראית שגרת הטיפוח שלך?

    "פעם בשבועיים אני הולכת לקוסמטיקאית שלי, נאוה גרוסטיין. אחרי הלידה השנייה הופיעה לי פיגמנטציה מתחת לעיניים. בקיץ זה נהיה יותר גרוע, אז בחורף אני מנסה להשתלט על זה עם לייזר. בגיל 27 העור שלי הפסיק להיות חלק ומושלם, כמו שהוא היה. הבנתי שאני רוצה לשמור על עצמי וצריכה להקפיד יותר על הטיפוח, כי אני לא רוצה לעשות דברים קיצוניים. זה הטריף אותי, כי אני עדיין מאוד צעירה ולא הבנתי למה העור שלי לא יכול לשתף איתי פעולה. אין ספק שהריונות משפיעים על עור הפנים.

     

    "רק בשנה וחצי האחרונות התחלתי ממש להקפיד לנקות את הפנים בלילה. אני מאוד עצלנית, אז יש לי את המגבונים המיוחדים של ד"ר דניס גרוס 1+2, שאני קונה בחו"ל. האחד מנקה והשני עושה פילינג לעור. גם אם אני כמו צמח במיטה – אני מנקה. אני מורחת את הפרה-סרום החדש של לה פרארי, שמגביר את ספיגת הסרום וקרם הלילה שלהם. מאוד אוהבת את המרקם שלהם על העור. ביום אני מורחת את הסרום בוסטר ואת קרם היום מסדרת הקוויאר הלבן של המותג. אני לא אוהבת מייק-אפ. מעדיפה קרם CC, שנותן לי גוון אחיד כמו פוטושופ, כי זה עדיין נראה העור שלי.

     

    "בגיל 27 העור שלי הפסיק להיות חלק ומושלם, כמו שהוא היה. הבנתי שאני רוצה לשמור על עצמי וצריכה להקפיד יותר על הטיפוח, כי אני לא רוצה לעשות דברים קיצוניים". מוצרים מתיק האיפור של גינזבורג (צילום: תומריקו)
     "בגיל 27 העור שלי הפסיק להיות חלק ומושלם, כמו שהוא היה. הבנתי שאני רוצה לשמור על עצמי וצריכה להקפיד יותר על הטיפוח, כי אני לא רוצה לעשות דברים קיצוניים". מוצרים מתיק האיפור של גינזבורג(צילום: תומריקו)

      

     "על השפתיים אני אוהבת למרוח את הקרם של סיסלי, כי תמיד יש לי יובש שם. אצלי החלק הכי חשוב באיפור זה הקונסילר. מאז שאני אמא לשני בנים קטנים, הקונסילר הפך לחבר הכי טוב שלי. אני משתמשת כבר שנים בקונסילר של Nars. יש לו כיסוי טבעי והוא לא נראה כמו שליכטה. גבות אני לא כל כך עושה. רק מוציאה שערות סוררות וממלאת אותן בצורה טבעית עם הג'ל של שאנל, שגם ממלא חוסרים וגם שומר שהשערות לא יזוזו. תמיד יש צד אחד שאני פחות טובה בו.

      

     "המאפר הצמוד שלי הוא אסף באבו. ממנו אני לומדת את כל הטריקים ומקבלת המלצות למוצרים הכי שווים. ביום אני אוהבת לשים את הצללית המנצנצת של דיור שהוא נתן לי. אני מורחת אותה עם האצבע, זה נותן לי שימר וברק מאוד עדין לעפעפיים. לא טו מאץ'. אני תמיד מעגלת את הריסים לפני המסקרה. זה חוק אצלי. עכשיו יש לי את המסקרה של פט מקגראת', שנחשבת למאפרת הכי טובה בעולם בערך. המוצרים שלה גאוניים. הסומק שלי הוא של שרלוט טילבורי והפודרה של לורה מרסייה, עוד שתי מאפרות סופר ידועות. אני גם אוהבת מאוד את פלטת השימרים של דיור, שאסף הביא לי. למדתי מקיילי ג'נר לפזר את השימר עם מברשת קטנה, כדי שזה יהיה כמה שיותר מדויק.

      

     "ביום אני אוהבת לשים את השפתון של שרלוט טילברי בגוון pillowtalk, שנראה טבעי. יש לי אחד בכל תיק. בערב 80 אחוז מהזמן אני עם ליפסטיק אדום, כי גם אם אני לובשת ג'ינס וטי שירט זה נראה שמאוד השקעתי. ל-Nars יש את האדומים הכי יפים עם פיגמנט שנשאר על השפתיים ולא נעלם, כי אני לא אוהבת לחדש".

      

     "אחרי הלידה השנייה הופיעה לי פיגמנטציה מתחת לעיניים. בקיץ זה נהיה יותר גרוע, אז בחורף אני מנסה להשתלט על זה עם לייזר" (צילום: תומריקו)
      "אחרי הלידה השנייה הופיעה לי פיגמנטציה מתחת לעיניים. בקיץ זה נהיה יותר גרוע, אז בחורף אני מנסה להשתלט על זה עם לייזר"(צילום: תומריקו)

       

      מה הדבר הכי קיצוני שעשו לך פעם לצילומים?

      "חמצנו לי את הגבות. זה היה נורא!"

       

      מה לגבי טיפוח הגוף?

      "אני מקפידה על מניקור ופדיקור. כמעט לא מורחת קרם או בושם, כי אני לא אוהבת ריחות שמאפילים. אוהבת רק את ספריי הגוף של לה פרארי, כי יש לו ניחוח מאוד עדין והוא גם נותן לחות לגוף".

       

      איך את מטפחת את השיער?

      "יניב זאדה הוא הספר שלי. הוא מספר אותי בצילומים, כשהוא מחליט שהשיער כבר ארוך מדי. אני מאוד אוהבת את הקונדישינר של ג'ון פרידה, כי הוא אנטי פריז ומתאים ללחות בארץ. יש לי גם את המסכה הלבנה של ליאונור גרייל. אם השיער ממש-ממש יבש, אני שמה על הקצוות קצת שמן קוקוס טבעי, ואז יש לי ריח של תאילנד".

       

      "לגבי תזונה, הכלל שלי הוא שבמשך השבוע אני אוכלת כמה שיותר בריא ובסופי שבוע משחררת. צריך לדעת ליהנות. אני לא פנאטית בשום דבר". בקמפיין של גולברי (צילום: יניב אדרי)
       "לגבי תזונה, הכלל שלי הוא שבמשך השבוע אני אוכלת כמה שיותר בריא ובסופי שבוע משחררת. צריך לדעת ליהנות. אני לא פנאטית בשום דבר". בקמפיין של גולברי(צילום: יניב אדרי)

        

       מה שגרת הכושר והתזונה שלך?

       "התחלתי לעשות ספורט בגיל 17. חוץ מאשר בהריונות, כשיש לי בחילות, אני תמיד עושה ספורט. מאוד אוהבת לרוץ, בין שלוש לארבע פעמים בשבוע. גם בחדר כושר וגם בחוץ. באוקטובר השתתפתי בחצי מרתון באמסטרדם. זה לא היה קל, וגם הבהיר לי שלא אעשה לעולם מרתון שלם. אני עושה אימוני כוח עם המאמן שלי פעמיים בשבוע, ופעם בשבוע פילאטיס מכשירים אצל יפעת הלל. לגבי תזונה, הכלל שלי הוא שבמשך השבוע אני אוכלת כמה שיותר בריא ובסופי שבוע משחררת. צריך לדעת ליהנות. אני לא פנאטית בשום דבר. אוכלת בריא, כדי להרגיש טוב עם עצמי, אבל אם בא לי עוגה אני אוכלת. ואם הילדים אוכלים שניצלים והם נראים ממש טובים – גם אוכלת. למחרת, ארוץ יותר. ביומיום, התפריט שלי מורכב מירקות, פירות, חלבונים ופחמימות מורכבות. אני שותה המון מים והמון תה ירוק".

        

       איזו עצה היית נותנת לעצמך הצעירה יותר?

       "להשתזף רק עם כובע ולהתרחק ממראות מגדילות. לכולנו יש פגמים ולא כדאי להיות באובססיה עליהם".

        

       איפור לצילומי סטילס: אסף באבו

       צולם במלון נורמן בתל אביב

        

         

        ומה גילינו על אילנית לוי מול המראה באמבטיה?

        אילנית לוי מול המראה: "לא להתנצל כי את יפה ולא להקטין את עצמך". לחצו על התמונה לכתבה המלאה (צילום: תומריקו)
        אילנית לוי מול המראה: "לא להתנצל כי את יפה ולא להקטין את עצמך". לחצו על התמונה לכתבה המלאה (צילום: תומריקו)

         

         
        הצג:
        אזהרה:
        פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
        בעבר היא היתה עיתונאית וכותבת מדור הלייף-סטייל "חיים טובים" במוסף 7 ימים, עד שהחליטה להתעמק בנפלאות עולם היופי, והפכה לפריקית מוטרפת של טיפוח מוקפד, איפור רענן, תכשירי שיער יוקרתיים וכל מה שביניהם. בדרך, היא הוציאה לאור ספרים ומאמרים על סודות הטיפוח של מרכזי היופי והספא המובילים בעולם, הטריקים של גדולי המאפרים בעולם, והכול אודות בשמים