צילום: שי יחזקאל

הילדים שלנו הופכים לשמנים: מה עושים ואיך דווקא שוקולד יעזור?

היעדר פעילות גופנית וחוסר מודעות לאכילה נכונה הביאו לכך שכבר כיום 1 מכל 5 ילדים בכיתה א' סובל מעודף משקל. האם יש חטיפים שתורמים לתזונה מאוזנת?

ניתן להשפיע ולשנות את ההרגלים שלנו כדי להבטיח את בריאות ילדינו ולמנוע את תופעת ההשמנה בקרב ילדים (צילום: Shutterstock)
ניתן להשפיע ולשנות את ההרגלים שלנו כדי להבטיח את בריאות ילדינו ולמנוע את תופעת ההשמנה בקרב ילדים (צילום: Shutterstock)

בעשורים האחרונים נצפתה עלייה משמעותית בשכיחות ההשמנה בעולם המערבי בכלל והשמנה בגיל הילדות ובגיל ההתבגרות בפרט. על פי נתוני משרד הבריאות, גם בישראל המצב מדאיג: 1 מכל 5 ילדים בכיתה א' סובל מעודף משקל, ובכיתה ז' מדובר כבר ב־1 מכל 3 ילדים.

 

להשמנת ילדים ומתבגרים ישנה השפעה על התפתחות תחלואה וסיבוכי השמנה הן בגיל הצעיר והן בגיל הבגרות. יתר על כן, להשמנה בגיל צעיר ישנה השפעה על בריאות הילד והמתבגר בתחומים רפואיים, חברתיים ונפשיים. מסיבה זאת, זיהוי מוקדם של משקל יתר ונטייה להשמנה עם התערבות בתהליך הפכו למשימה ראשונה במעלה בחשיבותה ברפואת הילדים המונעת.

 

איך הגענו לזה? בין הסיבות העיקריות להשמנה אפשר לתלות את שפע המאכלים המעובדים והממותקים, היעדר פעילות גופנית וחוסר מודעות לאכילה נכונה ובריאה. ובשלוש מילים: הרגלי אכילה קלוקלים (שמקורם לרוב בהרגלים של ההורים). החדשות הטובות הן שניתן להשפיע ולשנות את ההרגלים שלנו כדי להבטיח את בריאות ילדינו ולמנוע את תופעת ההשמנה בקרב ילדים.

 

הצד הבריא של השוקולד

ואם כבר הרגלים, ידוע שילדים, וגם מבוגרים, אוהבים שוקולד. זהו טעם אהוב, מנחם ומפנק, ורבות אף דובר על יתרונותיו התזונתיים והפסיכולוגיים כאחד. מכיוון שלא מומלץ למנוע מילדים להיות ילדים וליהנות מממתקים (מניעה מוחלטת עלולה אף ליצור חסכים שיגרמו לתוצאה הפוכה), השכילו בחברת ביסנצ'ורי מספרד לייצר חטיף שוקולד ייעודי לילדים בשם "סלים דליס קידס", שתורם לתזונה יומית מאוזנת ומאפשר לקטנטנים להתענג על שוקולד מעולה.

 

תזונה בריאה יכולה להיות גם טעימה. חטיפי סלים דליס קידס
  תזונה בריאה יכולה להיות גם טעימה. חטיפי סלים דליס קידס

   

  איך חטיף יכול לתרום לתזונה מאוזנת? ובכן, חטיפי "סלים דליס קידס" עם אקסטרה שוקולד אינם מכילים קמח חיטה ומוצעים בטעמים שוקולד חלב ושוקולד לבן. מלבד 74% ציפוי שוקולד מעולה שולבו בבסיס החטיף פולי קקאו יחד עם דגנים - וכל זה רק ב־99 קלוריות לחטיף (של 20 גרם).

   

  בסלים דליס מאמינים כי תזונה בריאה יכולה להיות גם טעימה ומעודדים אורח חיים בריא ואיכותי הנסמך על שינוי הרגלי תזונה נכונים. מטרתו של השינוי התזונתי היא חינוך לתזונה נכונה, לשינוי הרגלי אכילה, תכנון ארוחות מאוזנות ובריאות, הורדת כמות השומן במזון, הגבלת מזונות בעלי ערך תזונתי נמוך וערך קלורי גבוה, וכן חיבור פעולת האכילה של הילד לתחושת הרעב.

   

  השורה התחתונה: לעודד פעילות גופנית בקרב ילדים בשילוב תזונה נכונה - זהו המפתח להצלחה.  

   

   
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד