אשתו השנואה: קמילה פרקר-בולס מנסה לשנות תדמית בדרך למלוכה

היא עוסקת בפעילות צדקה, מוותרת על תארים נכבדים, מקדמת מיזמים חברתיים. המטרה: לשפר את היחס כלפיה ולגרום לבריטים לחשוב שבעלה צ'ארלס יהיה מלך טוב

בן עופר

|

23.05.17 | 03:46

קמילה פרקר-בולס יורדת אל העם. רבים מהבריטים לא סולחים לה על תרומתה להרס הנישואים של צ'ארלס ודיאנה (צילום: Gettyimages)
קמילה פרקר-בולס יורדת אל העם. רבים מהבריטים לא סולחים לה על תרומתה להרס הנישואים של צ'ארלס ודיאנה (צילום: Gettyimages)
פרקר-בולס עם בעלה, הנסיך צ'ארלס. סקר שנערך לאחרונה מעלה שרק שליש מהאזרחים מעריכים שהוא יצליח בתפקיד (צילום: Gettyimages)
פרקר-בולס עם בעלה, הנסיך צ'ארלס. סקר שנערך לאחרונה מעלה שרק שליש מהאזרחים מעריכים שהוא יצליח בתפקיד (צילום: Gettyimages)
בני הזוג מתכוונים לקרב את הארמון לציבור ולהנגיש אותו לדור הצעיר באמצעות אתר אינטרנט ידידותי ונוכחות במדיה החברתית (צילום: Gettyimages)
בני הזוג מתכוונים לקרב את הארמון לציבור ולהנגיש אותו לדור הצעיר באמצעות אתר אינטרנט ידידותי ונוכחות במדיה החברתית (צילום: Gettyimages)
פרקר-בולס עם חמותה. המלכה אליזבת כבר בת 91, ובבריטניה מתכוננים לעידן הבא (צילום: Gettyimages)
פרקר-בולס עם חמותה. המלכה אליזבת כבר בת 91, ובבריטניה מתכוננים לעידן הבא (צילום: Gettyimages)

בית המלוכה הבריטי עשה השבוע כותרות גדולות בזכות חתונתה של פיפה מידלטון, אחותה הצעירה של הדוכסית מקיימברידג' - הלא היא קייט, אשתו ואם ילדיו של הנסיך וויליאם. התקשורת העולמית סיקרה בהרחבה את האירוע הנוצץ, אלא שגם במקרה הזה לא כל הנוצץ זהב, שכן מתחת לחיוכים הפוטוגניים ולבגדים המפוארים מסתתרים לא מעט מתחים ותככים.

 

>> בואו לעמוד של Xnet בפייסבוק וקבלו את כל העדכונים והכתבות

 

עוד בערוץ אנשים:

 

 

בחודשים האחרונים עברו על ארמון בקינגהאם מספר זעזועים, שרק אחד מהם פורסם באופן רשמי: הייתה זו החלטתו של הנסיך פיליפ בן ה-96, בעלה של המלכה אליזבת, לפרוש מכל תפקידיו הציבוריים. שבועות אחדים קודם לכן הודלפו למספר כלי תקשורת הפרטים של מבצע "גשר לונדון", שייצא לדרך ברגע שהמלכה אליזבת תלך לעולמה. מתברר שהכל כבר סגור: סידורי ההלוויה, נוסח ההודעה לעיתונות, המספידים, הכתבות שישודרו בטלוויזיה וברדיו. אפילו החליפות השחורות שילבשו השדרנים כבר מוכנות. אז נכון, איש לא יודע מתי זה יקרה, אבל המלכה כבר בת 91, ובשנה האחרונה נבצר ממנה להשתתף במספר אירועים בשל בעיות בריאות שפקדו אותה, כך שאין ברירה אלא להיערך למותה ולהעברת הכתר לנסיך צ'ארלס.

 

בנה הבכור של המלכה הוא יורש העצר הרשמי, אבל בבריטניה לא מאושרים מהרעיון שהוא יקבל את הכתר: סקר שנערך לאחרונה העלה כי רק שליש מהאזרחים מעריכים שהוא יהיה מלך טוב. בקרב רוב הציבור ניכרת עוינות כלפי מי שאמור לעמוד בראש הממלכה, ולסיבה המרכזית לכך יש שם - קמילה פרקר-בולס. רבים מהבריטים מתעבים את אשתו השנייה של יורש העצר עוד מהימים שבהם הייתה המאהבת שלו במקביל לנישואיו לנסיכה האהובה דיאנה, כך שקשה להם לסלוח לה על תרומתה להרס הנישואים. קשה להם עוד יותר להסתגל לרעיון שבבוא היום היא תהיה אחת הדמויות החשובות והמשפיעות בממלכה. גם צ'ארלס עצמו יודע שבדרך לכס המלכות עליו לשפר את תדמיתה הציבורית של אשתו, והמשימה הזו בהחלט לא קלה.

 

פרקר-בולס עם קייט מידלטון. הצעירים הבריטים חושבים שקים קרדשיאן יותר מלכותית (צילום: Gettyimages)
  פרקר-בולס עם קייט מידלטון. הצעירים הבריטים חושבים שקים קרדשיאן יותר מלכותית(צילום: Gettyimages)

   

  ההורים נעדרו מהחתונה

   

  אחת הנשים השנואות ביותר בבריטניה נולדה בלונדון לפני 69 שנה בשם קמילה רוזמרי שנד, ובילדותה אהבה לקרוא ולרכוב על סוסים. את לימודיה העבירה בבית ספר יסודי באנגליה ובתיכון בשווייץ, ולאחר מכן למדה ספרות בצרפת. בהמשך עבדה במספר חברות בלונדון, בהן של עיצוב פנים. חיבתה לסוסים נותרה גם בבגרותה, במקביל לטיפוח אהבה לציור ולגינון.

   

  את הנסיך צ'ארלס פגשה ב-1971. תחילה היו ידידים בלבד; בשלב מסוים העבירו את הקשר לפסים רומנטיים, אבל מערכת היחסים לא התנהלה על מי מנוחות, שכן גורמים שונים במשפחה המלכותית לחצו על יורש העצר לסיים אותה. ב-1973 נישאה קמילה לאנדרו פרקר-בולס, קצין בצבא הבריטי שהיה מבוגר ממנה בשבע שנים, ושאיתו הביאה לעולם שני ילדים – טום, יליד 1974, ולורה, שנולדה ארבע שנים אחריו.

   

  ב-1981 נישא הנסיך צ'ארלס לדיאנה, מה שלא מנע ממנו להמשיך את קשריו עם פרקר-בולס. הדבר התברר בתחילת שנות ה-90. לימים הודה יורש העצר שמערכת היחסים שלו עם האקסית הוצתה מחדש כבר ב-1986

  בעבר נחשף כי כשנודע לצ'ארלס על נישואיהם של השניים, הוא שלח מכתב לקרוב משפחתו, הלורד מאונטבטן, שבו כתב: "אני מניח שתחושת הריקנות תעבור בסוף". ייתכן שכדי למלא את הריקנות, החליט לשמור על קשר חברי עם אהובתו. בסוף שנות ה-70 נפוצו שמועות שטענו כי השניים חזרו לקשר רומנטי למרות הנישואים; היו שסיפרו גם כי בעלה של קמילה נתן את ברכתו לכך, ושבעצמו קיים קשרים עם נשים אחרות.

   

  ב-1981 נישא הנסיך צ'ארלס לדיאנה ספנסר, מה שלא מנע ממנו להמשיך את קשריו עם פרקר-בולס. הדבר התברר בתחילת שנות ה-90, בעקבות חשיפה של תמלילי שיחה אינטימית של השניים שהוקלטה בסתר. לימים הודה יורש העצר הבריטי שמערכת היחסים שלו עם האקסית הוצתה מחדש כבר ב-1986, לאחר שנישואיו עלו על שרטון.

   

  בני הזוג פרקר-בולס התגרשו ב-1995; שנה לאחר מכן התגרשו צ'ארלס ודיאנה, ומשלב זה לא ניתן היה למנוע את חידושה של מערכת היחסים. כשהתקשורת מתחה ביקורת בנושא, יצא הנסיך להגנתה של זוגתו ואמר שיחסיו עימה "אינם נתונים למשא ומתן". בני הזוג יצאו מדי פעם לאירועים, אבל רק ב-1999 הופיעו בציבור כזוג רשמי. לאחר מכן נפגשה פרקר-בולס עם המלכה אליזבת, אמו של בן זוגה, ובכך נכנסה באופן רשמי למשפחת המלוכה.

   

  ב-2003 עברה לגור בקלרנס האוס - ביתו של הנסיך צ'ארלס - וב-10 בפברואר 2005 נישאו בני הזוג בטירת ווינדזור, בטקס אזרחי שממנו נעדרו גם הורי החתן וגם אביה של הכלה. מי ששימשו כעדים היו בנו הבכור של צ'ארלס, הנסיך וויליאם, ובנה הבכור של קמילה. אחרי החתונה פורסמו בתקשורת הודעות ברכה מטעם המלכה אליזבת וראש ממשלת בריטניה דאז, טוני בלייר.

   

  הדוכסית מקורנוול באחד מניסיונותיה להידמות לנסיכה דיאנה (צילום: Gettyimages)
   הדוכסית מקורנוול באחד מניסיונותיה להידמות לנסיכה דיאנה(צילום: Gettyimages)

    

   לפתוח את הארמון לצעירים

    

   אשתו השנייה של הנסיך צ'ארלס קיבלה את התואר "הדוכסית מקורנוול". בתואר "הנסיכה מוויילס", המכובד יותר, היא נמנעת מלהשתמש משום שהוא מזוהה עם הנסיכה דיאנה המנוחה. בדומה לדיאנה, גם פרקר-בולס מרבה לעסוק בפעילות צדקה ובגיוס כספים למען נזקקים. היא גם מעורבת בפרויקטים לעידוד מודעות למחלת דלדול העצם, שממנה מתה אמה, ולמיזמים שיוצאים נגד אונס והתעללות מינית.

    

   כשבעלה יתמנה למלך, תהיה זכאית לתואר "המלכה בת הזוג", אבל היא כבר הודיעה שתסתפק בתואר "הנסיכה בת הזוג" (המקביל לזה שנשא הנסיך אלברט, בן זוגה של המלכה ויקטוריה). בבריטניה מעריכים שצ'ארלס ירצה להתאים את בית המלוכה למאה ה-21 ולקרב אותו לעם באמצעות הקמת אתר אינטרנט ידידותי, פתיחת אגף למבקרים, נוכחות במדיה החברתית ועוד. המלך הבא של בריטניה מבין כנראה שארמון בקינגהאם חייב לפתוח את שעריו בפני הציבור ולהנגיש אותו לדור הצעיר: מן הסתם, גם הוא כבר קלט שרבים מנתיניו הצעירים רואים בקים קרדשיאן דמות הרבה יותר מלכותית מקמילה פרקר-בולס.

    

   __________________________________________________

    

   האם חזה המשורר האירי המפורסם את תופעת דונלד טראמפ? הקליקו על התמונה:

    

   "דמות מפחידה קרבה ובאה". הקליקו על התמונה (צילום: Gettyimages)
   "דמות מפחידה קרבה ובאה". הקליקו על התמונה (צילום: Gettyimages)

    

    
   הצג:
   אזהרה:
   פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד