יומני החופש: ליאה חזז לוין בת ה-15 משלבת אופנה ורכיבה על סוסים

בילינו יום בחווה ובחדרה של אלופת ישראל בקפיצות ראווה עד גיל 18, ושמענו ממנה על הטרנדים ברמת השרון, כמה היא מוציאה על בגדים וממי היא שואבת השראה

איתי יעקב

|

19.07.17 | 09:43

ליאה חזז לוין זוכה בתואר אלופת ישראל בקפיצות ראווה על סוסים עד גיל 18 (צילום וידאו: אביטל דווידזון)
ליאה חזז לוין וססיטה. "תמיד אומרים שלא קונים סוס – קונים חיבור" (צילום: ענבל מרמרי)
ליאה חזז לוין וססיטה. "תמיד אומרים שלא קונים סוס – קונים חיבור" (צילום: ענבל מרמרי)
"יום אחד אני יכולה לדפוק הופעה ולהתלבש יפה עם ג'ינס ונעלי עקב, ויש ימים שאני מתלבשת הכי מכוער עם פיג'מה". ליאה חזז לוין בחדרה (צילום: ענבל מרמרי)
"יום אחד אני יכולה לדפוק הופעה ולהתלבש יפה עם ג'ינס ונעלי עקב, ויש ימים שאני מתלבשת הכי מכוער עם פיג'מה". ליאה חזז לוין בחדרה (צילום: ענבל מרמרי)
"החודש אני נוסעת עם אמא לניו יורק, מתנה על האליפות" (צילום: ענבל מרמרי)
"החודש אני נוסעת עם אמא לניו יורק, מתנה על האליפות" (צילום: ענבל מרמרי)
מתאמנת ארבע פעמים בשבוע, ובשבתות יוצאת לתחרויות או מגיעה לחווה לבקר את ססיטה ולטפל בה (צילום: ענבל מרמרי)
מתאמנת ארבע פעמים בשבוע, ובשבתות יוצאת לתחרויות או מגיעה לחווה לבקר את ססיטה ולטפל בה (צילום: ענבל מרמרי)
"אנחנו בחבורה לא ממש על הטלפון והאינסטגרם כל היום. יש לי אפילו חברה בלי טלפון" (צילום: ענבל מרמרי)
"אנחנו בחבורה לא ממש על הטלפון והאינסטגרם כל היום. יש לי אפילו חברה בלי טלפון" (צילום: ענבל מרמרי)

כבר שמונה שנים שליאה חזז לוין בת ה-15 ("יותר מתקרבת ל-16") עושה את דרכה כמעט מדי יום מביתה שבפאתי רמת השרון אל "החווה הירוקה", חוות סוסים הסמוכה לכפר הירוק. מה שהחל כתחביב יקר, התפתח בחמש השנים האחרונות לספורט מקצועי הכולל תחרויות רבות ושורה מכובדת של פרסים, שהגיעו לשיאם בחודש שעבר עם תואר אלופת ישראל בקפיצות ראווה על סוסים עד גיל 18, שמצטרף לגביע שלקחה הביתה חצי שנה קודם לכן.

 

"על ססיטה אני מרגישה בטוחה. מספיק לי רק לראות את הצוואר שלה כשאני רוכבת וזה משרה עליי ביטחון" (צילום: לב גלינטס)
  "על ססיטה אני מרגישה בטוחה. מספיק לי רק לראות את הצוואר שלה כשאני רוכבת וזה משרה עליי ביטחון"(צילום: לב גלינטס)

   

  בחדרה רחב הידיים – סוויטה בעלת כניסה צדדית בקומת מרתף של וילה מצודדת, עם חדר רחצה, חדר ארונות ומרפסת צמודים – מוקדש קיר שלם למדליות, גביעים ועיטורים שאספה הרוכבת הצעירה יחד עם סוסתה הפרטית מזה שלוש שנים, ססיטה בת ה-12, המקושטת בכתם לבן על המצח. קיר אחר בחדר מוקדש לאהבתה השנייה, אופנה, עם ציור בעבודת יד של לוגו מגזין Vogue.

   

  עוד בערוץ האופנה

   

  חדרה של חזז לוין: סוויטה בעלת כניסה צדדית בקומת מרתף של וילה מצודדת, עם חדר רחצה, חדר ארונות ומרפסת צמודים (צילום: ענבל מרמרי)
   חדרה של חזז לוין: סוויטה בעלת כניסה צדדית בקומת מרתף של וילה מצודדת, עם חדר רחצה, חדר ארונות ומרפסת צמודים (צילום: ענבל מרמרי)

    

   אל רכיבת סוסים התוודעה במקרה דרך חברה, והתמכרה. מאז היא מתאמנת ארבע פעמים בשבוע, ובשבתות יוצאת לתחרויות או מגיעה לחווה לבקר את ססיטה ולטפל בה, מה שלא מאפשר לה לבלות עם חברים בערבי שישי. בניגוד לענפי ספורט אחרים, שבהם הספורטאי תלוי בכישוריו המקצועיים בלבד, כאן תלויה מידת ההצלחה של הרוכב גם בסוס איתו הוא מתחרה. יתרה מכך, הסוס צריך טיפול יומיומי, מה שדורש מהרוכב אחריות ונאמנות לאורך שנים. זה לא מחבט טניס שמניחים בארון עד לאימון הבא.

    

   "אני פחות קונה באינטרנט, כי אני מעדיפה לראות איך הבגד נראה על הגוף וגם אין לי סבלנות לחכות עד שזה יגיע הביתה" (צילום: ענבל מרמרי)
    "אני פחות קונה באינטרנט, כי אני מעדיפה לראות איך הבגד נראה על הגוף וגם אין לי סבלנות לחכות עד שזה יגיע הביתה"(צילום: ענבל מרמרי)

     

    כשאנו מתלווים לחזז לוין לביקור בחווה יחד עם הוריה, גלית ואיל חזז לוין, בעלת חברת הפצה והפקה ופרסומאי (לשניים ילדה נוספת בת 5), האינטימיות בין ליאה לססיטה מזכירה זוג אחיות. "תמיד אומרים שלא קונים סוס – קונים חיבור", היא אומרת בראיון ראשון, "ועל ססיטה אני מרגישה בטוחה. מספיק לי רק לראות את הצוואר שלה כשאני רוכבת וזה משרה עליי ביטחון".

     

    "אני אוהבת צבעים חזקים כמו אדום וצהוב" (צילום: ענבל מרמרי)
     "אני אוהבת צבעים חזקים כמו אדום וצהוב"(צילום: ענבל מרמרי)

      

     רכיבת סוסים נחשבת לספורט אליטיסטי של בני המעמד הגבוה ומשפחות אצולה ומלוכה, עם רוכבות חובבות כמו קייט מידלטון, מדונה וג'יג'י חדיד. האחרונה היא גם מקור ההשראה האופנתי העיקרי של חזז לוין, שעוקבת אחריה באינסטגרם ומאמצת כל טרנד אופנתי שחדיד חתומה עליו. "עכשיו אני בתקופת הפיג'מות והמכנסיים הרחבים בהשראתה", היא מסבירה, "אני מאוד אוהבת אופנה וטרנדים". ועדיין, חשוב לה להדגיש כי יש לה סגנון אישי. "אני אוהבת צבעים חזקים כמו אדום וצהוב. יש לי קיר אדום בחדר והרבה חולצות צהובות בארון. לאחרונה אני מאוד אוהבת את אורבן אאוטפיטרס".

      

     את יודעת שהם צפויים לפתוח חנויות בישראל?

     "מה?! איזה כיף. אני מתה על הדברים המיוחדים שיש שם. בארץ אני אוהבת את סטורי. פחות מתחברת לזארה ולרשתות כאלה, ונכנסת לשם רק אם אני צריכה משהו בסיסי כמו חולצה חלקה. אני גם אוהבת את ברנדי (ברנדי מלוויל, מותג אמריקאי פופולארי לצעירות, א"י), אין את זה בארץ והם עושים דברים פשוטים ויפים. רוב החברות שלי קונות שם".

      

     את קונה אונליין?

     "אני פחות קונה באינטרנט, כי אני מעדיפה לראות איך הבגד נראה על הגוף וגם אין לי סבלנות לחכות עד שזה יגיע הביתה. החברות שלי יותר בעניין של אונליין".

      

     "היה בחורף רגע כשהחגורות חזרו לאופנה וכולם היו על זה. אז הלכתי לקניון שבעת הכוכבים בהרצליה וחיפשתי חגורה שהיתה לי בראש, ובעמנואל מצאתי אותה במחיר של 800 שקל" (צילום: ענבל מרמרי)
      "היה בחורף רגע כשהחגורות חזרו לאופנה וכולם היו על זה. אז הלכתי לקניון שבעת הכוכבים בהרצליה וחיפשתי חגורה שהיתה לי בראש, ובעמנואל מצאתי אותה במחיר של 800 שקל"(צילום: ענבל מרמרי)

       

      כמה כסף את משקיעה בקניות?

      "הרבה. לא מזמן כשהתחילה 'עונת החגורות'..."

       

      רגע, מה זה עונת החגורות?

      "היה בחורף רגע כשהחגורות חזרו לאופנה וכולם היו על זה. אז הלכתי לקניון שבעת הכוכבים בהרצליה וחיפשתי חגורה שהיתה לי בראש, ובעמנואל מצאתי אותה במחיר של 800 שקל".

       

      איך את מתלבשת לבית הספר?

      "זה משתנה. יום אחד אני יכולה לדפוק הופעה ולהתלבש יפה עם ג'ינס ונעלי עקב, ויש ימים שאני מתלבשת הכי מכוער עם פיג'מה".

       

      אין תלבושת אחידה?

      "יש חולצה חלקה עם סמל בית הספר, אז לרוב אנחנו באים עם חולצה חלקה. בבית הספר מעלימים עין מזה שאין סמל".

       

      "אני מאוד אוהבת את אורבן אאוטפיטרס ובארץ אני אוהבת את סטורי. פחות מתחברת לזארה ולרשתות כאלה, ונכנסת לשם רק אם אני צריכה משהו בסיסי כמו חולצה חלקה" (צילום: ענבל מרמרי)
       "אני מאוד אוהבת את אורבן אאוטפיטרס ובארץ אני אוהבת את סטורי. פחות מתחברת לזארה ולרשתות כאלה, ונכנסת לשם רק אם אני צריכה משהו בסיסי כמו חולצה חלקה"(צילום: ענבל מרמרי)

        

       בספטמבר הקרוב תעלה חזז לוין לכיתה י' במגמה הרב-תחומית בתיכון רוטברג ברמת השרון. היא מספרת כי במהלך השנה עבדה קשה להשיג ציונים טובים כדי להתקבל למגמה היוקרתית בבית הספר, במקביל לאימונים המפרכים. בחופש הגדול תכננה במקור לנסוע למחנה קימאמה במכמורת, לאחר שביקרה שם אשתקד ונהנתה: "זאת היתה החוויה הכי מדהימה שהיתה לי בחיים. מחנה קיץ של שבועיים בלי טלפון!"

        

       איך נערות בנות 15 מסתדרות שבועיים ללא אינסטגרם, ווטסאפ וסנפצ'ט?

       "בלי בעיה, באמת. אנחנו בחבורה לא ממש על הטלפון והאינסטגרם כל היום. יש לי אפילו חברה בלי טלפון".

        

       אז למה לא נסעתן?

       "כי נסענו כל החברות לאילת, וזה יצא בתאריכים חופפים למחנה אז ויתרנו. אבל החודש אני נוסעת עם אמא לניו יורק, מתנה על האליפות".

        

       ובין לבין, איך תבלי?

       "ביום בבית עם חברות, ובלילה יוצאים לבתים או לתל אביב. לחלק מהחברות יש בתים עם בריכה ולפעמים הולכים לים. היינו הולכות המון לדרומי (החוף הדרומי בהרצליה, א"י), אבל נהיו שם מיליון אנשים אז עברנו לסידנא עלי (בצפון רצועת החוף של הרצליה) או שאנחנו יושבות לאכול בגזיבו".

        

        

       הכתבה צולמה בביתה של ליאה ובחווה הירוקה

       סטיילינג (מארונה של ליאה): אנה אדלשטיין

       איפור ושיער: גלי קרן

       ______________________________________________________

        

       ומי הם הילדים מתחת לגיל 10 שכבר עושים קריירה באינסטגרם?

       קייטנת האופנה של אינסטגרם. לחצו על התמונה לכתבה המלאה (צילום: רחלי עדי)
       קייטנת האופנה של אינסטגרם. לחצו על התמונה לכתבה המלאה (צילום: רחלי עדי)

        

        

        
       הצג:
       אזהרה:
       פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד