צילום: שי יחזקאל

ט"ו באב בפתח ואתם לבד? אולי זה דווקא טוב לבריאות שלכם

בלה דה פאולו, פרופסור לפסיכולוגיה חברתית מאוניברסיטת קליפורניה, הקדישה את חייה לאיסוף מחקרים שמוכיחים מדעית למה עדיף לא להינשא לעולם

בריאה, רזה וספורטיבית יותר (צילום: Shutterstock)
בריאה, רזה וספורטיבית יותר (צילום: Shutterstock)

לבלה דפאולו (Bella DePaulo), פרופסור לפסיכולוגיה חברתית מאוניברסיטת קליפורניה, נמאס משטף המחקרים המקדשים את חיי הנישואים, והיא הקדישה את ספריה (ואת חייה) לאיסוף מחקרים שמוכיחים את ההפך. אחת מטענותיה המרכזיות היא שכשרוצים לחקור אם אכן כדאי להינשא, צריך להשוות בין אלה שמעולם לא נישאו לכל מי שנישא (כלומר גם נשואים בשנית, גרושים ואלמנים‭,(‬ ולא רק את אלה שנישואיהם טובים יחסית. והנה כמה מהסיבות המדעיות שלה לא להינשא לעולם:

 

1. רווקים עושים יותר ספורט. מחקר שהתפרסם ב- Journal of Marriage and Family השווה בין רווקים לנשואים טריים ומצא שרווקים מתאמנינם כ-8 שעות בשבוע בעוד שנשואים - פחות מ-5.

 

2. רווקות רזות יותר. מחקרים שונים מראים שלנשים נשואות יש גם כמה קילוגרמים נוספים לעומת רווקות. מחקר מאוניברסיטת פלינדרס באוסטרליה הגדיל והוכיח שכבר בחצי השנה שלאחר החופה נשים מוסיפות כ־‭2.5‬ ק"ג למשקלן.

 

3. רווקים משתקמים טוב יותר מטראומות ומפציעות. מחקר שעקב אחר פצועי הפיגוע במגדלי התאומים במשך כעשור, הראה שרווקים נטו פחות לחוות דיכאון ופוסט טראומה והשתקמו טוב יותר מהפציעה.

 

4. וחולים פחות במחלות לב. על פי מחקר שהתפרסם ב־‭,Journal of Marriage and Family‬ רווקים נצחיים נוטים פחות לחלות במחלות לב (אגב, הגרושים נמצאים בסיכון הגבוה ביותר‭.(‬

 

5. החוסן הפסיכולוגי של רווקים אינו ירוד מזה של נשואים. על פי מחקר שהתפרסם Journal of-ב‬‭,Social and Personal Relationships רווקי הנצח מרגישים מידה שווה של הסתפקות בעצמם, שליטה על חייהם ומדדים נוספים שתורמים לתחושת החוסן הפסיכולוגי.

 

   איך מוצאים אהבה חדשה ולמה זה כל כך קשה? מה הסוד לזוגיות טובה ואילו צמחים יזניקו את התשוקה? פרויקט מיוחד

   

  אהבה - פתאום היא מתפרצת? לחצו לכל הכתבות (צילום: Shutterstock)
  אהבה - פתאום היא מתפרצת? לחצו לכל הכתבות (צילום: Shutterstock)

   

   

  הגיליון החדש של מגזין מנטה - עכשיו בדוכנים (צילום: שי יחזקאל)
  הגיליון החדש של מגזין מנטה - עכשיו בדוכנים (צילום: שי יחזקאל)
   
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד