אל תוך השבוע הראשון של החופש הגדול - החום עולה והחיים ממשיכים להסתבך, מה שמגביר את הצורך בבריחה של כמה דקות למחוזות מעוצבים ושקטים יותר. ליקטתי לכם עוד כמה פרויקטים מעניינים (ולעתים שימושיים) לקיץ.

1. פתוח!

מפעל ותיק עם דם חדש מניב לפעמים מיתוגים מעניינים ועסקים ש"קמים לתחייה" או "נולדים מחדש". אני שמחה לפרגן למי ששמשקיע במיתוג ושיווק ועושה את זה כמו שצריך. בין זהו עסק חדש או ישן - לרבים יש רעיון ומוצר טוב - נדרשת השקעה של אמונה ותקציב במיתוג ושיווק מהשורה הראשונה, ובימינו זה לא פחות חשוב. תכירו את "גליפס", שלטי כניסה מעוצבים ומוארים שהם גם לחצן פעמון-מגע מתקדם, שהתלבשו על מפעל מתכת שפועל יותר מ-40 שנה בחולון.

שלט מואר שהוא גם פעמון. מה חבל שהוא עולה כ-500 שקל. גליפס Glyphs

ואתם יכולים גם לצפותבסרטון שלהם, שנעשה במקצועיות ובחן.

2. כורסת סלפי

המעצב השוודיאולה גרץ (Ola Giertz) תיכנן כורסה לחנות בשםMateria, שוודאי תיראה לכם מוכרת.

כורסת FRAME של אולה גירץ. (זה לא המעצב, זה רק הדוגמן)

מצד אחד היא ממסגרת את היושב ויוצרת "פריים" שמציג אותו לסביבה, אומר המעצב, ומצד שני יוצרת חלל אינטימי בזכות הקירות והתקרה שיש בה.

Frame chair by Ola Giertz

אפשר סוף סוף להתאמן על סלפי מושלם בישיבה!

ואם כבר הגענו לחדוות הצילום העצמי של הדור שלנו, שימו לב לפרויקט הבא:

3. פתוח לרגל שיפוצים

האמן הצרפתי JR, המכנה עצמו "אמן רחוב", מנסה לקשר בפרויקטים שלו בין אנשים, בינם לבין הקהילה שלהם, ובאופן כללילהפוך את העולם למקום טוב יותר. הוא התחיל כאמן גרפיטי והיום יוצר פרויקטים ענקיים ברחבי העולם. בין השאר צילםבישראל, והציב תצלומים של ישראלים ופלסטינים זה לצד זה, משני צידיה של חומת ההפרדה.

את הפנתיאון המפורסם של פריז הוא הלביש בקנבסים שעליהם פורטרטים של מאות אנשים, בזמן השיפוצים של המקום. התוצאה מרהיבה:

את מאות האנשים צילם במהלך חודש מרץ 2014, בתא צילום נייד בתוך רכב. זהו חלק מפרויקט ''Inside Out'' שלו, שמעודד אנשים לצלם את עצמם ולפרסם כחלק מפרויקט קהילתי. הצילומים פרוסים על התוף החיצוני של הפנתיאון, מתחת לכיפה, במקומות מסוימים בתוך הבניין ועל הרצפה שלו. הם יוצרים שילוב של ישן וחדש, שחור-לבן וצבעוני, אישי וציבורי, יומיומי ונעלה.

4. אין לכם בית??

בימים אלו, בעוד כולנו מחפשים צימר או נופשון משפחתי שלא יצריך משכנתא, ומקללים על כך שצריף לזוג פלוס אחד בבית הארחה קיבוצי יעלה לנו ללילה כמו טירת 8 חדרים בטוסקנה פלוס מבשלת לכל החבר'ה - אולי הפתרון הוא לקחת את העניינים לידיים ופשוט לישון באוטו. והי - יש מיזוג.

זה לא סיפור מאוד זול, באמאזון המזרון הזה עולה כ-120 דולר (מחיר ללילה באכסניית נוער באילת?), אבל למי שנוהג לישון באוטו (או לקיים מפגשים מסוג אחר?), ומחפש נוחות בלי יותר מדי התברברות, בעזרת משאבה פשוטה - זה פתרון. לילה טוב!

5. חתיכת מזכרת

ואם אתם מחפשים מתנה מושלמת לדודים הציונים בחוצלארץ - סטודיו ''פיסת הסטוריה'' מעצב מזכרות יודאיקה והיסטוריה ישראלית בסגנון עכשווי ומגניב. אז למה לשים בובה של מלכת אנגליה על השולחן, אם אפשר לשים את הרצל ולזכור של מי בכלל היה הרעיון לבוא לפה בחום הזה?

אלפא מייל. סטודיו ''פיסת הסטוריה''

הסטודיו מעסיק מעצבים, מייצר פוסטרים, בובות ומשחקים שונים ומפיץ לכ-15 חנויות עיצוב בארץ, בנוסף לאתר המכירה שלו.

שיהיה לנו שבוע שקט וקריר, ניפגש בשני הבא!