הפיליפינים ידועים בתור אנשים שאוהבים לשבור שיאים, וכך יעיד לזכותם ספר השיאים של גינס. אספתי כמה מהטובים ביותר כדי להצדיק את המוניטין:

שטר הכסף (החוקי) הגדול בעולם

זה היה ב-1998, לכבוד חגיגות 100 שנות עצמאות, כשהבנק המרכזי של הפיליפינים הסמיך את חברת הדפוס הגרמנית Giesecke & Devrient להדפיס שטר ענקי של 100,000 פזוס (2,500 דולר לערך), בגודל של 22X33 סנטימטר. רק אלף עותקים עשו את דרכם למדינה (השאר כנראה "אבדו" במסדרונות עקלקלים של משרדי ממשלה שונים), אבל אלה שראו את השטר במו עיניהם טוענים שהוא היה מחזה פיננסי מעורר השתאות. הנה תמונה של השטר:

כסף גדול. צילום: באדיבות הבלוג "פיל מוני"

להבדיל מכסף, דבר אחד שלפיליפינים בהחלט לא חסר זה בני אדם. עם כמעט 100 מיליון כאלה, הם יכולים לשבור אין-ספור שיאים, כמו חלק מהבאים בתור.

התהלוכה הגדולה ביותר נגד סמים

ב-21 במארס 2009 אירגן גוף מקומי, הדומה במקצת למפעל הפיס ועונה לשם Philippine Amusement and Gaming Corporation, תהלוכה נגד סמים. מספר האנשים שצעדו בתהלוכה הגיע ל- 332,963, נתון שנבדק היטב על ידי אנשי גינס באמצעות רישום קפדני ומערכת ברקוד. וכך זה נראה:

לא רוצים סמים. צילום: באדיבות הבלוג "פינוי פאוואר"

הקפצת כוסית הג'ין ההמונית בעולם

ב-27 בדצמבר 2010, בעיר נאגה, אירגנה אחת מחברות המשקאות הגדולות באיים, "סאן מיגל", אירוע די משונה: כ-2,435 פיליפינים "דפקו" באופן סימולטני, ברגע אחד, כוסית אחת של ג'ין. לא מובן לי איך ולמה, אבל הם נכנסו לגינס. הנה תמונה מתוך האירוע:

הג'ין מוכן. צילום: באדיבות אתר גינס

הקשת הצבעונית-אנושית הגדולה בעולם

עוד שיא גינס של המונים: ב-18 בספטמבר 2004 אירגנה האוניברסיטה הפוליטכנית של הפיליפינים את הקשת הצבעונית-אנושית הגדולה ביותר בעולם. לפי המסמכים, 30,365בני אדם השתתפו באירוע ויצרו את הקשת הצבעונית הגדולה ביותר שראתה מנילה עד עצם היום הזה. יצא די מרהיב:

קשת צבעונית-המונית. צילום: באדיבות הבלוג "מה חדש בפיליפינים?"

הכי הרבה זיקוקים ב-30 שניות!

חגיגות הסילבסטר ידועות כחג האהוב ביותר בפיליפינים, מסיבה פשוטה: זיקוקים. הפיליפינים מכורים להם באופן נדיר, ומהחלון שלי בקומה ה-28 אני צופה בשניים-שלושה מופעים בשבוע, לפחות. ב-8 במאי 2010 החליטו כאן לתעד את העניין, וחברת Pyroworks International Inc בעיר סבו (בדרום המדינה) אירגנה את מופע הזיקוקים המהיר ביותר בעולם, כשהיא יורה 125,801 זיקוקים בתוך 30 שניות. היא שברה (וכמעט שילשה) את השיא הבריטי שנקבע ב-2006 על 56,405 זיקוקים בלבד, והתקבעה לעת עתה בספר גינס. החברה מיד השתמשה בזה לפרסום עצבני, כי אין כמו גינס ככלי שיווקי:

שיא גינס: כלי שיווקי ממדרגה ראשונה. צילום: באדיבות פיירווורקס

ואחרון חביב, למי שעדיין לא שמע או קרא, הפיליפינים גם בנו את לוחות הברית הגדולים ביותר בעולם, אבל על כך תוכלו לקרוא כאן...