אחד האירועים המתוקשרים והמסקרנים במתחם הוונטורה לברטה בשבוע העיצוב הוא ה- JamSpace, מיצג המחבר בין עיצוב עכשווי, טכנולוגיה מתקדמת וסאונד. הג'ם ספייס הוא פיתוח אודיו ניסיוני, שלו שותפים סוכנות העיצוב והמיתוג פיוזפרוג'קט, המותג Jowbon ואתר העיצוב dezeen.

בסיס המיצג הוא ה-Jambox – הרמקול האלחוטי הראשון בעולם, שנראה כמו קוביית לגו, עשוי גומי טבעי, ומוצע בשלל גוונים עזים. את הרמקול פיתח המותג Jowbon, שכבר זכה ללא מעט פרסים בתחום הטכנולוגיה והעיצוב, הודות לפיתוח אוזניות בלוטות' המבטלות את רעשי הרקע בזמן השיחה.

מהרמקולים הקטנים והחזקים ייבנו באחד החללים התעשייתיים במתחם ספסלים ומבנים פיסוליים, ממש כמו מקוביות לגו, שיפיקו צלילים שונים להנאת הקהל. אמני סאונד יציגו את עבודתם, ובכל ערב יוזמנו המבקרים בתערוכה להביא את המוסיקה שלהם על נגנים, טלפונים ניידים או מחשבים, ולקחת חלק בהתרחשות.

איפה: Via Ventura 5, Milan

מותג העיצוב האיטלקי פורנסטי יציג השנה קולקציית רהיטים משרדיים בשם ארמיטיציו – שביתת נשק. הקולקציה בולטת ויוצאת דופן בעולם רהיטי המשרד, ועוצבה על ידי ברנאבה פורנסטי, בנו וממשיך דרכו של פיירו פורנסטי, מייסד המותג.

הסדרה נוצרה בהשראת תחריטים של כלי נשק עתיקים מתקופת הרנסאנס. פורנסטי העניק לתחריטים פרשנות חדשה, בסגנון פופ-ארט רווי צבעים עזים ופלורסנטיים, הבולטים על הרקע השחור והמלוטש של הרהיט. כל כלי הנשק ושריון האביר על הרהיטים צוירו ביד.

הקולקציה הצבעונית והתיאטרלית הזו אינה מפתיעה את מי שמכירים את סגנונו הגרפי והסוריאליסטי של פורנסטי האב, שחי ויצר במילאנו עד סוף שנות ה-80. הוא החל את דרכו כצייר, אמן הדפסים ומעצב פנים. מאוחר יותר יצר הדפסים על קרמיקה, וההצלחה הרבה לה זכה הובילה להקמת המותג. ייחודו היה בשימוש שעשה באיורים, בעיקר מהתרבות האיטלקית, על אובייקטים קרמיים.

ספסל של פורנסטי (באדיבות Fornasetti)
ספסל של פורנסטי (באדיבות Fornasetti)
כורסה של פורנסטי (באדיבות Fornasetti)
כורסה של פורנסטי (באדיבות Fornasetti)

היום, כשהסגנון הסוריאליסטי מקבל פרשנויות חדשות בעבודותיהם של מעצבים כמו סטודיו יוב, חיימה חיון ומרסל וונרס, הפכו גם הפריטים של פורנסטי מבוקשים מתמיד. הם נמכרים בהצלחה וזוכים לגרסאות חדשות, שאותן מעצב הבן במפעל המשפחתי במילאנו.

איפה: אולם התצוגה Spazio Fornaseti ב- Corso G. Matteotti 1/A

המעצב הבריטי הצעיר בנג'מין הוברט יציג השנה קולקציה של גופי תאורה עבור החברה האיטלקית פביאן. מנורות הסדרה Paddle מעוצבות כמשוטי סירה ועשויות עץ טבעי ואלומיניום מוברש.

בסדרה הנקראת Roffer יצר הוברט שלדי אהילים בגדלים שונים ובצורות שונות, שעליהם מוצמדים רעפי סיליקון גמיש בגוונים משתנים. הוברט מזמין את המשתמש לקחת חלק בעיצוב המנורה: הצמדת הרעפים לשלד המתכת קלה – כך ניתן לשחק עם הטונים השונים של הרעפים הצבעוניים. הוברט יציג השנה לא פחות מ-15 קולקציות חדשות של מנורות ורהיטים, שעיצב עבור חברות ומותגים בינלאומיים, בכל רחבי העיר.

איפה: Euroluce, pav. 13, stand G28, סלון הרהיטים

_______________________________________________

כתבות נוספות במדור: