בלי ששמנו לב, שבועיים ראשונים של חופשת קיץ חלפו, ובין מעברי חדרים מתוכננים ושיפוצים שמתחילים ומסתיימים, מצאתי כמה לינקים לדברים מקסימים ליהנות מהם בסופהשבוע הזה.

1. כל מרפסת צריכה שולחן (בלקונ-ספט)

העציצים הקטנים שמתלבשים על המעקה הפכו ללהיט בערים רבות בארץ, בזכות קלות ההתקנה שלהם. המעצב הברלינאי מייקל הילגרס לקח אותם צעד אחד קדימה, עם ה Balconcept - מתקן פלסטיק שמתלבש על המעקה ומשמש גם כשולחן, וגם כעציץ או כמקום אחסון.

Balkonzept by Michael Hilgers

להילגרס, מעצב פנים ומוצר צעיר ומצליח, יש עוד כמה פתרונות חסכוניים שמתאימים לאורח החיים האורבני המודרני, כמו פריט האחסון הזה שמתאים לכל האיי-פודים-פדים-פונים של כולם (קוראים לו Al-tar, מזבח). שווה הצצה.

2. זו לבנה? זה ירח? זה סופר-מון!

בט"ו בתמוז, לפני כשלושה שבועות, זרח עלינו ה"סופר-ירח" - הירח המלא הגדול ביותר של השנה, בגלל קרבת מסלולו לכדור הארץ. האינסטגרם שלנו הוצף בניסיונות מוצלחים פחות או יותר לתעד אותו, אבל בבלוג Design You Trust התפרסמו צילומים קצת יותר שווים, מרחבי העולם. תענוג.

הסופר-ירח מעל מקדש פוסידון באתונה. צילום: רויטרס

3. בקבוקיר!

סיימתם לעצב את המטבח ואין לכם איפה לאחסן בקבוקי יין בשכיבה?

עיצוב מאחזים ופתרונות אחסון לבקבוקי יין נראה כתרגיל חובה בקורס לעיצוב, אבל מדי פעם, אפילו בעולם הגדול, מצליחים לחדש לנו עם עוד מוצר מבריק. תראו את הפתרון המקסים הזה של סטודיו פידוז הדני:

את המאחזים מתקינים בצורה פשוטה על הקיר, ואפשר לארגן אותם בכל סידור שעולה על הדעת. הם מגיעים בכמה צבעים. נראה לי פתרון מגניב ביותר! הנה עוד כמה אפשרויות לאחסן בקבוקי יין (כולם דורשים משטח פנוי!), וכמובן לא לשכוח את העיצובים המקומיים המקסימים שלנו.

4. נקודת ה-G

פלורה דה גסטין ואנה גייסטדורפר הן צמד מעצבות צרפתיות מלאות שיק וסטייל, שאחראיות לתמונות רבות בפינטרסט. כמה מתסכל שהאתר של המשרד שלהן, Double G, עולה רק באקספלורר, אבל בלינק הזה תוכלו לראות דירות מהממות בפריז בעיצובן:

צילום: nicolas mathéus

מצאתי בדירות שלהן כל מה שאהבתי וגם כתבתי: תכנון נכון ומרווח,חדרי שינה בטורקיז וצהוב, חדרי בנות באפור כהה עם נגיעות ורודות, ספריות מרשימות, מטבחים מקבילים עם נגיעות צבע עזות, יחס שווה לפרטים קטנים וחללים גדולים. אם תרצו לבקר בעוד דירות,בסרט הזה אן תציג בפניכם את הבית שלה (יש לה כיור ורוד!), ובסרט הזה תוכלו להכיר את פלורה, שתעשה לכם סיור מרשים לא פחות בבית של לקוחות.

5. אדם ניכר בכוסו

כשאני מגיעה לבית של לקוחות בפעם הראשונה, היד שלי נמשכת לפתוח כל מגירה ודלת. קשה לי לעצור את עצמי מלפתוח ולהציץ להם קצת בבפנוכו. כי אולי מבחוץ אפשר להסתיר מי אתה באמת ולסדר יפה לקראת הפגישה עם המעצבת, אבל מבפנים אי-אפשר. הראה לי את פנים ארונך ואומר לך מי אתה: במה אתם משתמשים ובמה לא נגעתם שנים, האם אתם מבשלים המון או קצת, האם אתם מסודרים או לא, ועוד המון עובדות על אורח החיים שלכם (בין השאר, עד כמה השכילה המעצבת שלכם להתאים את תכנון הארונות לצרכים שלכם..). חוץ מזה, יצר המציצנות הוא תכונה אנושית אוניברסלית. גם הצלם ההולנדי אריק קליין וולטרינק נמשך לחיטוט בארונות של אחרים, והוא יצר כמה פרויקטים שחושפים פנים של מטבחים ברחבי העולם (עכשיו הוא עובד על ניו יורק).

המטבח של אריק. צילום: Erik Klein Wolterink

כל ארון מצולם בנפרד, בפרספקטיבה משלו, ויחד הם מהווים גלריה מקסימה של הצצה לחיים של אנשים. שווה להיכנס לארונות, ואפשר גם להזמין את הספר, ולדפדף בו להנאתכם, או לקבל ממנו רעיונות לאחסון.

6. אם נוהגים לא מסמסים

ןקצת עיצוב גרפי לסיום. אני מתה על עיצוב טוב ועל עיצוב גרפי טוב, אבל יותר מכל - על עיצוב טיפוגרפי טוב. את הפוסטר הבא היה ממש קשה לבחור, מתוך קמפיין שלם נגד סימוס בזמן נהיגה, אז בחרתי שניים. מדובר באחת העבודות הטיפוגרפיות החזקות והמושלמות ביותר שראיתי: דייגו מקאדו והוגו וייחה ממשרד הפרסום "אוגילבי" בברזיל יצרו אותן בעבור חברת הסלולר המקומית קלארו. הכיתוב מורכב משתי שורות קצרות:

"מספיקה רק אות אחת.

אל תנהגו ותסמסו".

והנה התמונה:

וזה הפרט מתוך הפוסטר, בקצה של ה-A:

ואיזו אות מסתתרת בכרזה הבאה?

יש כאן הכל: אות אחת ענקית בשחור, מרחק בלימה, תאונה שעוד מעט תקרה. האותיות הופכות לכביש, ובקצה הפרספקטיבה החדה, שמכניסה המון תנועה לקומפוזיציה, ממתינה התוצאה. אם תביט - תראה. אם תסיר את המבט - תפגע ותיפגע. שתי שורות טקסט קצרות מסבירות הכל. הן כמעט מיותרות: הלוגו של החברה גדול מעט יותר. נפלא.

אם אתם לא נוהגים עכשיו, עשו לעצמכם טובה והיכנסו ללינק לראות את יתר הפוסטרים. בברזיל, מספר הנפגעים בתאונות שנגרמות משליחת מסרונים בזמן נהיגה עלה ב-30% בשנתיים האחרונות. אני מנחשת שבמקומות אחרים בעולם המצב לא שונה בהרבה.

מאחלת לנו סופשבוע של נהיגה בטוחה, וניפגש בפוסטים הבאים.