בוגר שנקר הטרי נירן אבישר, הנציג הישראלי היחיד בתחרות העיצוב "איטס" שהתקיימה בסוף השבוע האחרון בעיר הנמל טריאסטה שבצפון מזרח איטליה, קטף אמש את פרס "דיזל" החשוב. פרס זה הוא שני לפרס הראשון, שניתן על הקולקציה הטובה ביותר, אך הוא הגבוה ביותר מבחינה כספית. הזכייה שלשלה לכיסו של אבישר 25,000 יורו, לצד התמחות בחברת האופנה האיטלקית שעל שמה נקרא הפרס.

זו הפעם העשירית שבה מתקיימת תחרות "איטס", שהחלה את דרכה ב-2002 כתחרות לבוגרים צעירים מבתי ספר לאופנה ברחבי העולם. באופן סימבולי, גם בתחרות הראשונה לפני עשור זכתה בפרס זה בוגרת שנקר עינב צוקר, שמינפה את הזכייה לעבודה בחברת הדנים האיטלקית וכעת ידועה בזכות מותג האופנה רוס אובטה, שהקימה ביחד עם אחותה הצעירה הדס. כיום מעניקה התחרות גם פרסים בצילום, עיצוב תכשיטים ואביזרי אופנה. חברת האופנה דיזל היא נותנת החסות המרכזית לתחרות.

הקולקציה של עינב צוקר, זוכת פרס דיזל בתחרות ''איטס'' הראשונה
הקולקציה של עינב צוקר, זוכת פרס דיזל בתחרות ''איטס'' הראשונה

חבר השופטים כלל השנה את צמד המעצבים ההולנדי ויקטור ורולף, את המנהל האמנותי של דיזל ברונו קולין, את מעצב האופנה הבריטי אנטוניו ברארדי, את עורכת האופנה של מגזין ווג האיטלקי שרה מאינו ואת כתבת האופנה של הדיילי טלגרף הבריטי הילרי אלכסנדר, לצד שופטים נודעים נוספים.

אבישר הגיע לטריאסטה עם הקולקציה "אגו-ני", שיצר בהשראת הצייר אגון שילה. הקולקציה עוסקת באידיאל היופי הגברי במאה ה-21, והיא שבתה את עיניהם של מבקרי האופנה בתצוגת הגמר של שנקר לפני כשלושה שבועות. פריטיו של אבישר כוללים פיתוחי טקסטיל מרשימים של עור המשולב בסריגה, והתוצאה היא קולקציית גברים מדויקת בצבעוניות מעושנת ועשירה בפרטים.