לפני שבועיים הזדמן לי לבקר שוב בטזמניה. הפעם טיילנו בחלקו הצפוני של האי, שבו נמצאת לונססטן - עיר קטנה וציורית השוכנת בעמק נהר התמר.

Electrical art

Albino Kangaroo

במהלך השהייה ביקרתי בפקולטה לאדריכלות של אוניברסיטת טזמניה. כבר מרחוק זיהיתי את הסגנון הכל כך ברור של משרד האדריכלים האוסטרלי six degrees: שילוב של מיחזור חומרים ואלמנטים אדריכליים עם קונסטרוקציות חשופות, המשוות מראה תעשייתי.

School of Architecture , University of Tasmania

School of Architecture , University of Tasmania

School of Architecture , University of Tasmania

בצמוד לפקולטה שוכן בית הספר לריהוט, שכן טזמניה תמיד התהדרה בתוצרי מלאכת הנגרות הכל כך מפותחת שם, הנובעת משפע ומגוון סוגי העצים. האהוב עלי ביותר מביניהם הוא האלון הטזמני, בגווני הלאטה.

six degrees התחילו את דרכם ב-1991. שישה חבר'ה צעירים שסיימו את לימודי האדריכלות החליטו לחלוק חלל סטודיו בתקווה לשיתוף פעולה. מהר מאוד הפכו לדבר החם ביותר במלבורן. הם משפצים מקומות קיימים, הופכים חללים במבנים עירוניים למקומות בילוי טרנדיים ולוקחים חלק פעיל בתחרויות לעיצוב אורבני ותכנון של מבנים ממשלתיים (כמו הפקולטה לאדריכלות הנ"ל).

The very new declieu cafe on Gertrude St

הסגנון שלהם ברור וייחודי - מיחזור אלמנטים אדריכליים כמו חלקי חלונות, קורות פלדה וצנרת, ושילובם במבנים חדשים, המתהדרים לרוב בחללים פתוחים עם קירות בטון חשופים.

The Newmarket Hotel

רוב גופי התאורה שהם בוחרים הם מיד שנייה, אבל הם תמיד ישלבו את האהוב עליהם ביותר - צינור פלסטיק בקוטר 4 צול, שצוייד בנורה ונתלה מהתקרה, בודד או בקבוצה. הם גם תמיד ישתמשו בזכוכית ממוחזרת ליצירת קולאז'ים מרהיבים, מעל הבר, כגוף תאורה או בחלון הראווה.

Three below at city Square

Three below at city Square

Three below at city Square

Three below at city Square

Public House in Richmond

20 שנה מאוחר יותר הם מעסיקים 20 עובדים וחולשים על כל תחום אדריכלי אפשרי.

Auction rooms cafe in North Melbourne