יום בהיר אחד הופיע לנגד עיניה של גרייס גלינדס-גופאנה, אשת עסקים פיליפינית מצליחה, חיזיון יוצא-דופן: אלוהים הורה לה לבנות העתק של לוחות הברית, אי-שם בהרי באגיו, העיר הגבוהה ביותר בפיליפינים, היושבת כ-1500 מטר מעל פני הים.

באגיו: העיר הגבוהה ביותר באיים. צילום: באדיבות משרד התיירות הפיליפיני

גרייס לא התמהמה לשנייה אחת. היא גייסה מהונה העצמי סכום מרשים של 130 אלף דולר, הרכיבה צוות של מעצבים ופסלים מקומיים והחלה לבנות בעמל רב את ההעתק הגדול ביותר בעולם של לוחות הברית, אלה שפיסל משה רבנו לפני 3,000 שנה, פחות או יותר, על הר סיני. לפני כמה שבועות, על הרי באגיו, הושקו ההעתקים בטקס ממלכתי ורב משתתפים, בנוכחות שגריר ישראל בפיליפינים, מר מנשה בר-און.

לוחות הברית הגדולים בעולם. צילום: שגרירות ישראל בפיליפינים

לוחות הברית מוקפים בדגלי ישראל. צילום: שגרירות ישראל בפיליפינים

"הסיבה שבגללה נבחרה באגיו היא קירבתה לשמיים", הסביר בנאומו השגריר הישראלי, שנסע שבע שעות מפרכות ממנילה עד לבאגיו, כדי לקבל את תעודת "גינס" ולחנוך את המיצג המופלא: שני לוחות ברית ענקיים עשויים בטון בגובה 12 מטר, שנבנו והוצבו על ראש הגבעה הדומיניקנית, אחד האתרים הקדושים ביותר לתושבי באגיו, שמזכיר לגרייס קצת את ירושלים, הן באוויר הקריר והן באווירה השמיימית. בנוסף על לוחות הברית הגרנדיוזיים, עיצב הצוות של גרייס גם העתק מוזהב של ארון הברית.

השגריר מנשה בר-און מימין, יחד עם גרייס. צילום: שגרירות ישראל בפיליפינים

העתק ארון הברית על רקע הרי באגיו. צילום: שגרירות ישראל בפיליפינים

צוות "גינס" הגיע להרי באגיו כשהוא מצויד בתעודות ובמדליות, אך אורח הכבוד בטקס הממלכתי היה ללא ספק השגריר הישראלי, מנשה בר-און, ועשרות הדגלים בכחול-לבן העידו על כך. לפני ששתל את עץ הזית הראשון שהגיע לכאן אי-פעם מישראל, העניקו השגריר ונציגי "גינס" את מדליות "שיא גינס" למעצבים והפסלים החרוצים, שעמלו רבות על בניית הלוחות, וכמובן לגרייס, היזמית הבלתי נלאית, שזהו לא שיא גינס הראשון שלה.

תעודות גינס לזוכים. צילום: שגרירות ישראל בפיליפינים

השגריר בר-און מעניק מדליות. צילום: שגרירות ישראל בפיליפינים

עץ הזית הישראלי הראשון בעיר באגיו. צילום: שגרירות ישראל בפיליפינים

מסתבר שגרייס גלינדס-גופאנה אוהבת ליצור דברים ענקיים במיוחד, הגדולים ביותר בעולם. בשנים האחרונות היא ייצרה את הבאנר הגדול בעולם ואת הדגל הגדול בעולם. ובאיזה דגל מדובר? של הפיליפינים? לא ולא, זה היה דגל ישראל כמובן.

ועוד פרט עסיסי: גרייס היא האשה היחידה שהצליחה להשיג שני שיאי גינס בתוך פחות מ-30 יום!

אין מה להגיד, יש כבוד.