צילום: שי יחזקאל

מתי בפעם האחרונה קראת את התווית על אריזת הטמפונים שלך?

הגיע הזמן שתדעי ממה עשויות התחבושות והטמפונים "הרגילים" ותכירי אלטרנטיבות בריאות: תחתוניות, תחבושות וטמפונים מכותנה אורגנית או מונקאפ מסיליקון רפואי

95% ממוצרי ההיגיינה בשוק אינם עשויים מכותנה אלא מחומרים סינתטיים המטופלים כימית (צילום: Shutterstock)
95% ממוצרי ההיגיינה בשוק אינם עשויים מכותנה אלא מחומרים סינתטיים המטופלים כימית (צילום: Shutterstock)

את קונה ירקות אורגניים, מתרגלת באדיקות יוגה, אך עדיין משתמשת בטמפונים ותחבושות סינתטיים (כי זה מה שאת רגילה לעשות מגיל 16 ...)? אולי הגיע הזמן שתשקלי תחליפים בריאים יותר גם למוצרי ההיגיינה שלך.

 

מסתבר שרוב הנשים מעולם לא בדקו את הרכיבים של המוצרים בן הן משתמשות והן אינן מודעות לתחליפים הקיימים בשוק ולחשיבות שיש להם לבריאות האישה. סקר שנערך בקרב 1,050 נשים בארה"ב, עבור חברת ORGANYC מצא ש:

90% מהנשים חשבו שהטמפונים שלהם עשויים מכותנה.

69% מהנשים חשבו שהתחבושות שלהן עשויות כותנה.

 

האמת היא, שגם בארה"ב וגם בישראל, 95% ממוצרי ההיגיינה בשוק אינם עשויים מכותנה אלא מחומרים סינתטיים המטופלים כימית. אז מה הן האלטרנטיבות?

 

לחובבת הנוחות

למי שאוהבת מקסימום נוחות ומינימום שינויים בהרגלי הצריכה: מוצרי היגיינה חד פעמיים, תחתוניות, תחבושות וטמפונים מכותנה אורגנית.

רמת המאמץ: ביקור חודשי בחנות טבע.

למה זה יותר בריא? עשוי 100% כותנה אורגנית, נקי מכל חומר סינתטי או כימי. הכותנה האורגנית גדלה בתנאים טבעיים, ללא שימוש בחומרי הדברה כימיים, תהליך העיבוד של הכותנה נעשה ללא הלבנה בכלור וללא כל תוספות-ללא בישום וללא ויסקוזה הנהוגים בתעשיית ההיגיינה. המוצרים נקיים מכל חשש להימצאות הכימיקל דיוקסין, הידוע לשמצה. דיוקסין נחשב לכימיקל הרעיל ביותר שיצר האדם, והוא למעשה תוצר לוואי של תהליכים תעשייתיים רבים כגון הלבנה בכלור. מחקרים מראים כי הצטברותו ברקמות בגוף עלולה לגרום למחלת הסרטן, פגיעה במערכת החיסונית, פגיעה במערכת הרבייה הגברית והנשית ולהשפיע על התפתחות מומים בעובר.

 • במה תרמנו לסביבה? המוצרים אינם מולבנים בכלור - חסכנו דיאוקסין לסביבה. המוצרים גם מתכלים ביולוגית תוך חודשיים בלבד, ובכך הקטנו את הפסולת הממוצעת שאנו מייצרות. כותנה אורגנית - הקטנו ריסוס והדברה כימיים.

 

אלטרנטיבות בריאות יותר לך ולסביבה: כותנה אורגנית או מונקאפ
  אלטרנטיבות בריאות יותר לך ולסביבה: כותנה אורגנית או מונקאפ

   

  למשקיענית

  למשקיענית שמוכנה ממש לעבוד בשביל היגיינה נשית טבעית: מוצרי היגיינה רב פעמיים, תחתוניות ותחבושות העשויות מבד כותנה.

  רמת המאמץ: יותר כביסות.

  למה זה יותר בריא? 100% כותנה ללא כל תוספת כימית או סינתטית בדיוק כמו האלטרנטיבה הקודמת, רק מוצר רב פעמי.

  במה תרמנו לסביבה? הפחתנו את הפסולת החודשית. בתחבושות מכותנה אורגנית - חסכנו לכותנה ולאדמה ריסוס והדברה כימיים והלבנה בכלור.

   

  למתקדמת

  למתקדמת שמסוגלת לעשות שינוי בתפיסה ובהרגלים עליהם גדלה: שימוש במונקאפ, תחליף רב פעמי לטמפון עשוי מסיליקון רפואי.

  רמת המאמץ: בעיקר פסיכולוגית - להתרגל לשיטה חודשית אחרת במהותה.

   

  מה היתרונות ואיך משתמשים. מונקאפ:

  מונקאפ

  מונקאפ

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  למה זה יותר בריא? המונקאפ אוסף ואינו סופג את דם הווסת ולכן אינו פוגע באיזון הטבעי של הלחות בנרתיק. המונקאפ עשוי מסיליקון רפואי ללא משטח סיבי ולכן אינו משאיר סיבים בנרתיק (כמו בטמפונים) ולא מאפשר התפתחות של בקטריות סביבו. למונקאפ סימון נוח של מיליליטרים המאפשר לאישה לעקוב אחר כמות הדימום בצורה מדוייקת ולדווח לרופא במידת הצורך לגילוי מוקדם של בעיות גניקולוגיות. המונקאפ מאושר ע"י ה FDA, מנהל המזון והתרופות האמריקאי.

  במה תרמנו לסביבה? הפחתה מוחלטת של הפסולת.

   

   

   
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד