כמו רוב החגים, גם חנוכה הגיע מהר מהצפוי. רק גמרנו להתאושש מחופשות "החגים", נכנסנו לסוג של שגרה ואפילו התחלנו להרגיש את החורף, והנה עוד חג ובצידו חופשה. גם אני, כמו רוב האוכלוסייה, אוהבת את חנוכה. הרי אין את "אצל מי אתם בחנוכה". כלומר יש, אבל הדלקת נרות זה בופה קליל ולא מחייב לעומת חגים אחרים שצריך להיערך אליהם מראש, וגם עניין המתנות נחסך (בינתיים) כי מאוד ברור מי נותן למי דמי חנוכה.

השנה, החג תפס אותי קבורה בעבודה, שזה מבורך וגם לא, מבלה במשרד שלי משבע וחצי בבוקר עד אחת וחצי בלילה במשך שבועות. אני לא מקטרת, רק מקווה שזה זמני (ועובדת על האצלת סמכויות ומיקוד עסקי לסוגיו...) אפילו לא היה לי זמן לכתוב פוסט, ובקושי לקנות סופגניות ונרות, לא כל שכן להכין משהו מיוחד. בסוף השבוע נחגוג יום הולדת לשני הילדים שלי, ועדיין אין לי מושג איך זה יקרה בדיוק...מה שכן קרה, אצל עשרים נשים מוכשרות ונפלאות שהכרתי, כמו את כל הקשרים השווים שלי בעשור האחרון, דרך האינטרנט (מי אמר שפייסבוק זה בזבוז זמן, מי?) - זה הפסטיבלוג.

אמנם אני היחידה שלא כתבה פוסט מיוחד ליוזמה הזאת, אבל היי, המצאתי את השם! זה שיתוף פעולה יצירתי של 19 בלוגריות לייףסטייל כישרוניות, שחברו ליצירת שרשרת פוסטים חגיגית לחנוכה. מבחינתי, מדובר בהרבה קשרים פוטנציאליים שעדיין אין לי זמן לממש, והמון בלוגים ששווה לעקוב אחריהן, אפילו אם אין זמן.. עם רובן נפגשתי פעם אחת בלבד, אבל כמו עם כל בלוגרית שעוקבים אחריה, מרגישים שמכירים הרבה יותר.
אני ממליצה גם לכם להכיר אותן. נכון, גם לי קשה לפעמים לשחרר את שריר הקנאה כשאני מתפלצת אל מול הפיד של האינסטגרם של הבחורות האלו, בעוד אני אוכלת סופגנייה קרה מהשוק, אבל כבר הבנתי שבלוגים כאלה תמיד יגרמו לכולנו רגשי נחיתות. וזה בסדר: אם אף אחת אינה מושלמת, כנראה שכולנו כן.

הנה הפוסטים הנפלאים של נשות הפסטיבלוג :

ראשונות קבלו את המתוקות מכולן, שרית נובק וסתיו גרושקביץ, הלוא הן מיספטל:

זה אמיתי, נשבעת. מתוקות מהחיים, מיספטל

מיספטל מציעות מגוון רעיונות מטוגנים בשמן עמוק יותר או פחות, אבל בעיקר בהגשה שלא נראתה כדוגמתה, לפחות מאז הפוסט הקודם שלהן. כדי לתאר את שלמות הבלוג שלהן, אני מוכרחה להשתמש בקלישאה "ניחוח של חו"ל".

נמשיך עם האוכל? שני הדברים שאני בערך הכי אוהבת בעולם הם לביבות וכרישה. אמנם לא טעמתי, אבל בהחלט אנסה להכין בימים הקרובים את לביבות הלורקס של אילאיל זיו, צלמת, בלוגרית ועוד כמה דברים, שכמה שהאוכל שלה טרי ככה הווינטג' שלה ישן ומדליק:

לביבות הלורקס של אילאיל זיו

ונישאר עוד קצת עם אוכל, אבל עם טוויסט. לאלה ששמן עמוק לא בא להן טוב,חן שוקרוןמ"מתוקים שלי" מצאה תירוץ להפוך את חנוכה מחג השמן לחג הגבינות, ועפה על מתכון שבוודאי מוגש בבית השגריר - פאי גבינה, פררו רושה ושוקולד:

פאי גבינה, פררו רושה ושוקולד. גם אותי זה הפתיע, אבל יש קשר לחנוכה! מתוקים שלי

כן, זה נראה לי מאוד דיאטטי.. :)

חנוכה הוא גם חג האור, ומה הולך טוב יותר עם אור מאשר צל? איריס פוגל בן חמו, בעלת הבלוג המעלף, Colourful Way מצאה כמה עיצובים שמשחקים באור וצל:

חנוכיות של אדם פרנק בבלוג של איריס, Colourful Way

הפוסט של הקולגה ליאת הדס, שכמה דירות בעיצובה ראיתם גם באקסנט ושההיכרות איתה (ועם חוכמתו של בעלה..) הניבה לי כמה משיחות הקואצ'ינג העסקי הטוב של השנים האחרונות, גרם לי להרגיש קצת פחות רע עם זה שטרם הורדנו את שרשראות המנורות של סוכות... מיליון ואחת דרכים לקשט בעזרת נורות:

חג של אורות ומנורות בבלוג של ליאת הדס

מעצבת פנים ובלוגרית נוספת היא לולה, איילת לנדאו המקסימה, שכתבה סיפור על אור וחומר, על היצירות המוארות של איילה צרפתי:

גלדיס של איילה צרפתי (בלי המבטא העיראקי) בבלוג של לולה דיזיין

שלל גופי תאורה שונים ומגוונים יכולתם לראות בבתים של "הביתה " - בלוג שהוא בכלל של שלוש, ששם המשפחה של כל אחת מהן, באופן מפתיע, הוא תמר הביתה, עדי הביתה ודנה הביתה! הן אספו לנו גופי תאורה מקסימים מהבתים הללו:

באנו חושך לגרש, מתוך הביתה

טוויסט מקורי לנושאי החג מצאהקרן אבני, אדריכלית ובלוגרית, שחפרה וגילתה שמהות החג והנס היא האנרגיה. הרי פך השמן של אז משול לגנרטור חזק שממשיך לעבוד, כשהכל מסביב קורס. המכבים ללא שמן כמותם כניו יורקים בסופת סנדי. בבלוג שלה היא כתבה פוסט נפלא על שימוש אדריכלי באנרגיית השמש:

ניצול אנרגיית השמש באדריכלות, אצל קרן אבני ב"נס פך השמש"

דנה ישראלי, כוהנת עבודות יד בהתהוות, הכינותה מראש פוסט על יצירה של נרות, עששיות וגופי תאורה:

להכין נרות מכל דבר כמעט, אצל דנה ישראלי

בבלוג של דנה תוכלו למצוא גם הדרכות מצולמות לדברים שנראים פתאום קצת פחות מסובכים.

אורית גידלי, שלבלוג שלה הפניתי כמה פעמים בעבר, שילבה תאורה ועבודות יד עם יצירה של מנורה מחוררת שעליה היא הוסיפה רקמת איקסים! משוררת מחוררת וכותבת נהדרת:

יש חור באור! אורית גידלי משוררת מחוררת

הנה אנחנו כבר עמוק ביצירה. DIY do it yourself, או בעברית: עז"ב. מלשון עזבו, זה בחיים לא ייצא לכם ככה.

אפרת יפה מ"קפה ויפה" מחזירה אותנו ליצירה של שנות ילדות, עם חפץ שאיכשהו נראה מיושן, אבל טרם נעלם מן העולם: קופסאות גפרורים!

The Matchmaker מכינת קופסאות הגפרורים הקטנה, קפה ויפה

בלוגים של יצירה בכלל משגעים אותי. עבודות יד עדיין נמצאות ברשימת הדברים שהייתי רוצה לעשות כשאהיה גדולה, ולמרות שאני מתקדמת להגשים את רוב החלומות בעוד אני מחליטה לזנוח אחרים, את החלום הזה טרם הגשמתי כמו שצריך. השבוע אנסה לתפור מתנה מגניבה לבן שלי, בהשראת מתנה שקיבלה איילת, בלוגרית אחרת שאני מעריצה (ואינה קשורה לפסטיבלוג באופן רשמי אבל אם כבר מפרגנים אז עד הסוף), ואדווח איך יצא. אז הנה עוד אחד, שאולי אולי אנסה עם הילדים: אוכל מלבד. משוגעת על לבד, מתה על אוכל מלבד והנה מקופלת, הלוא היא דורית (על הדרך אמא לארבעה) מפרסמת פוסט עם הדרכה לסופגניות המושלמות האלו:

סופגניות דיאטטיות.. הדרכה מלאה אצל דורית ממקופלת

בעוד הפינטרסט מתמלא בהכנות לחג המולד עד כדי הקאה, מאיה רדזי המהממת מבלוג היצירה "מאיוק" גנבה את הרעיון השיווקי והאמריקאי (המחריד/ נפלא) של ספירה לאחור בעזרת מתנות של החג של הנוצרים, לזה של היהודים: הדרכה לאריזת מתנות מושלמת, Advent Calendar - הפתעה לכל יום מימות החג, כי לפעמים האריזה עושה את רוב העבודה!

כל כך יפה שזה כואב. מתנות לכל ימות החנוכה אצל מאיוק

זה, אגב, בקטנה. קפצו לראות את שולחן החג שהיא הכינה לראש השנה אם אתם באמת רוצים לראות שלמות מהי.

מוכשרת אחרת שאולי פגשתם כאן היא אפרת לוזנוב מ- My Lovely Mess. גם היא "מגיירת את ישו" ומאמצת פריטים ואריזות בצבעי הכריסמס לחנוכה שלנו:

חג גדול ליהודים בצבעים של הגויים.. מתוך My Lovely Mess

אם אתם בעניין של יצירה עם הילדים, עופרה (במלרע!) רון מזור שגם מייצרת את מטבחי פטיט המרנינים וגם מתהדרת בבית חדש ויפה לבלוג שלה, כתבה לא סתם על יצירה לילדים, אלא כזו שהיתה להיט אצל בנים! סביבוני החרוזים של המה:

פעם ב.. שווה להוציא את המגהץ! יצירה מקסימה אצל פטיט

לסיום - האספניות. גם אני, מדי פעם יורדים עלי טוקבקיסטים טובי לב (אחד במיוחד, בטח יבוא גם היום) על זה ש"מה אני כבר עושה", אוספת כמה לינקים שבכלל אינם שלי וכותבת. אז קודם כל - הנה! עשיתי זאת שוב! ושנית - גם איסוף ובחירה הוא מלאכה מורכבת. קוראים לזה עריכה. הנה כמה בלוגריות נהדרות שאספו לנו כמה ממצאים לחג:

אורית זילברמן מטווילינגן יצאה לסבב איסוף חנוכיות בחנות דלארטה, דרישת שלום מהשכונה הישנה שלי:

חנוכיה מדליקה, אלא מה, שתכבה? מפוסט החנוכיות של טווילינגן

נופר בן דרור פכט עומדת מאחורי הבלוג המעוצב Cool and Bello - בלוג עיצוב לילדים, ובאופן מרענן ביותר, לא רק שהיא לא אמא לארבעה ילדים - היא לא אמא! ראשית, אני מודה לה אישית על זה. שנית, אספה נופר לינקים להדרכות לחנוכיות ונרות, לא פחות מ-14 לינקים!

כמה פשוט, ככה יפה. חנוכייה עז"ב מתוך Cool & Bello

כמה ששם הבלוג שלה קליט, ככה השם הפרטי שלה מסובך: חדווה קליינהנדלר (הצלחתי על הפעם הראשונה!), בעלת הבלוג Rooms and Words, מצאה לנו כמה אוספי סביבונים מרהיבים:

סביבון של טלילה אברהם, מהפוסט המסובב של Rooms and Words

ואחרונה חביבה היא קרן שביט, שבונה בית במקום עם נוף אפילו יותר יפה מהבית שלי, וכתבה על חנוכה בבית הנבנה.

סטייל ביתי בגבת, בבלוג של קרן שביט

אז קדימה, להיכנס לכל הלינקים, כי עוד שנייה פסח!!

חג שמח!