צילום: אמיר יהל

עומר דרור: "הגוף שלי היה קרוע, אבל נכנסתי לטראנס ועשיתי את זה"

שלחנו את עומר דרור, דור שלישי לספורטאים, לדגום שלוש שיטות כושר טרנדיות. איזו מהן אתגרה לו את המוח, איזו קרעה לו את הצורה, ואיזו כמעט גרמה לו להתעלף?

לחצו play ותראו איך הוא מזיע. עומר דרור
צילום: טל שמעוני
ואז נכנס להתקרר קצת בים (צילום: גורן ליובונצ'יץ, סגנון בן זייגר)
ואז נכנס להתקרר קצת בים (צילום: גורן ליובונצ'יץ, סגנון בן זייגר)

עומר דרור, 25, שחקן, משתתף בסרט "המוסד" שיצא בקרוב לאקרנים, בעונה החדשה של "כפולה" ב־yes KIDZ ובהופעה של "כפולה". שלחנו אותו להתנסות בשלוש שיטות כושר טרנדיות ומאתגרות, וזו התוצאה:

 

>> עומר דרור: איך הפכתי מילד חנון ומחוצ'קן לגבר סקסי ומאושר

 

אימון #1 EPOC

"למי שרוצה להוריד משקל עודף ולחטב את הגוף נראה לי שזו השיטה האידיאלית" (צילום: לירן מור)
  "למי שרוצה להוריד משקל עודף ולחטב את הגוף נראה לי שזו השיטה האידיאלית"(צילום: לירן מור)

   

  איפה: סטודיו Orangetheory פיטנס

   

  מה זה: "התיאוריה שעומדת מאחורי השיטה היא EPOC - תופעה פיזיולוגית שגורמת לגוף לעבוד ולשרוף עוד קלוריות עד 36 שעות אחרי אימון, וזאת אם באימון עצמו מגיעים ל־84% מהדופק המקסימלי של המתאמן במשך 12 דקות לפחות", מסבירה מירב כנפו, מאמנת מקצועית בסטודיו אורנג' תיאורי פיטנס. "האימונים פונקציונליים, מתוכננים ומדעיים, וכל מתאמן עונד רצועת דופק מיוחדת שמאפשרת למאמן מעקב מדויק אחר המדדים הפיזיולוגיים של המתאמן לאורך כל האימון".

   

  מה הייחוד של השיטה: "המטרה היא לגרום לצריכת חמצן מוגברת במאמץ, שמביאה להגברת חילוף החומרים, להגדלת ההוצאה האנרגטית היומית ולשיפור משמעותי בכושר. האימון נמשך שעה והתוצאות מדהימות. אנשים מתמכרים לזה, כי כל אימון שונה. האימון מתבצע רק בסטודיו, שם יש מכשירי חתירה מיוחדים, הליכונים מתקדמים ומגוון רחב של אביזרים".

   

  האימון של עומר: הוא רץ מדהים, הוא חיה. הוא הפגין יכולת אירובית גבוהה ובעבודת המשקלים עבד עם משקלים יפים והוכיח יכולת גופנית גבוהה. הוא מאוד אתלטי, גמיש, זריז ובכושר מדהים, ובזכותו היה אימון מוצלח מאוד".

   

  "קרעו אותי, כמעט התעלפתי, אבל ניסיתי לשמור על פאסון. לפי מה שהשיטה הזאת אומרת, זה מה שצריך לקרות, ודווקא כאן צריך להמשיך לעבוד"
  איך זה הרגיש:
  "השיטה הזאת הפתיעה אותי מאוד כי היא באמת גרמה לי לנצל את מקסימום היכולת שלי”, מספר עומר. ”למרות שהתברר לי שם שאני חזק באירובי, אתגרו אותי והתקשיתי להגיע לרף שהם מציבים. זה היה אימון מאוד־מאוד לא פשוט. למי שרוצה להוריד משקל עודף ולחטב את הגוף נראה לי שזו השיטה האידיאלית.

   

  "באופן כללי, קרעו אותי, כמעט התעלפתי, אבל ניסיתי לשמור על פאסון. נכנסתי לקונפליקט בתוך האימון הזה - הרגשתי כמו קומקום שהאדים שלו שורקים, אבל לפי מה שהשיטה הזאת אומרת, זה מה שצריך לקרות, ודווקא כאן צריך להמשיך לעבוד. הגוף שלי היה קרוע, ביעבע, אבל נכנסתי לטראנס ועשיתי את זה".

   

  אימון #2 Street Workout

  "הבנתי שבשביל לחזק את הגוף צריך להתאמן בצורה הכי אותנטית ופשוטה" (צילום: בן יוסטר, סגנון: דיאנה לינדר)
   "הבנתי שבשביל לחזק את הגוף צריך להתאמן בצורה הכי אותנטית ופשוטה" (צילום: בן יוסטר, סגנון: דיאנה לינדר)

    

   איפה: מתקני הכושר בחוף גורדון, תל אביב

    

   מה זה: "הסטריט וורקאאוט נולד בבתי הכלא ובגטאות בארצות הברית מתוך מצוקה כלכלית", מסביר רני לינקוב, מעביר הדרכות בשיטה. "לאנשים לא היה כסף לחדרי כושר ומאמנים ולכן הם התאמנו ברחוב וחיפשו דרך להתקדם פיזית. סטריט וורקאאוט עושים עם מה שיש: שולחנות, ספסלים, עצים. מכל הארץ שמגיעים להתאמן, ויש לנו ספונסר שבונה עבורנו את הפארקים האלה, כמו למשל בחוף גורדון בתל אביב".

    

   מה הייחוד של השיטה: "מדובר באימון מצוין כי מפתחים בו שליטה וכוח בגוף שאי אפשר לפתח בחדר כושר. יש הרבה עבודה על שרירים מייצבים ושרירי ליבה, ואפשר להגיע לרמות כושר גבוהות מאוד. היתרון הברור של האימון הוא שהוא חינם וכולם יכולים. האספקט החברתי שלו שובר גבולות סוציו־אקונומיים בצורה שטרם נראתה. במפגשים שלנו רואים ילדים מסביון, תל אביב, נתניה וכפרים דרוזיים. הכל מהכל, זה נפלא".

    

   "לעומר יש קואורדינציה ושליטה בגוף ולכן יש לו פוטנציאל להצליח בשיטה. העברתי אותו אימון קשה עם תרגילים מאתגרים מאוד, אז לא הכל הלך לו, אבל יחסית לאימון ראשון הוא הצליח לא רע"
   האימון של עומר:
   "לעומר יש קואורדינציה ושליטה בגוף ולכן יש לו פוטנציאל להצליח בשיטה. העברתי אותו אימון קשה עם תרגילים מאתגרים מאוד שדורשים הרבה אימון, אז לא הכל הלך לו, אבל יחסית לאימון ראשון הוא הצליח לא רע. היה קצת חם באותו יום ונכנס לו השיער לעיניים, אבל בסך הכל נראה לי שהיה כיף".

    

   איך זה הרגיש: "זה האימון המאולתר הכי יעיל שאפשר לקבל היום”, אומר עומר. ”מצא חן בעיניי שאפשר לעשות את זה בכל מקום. גיליתי שהשרירים בגב התחתון ובאגן אצלי חלשים, והבנתי שבשביל לחזק את הגוף צריך להתאמן בצורה הכי אותנטית ופשוטה. זה נתן לי עוד תשובה לעולם הספורט, ועברתי שיעור מאוד חשוב באימון הזה. עבורי זה גם היה האימון הכי מאתגר".

    

   אימון #3 GymnasFit

   "קלטתי שצריך לחדד המון דברים כדי לעשות את התרגיל בצורה מדויקת, וזה תהליך ארוך מאוד" (צילום: לירן מור)
    "קלטתי שצריך לחדד המון דברים כדי לעשות את התרגיל בצורה מדויקת, וזה תהליך ארוך מאוד"(צילום: לירן מור)

     

    איפה: מועדון Crossfit Jaffa

     

    מה זה: "ג'ימנספיט היא שיטת אימון ייחודית המתבססת על התעמלות מכשירים, אקרובטיקה וטרמפולינה", מסביר מתן בלו, מפתח האימון. "מטרת השיטה היא שליטה אבסולוטית במשקל הגוף ושיפור הביצועים של כל אדם באשר הוא, ספורטאי או לא".

     

    מה הייחוד של השיטה: "ג'ימנספיט מנגישה בעצם את עולם ההתעמלות התחרותית (ג'ימנסטיקס) שבה רק ילדים עד גיל תשע יכולים להתחיל להתאמן, ובכך מאפשרת הגשמת חלום ילדות גם לאנשים בגילאים המבוגרים יותר שפספסו את המועד. סלטה, גשר, עמידת ידיים, גלגלון, טבעות - הכל אנחנו עושים".

     

    האימון של עומר: "עשינו אימון של 45 דקות, שזה חצי מהאימון הרגיל, אבל עומר נתן את הנשמה. יש לו חוכמה תנועתית, והוא בכושר וגמיש מאוד. הוא עשה סלטות קדימה ועמידות ידיים שהרשימו אותי".

     

    איך זה הרגיש: "השיטה הזאת שמתן פיתח היא ממש אמנות. הוא עלה על נוסחה איך לחזק את הגוף ולעבוד על האינסטינקטים שלנו במוח ולשים דגש וחשיבות על כל התהליך”, מספר עומר. ”זה גם פורק עצבים פיזיים וזה גם כמו ללכת לפסיכולוג. זה אימון מאוד־מאוד קשה ומאוד מגוון, במיוחד למי שלא מגיע, כמוני, מרקע של התעמלות קרקע".

     

    ++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

     

    "סבא איציק שוחה וסבא ניסים מתאמן עם מתח ומקבילים"

    אחרי שקרענו את עומר דרור באימונים ביקשנו ממנו לענות על שאלון הכושר שלנו:

     

    אימון שלעולם לא אנסה: "טריאתלון, מרתון, איירון מן - כל אלה. לרוץ 42 קילומטר נשמע לי כמו סחיטת יתר של הגוף, ועוד להמשיך אחר כך לאופניים ושחייה? לא. לא הייתי רוצה להתיש את הגוף שלי, והאתגרים האלה לא מפתים אותי. להפך, זה מפחיד אותי. יש פציעות, וההחלמה היא תהליך ארוך. אני מאמין שצריך לטפח את הגוף לאט־לאט ובזהירות".

      

    התקופה הכי ארוכה שבה לא התאמנתי: "נמשכה חצי שנה. הייתי בן 20 ועשיתי תנועה לא נכונה במהלך אימון בחדר הכושר, יחד עם משקל עודף של משקולות, ונפצעתי בכתף".

     

    כשאני לא מתאמן יומיים, אני: "שוקע בדיכאון. יש לי הרגל ואני לא יכול בלעדיו. שוב, זה מהבית. גם שני הסבים שלי מפעילים את הגוף כל יום והם אומרים שזה המתכון לאריכות ימים - כל הזמן להשאיר את הגוף רענן. סבא איציק שוחה, וסבא ניסים מתאמן עם מתח ומקבילים. הם מדהימים".

     

    צ'יפס או חסה: "חסה. גדלתי בבית שאוכלים בו בריא, ואני שומר על המסורת. מבחינתי פחמימות ופאסט פוד הם משהו שקורה לעתים רחוקות. צ'יפס זה צ'ופר. בארוחת שישי אני אוכל מה שאני רוצה, אבל ביומיום יש לי תפריט מסודר. אני אוכל ארוחת בוקר שמורכבת מביצים וירקות, בצהריים חזה עוף, סלט וקטניות, ובערב משהו קטן יותר כמו יוגורט. לא חייבים להכניס פחמימה בכל ארוחה, אדם צריך כפית גרנולה ביום, וזה יספיק לו כפחמימה. אפשר לקבל את האנרגיה מהמון דברים אחרים".

     

    • מה היה האימון הכי קשה שעומר דרור עשה בחייו, מתי הוא לוקח מאמן וכמה שעות ברצף הוא יכול לשחק מטקות על החוף? הכתבה המלאה בגיליון החדש של מנטה

     

     

    הגיליון החדש של מגזין מנטה - עכשיו בדוכנים (צילום: אמיר יהל)
    הגיליון החדש של מגזין מנטה - עכשיו בדוכנים (צילום: אמיר יהל)
     
    הצג:
    אזהרה:
    פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד