צילום: שי יחזקאל

הטרנד החדש: לשתות מים עם שומן. האם זה באמת מרזה?

מי שומן הם שיגעון הבריאות החדש באמריקה. האם מדובר במשקה אנרגיה סופר יעיל או בעבודה בעיניים?

לנטוש את המים הרגילים לטובת מי שומן? (צילום: shutterstock)
לנטוש את המים הרגילים לטובת מי שומן? (צילום: shutterstock)

 

נראה שהשנה האחרונה הייתה ה־שנה של המים. סיפרו לנו על הפלאים שעושים מים עם לימון, מכרו לנו מים עם זהב בחנויות בניו יורק, ושכנעו אותנו לשנות את ה־PH של המים לבסיסי יותר באמצעות מכשירים שעלותם אלפי דולרים. רק לאחרונה עמדה רשת מזון הבריאות האמריקאית הול פודס תחת מתקפה תקשורתית, אחרי שהחלה למכור בקבוקי מים עם שלושה מקלות אספרגוס במחיר מופקע של 6 דולר. והנה הגיע תורו של הטרנד המימי הבא: מים עם שומן.
האיש שמאחורי המוצר החדש הוא היזם דייב אספרי - שלפני כשנה שיגע את העולם כשהשיק את קפה ה־Bulletproof (קפה עם חמאה). ההמצאה הנוכחית של אספרי נקראת Fat Water, ובקבוק של המשקה הזה יעלה לכם לא פחות מ־3.95 דולר. מה תקבלו בתמורה? לפי ההבטחות - בוסט נקי של אנרגיה, ללא הסוכר שמכילים משקאות אנרגיה אחרים, ובנוסף - הגברה של תהליך שריפת השומן בגוף.

 

איך זה עובד?

המשקה עשוי מתערובת של מים טהורים (H2O), חומרי טעם (תוכלו לבחור בין תפוז, לימון ופירות יער) וחלקיקי שומן קוקוס, והוא מכיל שני גרם שומן ו־20 קלוריות לבקבוק. על פי אספרי, חלקיקי השומן הזעירים גורמים למים להיספג בתאי הגוף ביעילות רבה יותר ובכך תורמים להעלאת האנרגיה. בנוסף, טוען אספרי בריאיון למגזין טיים: "סוג השומן שבו אנו משתמשים מגביר את תהליך שריפת השומן בגוף".

 

לנטוש את המים הרגילים לטובת מי שומן?

"זה כמו למכור אוויר בבקבוק או מים מארץ הקודש", אומר צחי כנען, דיאטן קליני, מומחה להרזיה, מטבוליזם ותזונת ספורט. "קודם כל, הטענה של היצרנים היא שמדובר במים טהורים, כלומר מולקולות H2O בלבד, שזה כמו לשתות מי מגהץ. יש סיבה שאנחנו רוצים לשתות מים ממעיינות או מים מינרליים - הם עשירים במלחים ובמינרלים מהטבע שטובים לנו. המרכיב הנוסף הוא חומצות שומן מסוג MCT שמקורן בשומן הקוקוס. הטענה כי הן תורמות לספיגה יעילה יותר של המים ומעניקות בוסט של אנרגיה מופרכת לגמרי. בנוגע לאפקט ההרזיה, יש עבודות מחקר עם עדויות ראשוניות שמראות שאם מחליפים את כל השומן בתפריט בשומן מסוג MCT, אפשר לשרוף יותר שומנים, אבל מדובר על עשרות גרמים ולא על שני גרם שומן המצוי במוצר, שהם שווי ערך לשתי טיפות בלבד. בנוסף, למחקרים האלה יש גם מחקרים סותרים".

 

השורה התחתונה

נראה שאם אתם מחפשים משקה שיסייע לכם לרדת במשקל, תשקיעו את הכסף במשהו אחר, או במילותיו של כנען, "עדיף לתת את הכסף לעניים".

 

 
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד