לא מעט נשים בוחרות לבסס את מלתחתן על בגדים פשוטים ולהגשים את כל הפנטזיות דרך התיק – אביזר משמעותי הנוטה גם להעיד על אורח החיים של הנושאת אותו. כמו בשאר תחומי האופנה, גם כאן יש הקיץ היצע גדול, הכולל תיקים קלאסיים ועל-זמניים לצד תיקים העונים על הטרנדים המופרכים ביותר. הבשורה הגדולה של הרגע היא תיקים קטנים המחוברים לרצועה ארוכה המונחת על הגוף בהצלבה או לרצועת כתף קצרה. בית האופנה ולנטינו, לדוגמה, יצר תיקים קטנים ובינוניים עם רצועת שרשרת קצרה.

מגמה נוספת שחזקה העונה היא של תיקים עתירי דפוסים ותוספות. הדפסי החיות, ובעיקר הנמר, ממשיכים בגאון כבר עונה שלישית. הדפסי זברה, פסים ופרחים הם רק חלק מהשלל העונתי הרב. גם הטבעות קרוקו ונחש, שהפכו לסמל ליוקרה כבר בעונות קודמות, ממשיכים איתנו לקיץ. בתיקים המודפסים נמצא, לצד הגוונים הקלאסיים, גם צבעוניות חדשה כמו של תיק הנחש הקוקטי בגווני פונץ'-בננה שעיצבו בדיור.

מגמת התחרה מחלחלת, כמובן, גם לגזרה זו, וכך נמצא תיקים בשילוב רצועות תחרה, תיקים המכוסים לחלוטין בתחרה ותיקים העשויים עור בחיתוכי לייזר בדוגמת תחרה. דולצ'ה וגבאנה, שיצרו קולקציה לבנה בהשראת נדוניית כלה, שילבו בה גם תיקי תחרה לבנים עם אבנים, שרשראות בצבע זהב, סיכות וכפתורים.

המגמה השבטית הגואה נותנת גם היא את אותותיה, וכך נמצא תיקי רפיה, תיקים קלועים, תיקים העשויים עור מחוספס עם אבזם כסף דומיננטי (אצל ראלף לורן זה היה בצורת ראש שור), תיקים הנראים כאילו הורכבו משמיכות אינדיאניות ארוגות ותיקים השזורים בחרוזים בסגנון אפריקאי. גם הפרנזים מהווים אלמנט מרכזי, שמופיע כגדילים ארוכים אצל רוברטו קוואלי, או קצרים אצל דיור.

תיקי הקלאץ' עדיין כאן, קטנים ומבריקים מתמיד. אם בעבר שיחק האוברסייז תפקיד חשוב, הרי שעתה אלמנט הפטיט הוא טרנדי במיוחד. מגמה זו מברכת גם על תיקי קופסה קטנים המוחזקים ביד או על רצועת שרשרת קטנה. תיקי הקלאץ' ססגוניים מאוד: אלה של לואי ויטון הם רכים ומשלבים פאייטים מבריקים בכחול או אדום, ולפנדי יש תיק צבעוני במיוחד בסגול וירוק.

בצדה השני של הסקאלה נמצא את התיקים הגדולים, בעיקר תיקי טוט (העשויים מחומרים רכים ומצוידים בשתי רצועות כתף קטנות) או תיקי סל אוברסייז בסגנון שנות ה-70. בית איב סאן לורן יצר תיק טוט בדוגמת פסים, שנע בין מגמת הנאוטיקה לטרנד שנות ה-70. גם בקולקציה של פנדי ניתן למצוא תיק טוט עם פסי אורך רחבים בגווני זהב, שתחתיתו עשויה בד אדום.

ניתן להשיג בארץ

עוד במדריך לקיץ מושלם:

הטרנדים החמים

הצבעים, הבדים וההדפסים הנכונים

החצאיות והשמלות השוות

המכנסיים המסוגננים

החולצות הקלילות

האביזרים שישדרגו כל הופעה

הסנדלים הנחשקים