הידעתם? ראיין גוסלינג היה בישראל כמה חודשים, הוא הקליט כאן אלבום. וגם ג'רארד באטלר היה כאן בארץ והקליט שיר על בחורה מתל אביב. על הגיטרות והאנקדוטות: ליאון רוזנברג.

כן, הבן אדם שולף אנקדוטות כאלה מהשרוול בנונשלנטיות ששמורה אך ורק למי ששוחה בביצת הבידור כמו עולל בבריכת כדורים. זאת אומרת, בכיף שלו, בלי להתנצל, בלי לצחצח את הטראשיות ובלי ציניות. אה, והסיבה שהוא יודע את זה על ראיין וג'רי, כפי שהוא מכנה אותם? טוב, כי הם סוג של אחוקים. טוב, אחוקים לשעבר.

>> בואו להיות חברים של פנאי פלוס בפייסבוק

"אני זוכר שראיין היה בארץ, וזה היה הרבה לפני שהתייחסו אליו ככוכב הוליוודי", הוא משחזר. "יצאנו הרבה לבלות ביחד. הוא קיבל תסריט של סופיה קופולה, 'מארי אנטואנט'. אמרתי לו, "סופיה קופולה, זאת שעשתה את 'אבודים בטוקיו'! ברור שאתה חייב לעשות את זה!". הוא קרא ואמר שזה לא מתאים לו, הוא אמר לי: ׳אתה יכול לבחור רק פעם אחת'. והוא צדק. סרט לא משהו. היתה תקופה שכל פעם שהגיע מפורסם לארץ שלחו אותו אליי. נגיד, ג'רי".

ג'רי?

"ג'רארד באטלר. ישן אצלי בדירה. הוא נורא רצה להרגיש את תל אביב, מה שהוא עשה לי בדירה - אללה יוסטור. הביא בחורות, כל לילה. אסף פה בחורות כמו… הקלטתי אותו בבית, שר שיר שמתאר חוויה מינית שהיתה לו בתל אביב. אם הייתי רוצה הייתי מוכר ל־TMZ את ההקלטה של ג'רארד שר שיר גס בטירוף. יש לי את זה על המחשב, אני רק צריך לעשות סנד. יש לי כל מיני כאלה, אבל זה בקטנה".

הכי בקטנה.

"אלה הסלבריטיז הגדולים. באל.איי יצא לי לפגוש את ג'רמי פיבן, יצאנו לבלות, היינו בחבורה. האקסית שלו התיישבה לידי והתחילה שם סצנה קנאה מטורפת, הוא כמעט הרביץ לי. התחיל להגיד, 'באדי, תשמור את הידיים שלך לעצמך, תתרחק ממנה'. הוא היה שיכור. שום דבר שדומה לארי גולד".

בימים אלה הוא עסוק מדי בשביל להתרועע עם ידידים ותיקים. רוזנברג, עוד שנייה בן 41, מככב על המסך שלכם בינתיים רק בתוכנית הבוקר של קשת שלוש פעמים בשבוע ("זו המסיבה הכי טובה בעיר"), ועוד שלוש פעמים בשבוע ב"שנן בנות" של ערוץ 24 - ריאליטי הפופ החדש המוקצן עם דנה אינטרנשיונל, אבל בקרוב יעלה עם עונה חדשה של "חדשות הבידור" של HOT.

אפשר לומר שהוא ממש לא יישם את העצה של גוסלינג, וכל פעם בחר בכיוון אחר. הוא בכלל סיים ראיית חשבון, אבל אז התגלגל לעיתונאות אקטואליה וכלכלה בגל"צ. אחרי שפשוף במוזיקה (הוא ניגן בס בלהקת בתרי זוזי), החליט שהוא רוצה לעשות בידור וקיבל כמה תפקידי חתיכים (הוא זכור בעיקר כגל ב"זבנג") עד שחתך לעריכת תוכן מאחורי הקלעים (הוא אחראי, בין היתר, לתור הזהב של "אקזיט" והפריצה של אסי עזר, למשל, וגם שימש כמנהל התוכניות של ערוץ ביפ ז"ל). ואז בחר שוב: לחזור לעמוד מול המצלמה, לפני ארבע שנים, לוותר על מושכות התוכן ולהגיש את "חדשות הבידור".

"כל חיי רציתי להתעסק בבידור", הוא אומר בלי להסס. "בשלב מסוים היה לי סוג של משבר עם הדבר הזה. הרגשתי כמי שעומד בקצה ומדבר למצלמה, השליטה שלי על מה שאני אומר ואיך שנראית התוכנית מאוד קטנה כמבצע. השאיפה שלי היתה להיות בצד השני של השליטה והיצירה ולכתוב, ואז נפתחה לי הדלת לשם. שאלו - אתה בכלל שחקן, אתה באמת רוצה לנהל תוכניות? אמרתי כן. ואחרי שלוש וחצי שנים בביפ התקשרו אליי ואמרו לי לעשות את 'חדשות הבידור'. מאז אני מרגיש שעברתי למקום חדש של התבוננות על התעשייה, עם כל הידע שלי על איך זה עובד ואיך זה נראה באמת, מבפנים".

אז אתה לא מתגעגע לתקופה שבה נחשבת לאחד מחתיכי ישראל?

"תודה רבה, אני שמח שזה נאמר בלשון עבר. אני היום במקום אחר. יש לי שתי בנות, אני חוזר הביתה והן אומרות לי - אבא, יש לי קקי. וזהו"

עכשיו, כאמור, הוא מתמקצע בהנחיית הריאליטי "שנן בנות" בערוץ 24, לצד דנה אינטרנשיונל. "יש בזה מלא הומור", הוא מתמוגג, "זו תוכנית ריאליטי מוזיקלית מאוד מצחיקה. יש לה גם מסר שאני חושב שהוא חדשני: תוכנית כישרונות ראשונה שלא תהיה בה בלדה ואף אחד לא ישיר את 'שאריות של החיים'. והביקורות השליליות? "אני דווקא חושב שהן היו טובות ברובן" הוא אומר. "ועצם זה שכו־לם כתבו אומר שהתוכנית מסקרנת ומעניינת בבסיס שלה. אני מציע לכולם לראות ולהחליט בעצמם. אנחנו נמשיך לעשות טלוויזיה ולעבוד קשה כדי לתת לצופים תוכנית מצוינת".

איך זה לעבוד עם דנה?

"זה הריאליטי הכי יקר בתולדות ערוץ המוזיקה וכנראה שהרבה בגלל דנה. ייאמר לזכותה שהדיוואיות אמיתית. היא לא מתמנגלת, מאוד שומרת על פאסון, אין לה חדר עם כולם. אבל אני חייב לומר שכשכן דיברתי איתה, היה ברור לי שהיא בחורה שברירית ופגיעה עם חוסר ביטחון שיש לכל אדם. סיפור חייה לא סיפור קל. היא היתה צריכה לעמוד מול כל העולם ולהגיד, 'זו אני, אתם תקבלו אותי ותתייחסו אליי כאשה, כאמנית שבאה לשיר לכם שירים - ועוד בג'יבריש!'".

אתה ממש ממצב את עצמך כראיין סיקרסט הישראלי.

"לא רע, ראיין סיקרסט הישראלי. ארז טל, הוא גם מנחה מצוין, גם איש תוכן מצוין, לגמרי מודל".

לגבי קריירת המשחק - היא בהולד עד להודעה חדשה. ותודה לאגם רודברג ולתפקידו הטלוויזיוני האחרון ב"אהבה מעבר לפינה" בעשור הקודם. "זו היתה טראומה", הוא נאנח. "מצאתי את עצמי בטלנובלה עם תפקיד שוואלה, לא היה הכי מגניב, מעבר לזה שהיו לי סצנות עם אגם, פיזיות מאוד והרבה, שזה נחמד כי זו בגידה חוקית מה שנקרא. אבל לא אהבתי את מה שעשיתי שם, הטקסטים האלה, 'שירלי, לא התכוונתי' ו'אני הולך למשרד' וזה מקצוע קשה. עד שנופל תפקיד מעניין, יפתח קליין לוקח אותו".

ואת תפקידי ההנחיה לוקח אסי עזר, שבעצם גילית אתה כעורך "אקזיט".

"אני שמח שהייתי בדרכו של אסי, הוא באמת עולה על מוריו ורביו. אני מכיר אותו מהתקופה כשהוא היה בארון והחברים שלו היו מסתלבטים עליו בשידור - נו, מה יהיה, צריך למצוא לך בחורה. הוא היה יוצא משידור בוכה. זה סיפור מרגש, לראות אותו שובר את כל תקרות הזכוכית שיש לגבי נטיות מיניות. וכן, בטח שהייתי רוצה להיות בפריים טיים, זה הכי מתגמל. פעם הייתי אומר שאני מעדיף להיות בצד, היום אני מרגיש מאוד בשל להתמודד עם זה ואני רוצה לעשות את זה. כל אחד רוצה את הטופ של התחום שלו, וזה הטופ - הפריים טיים של ערוץ 2".

הוא ופאולה, נטורופתית (ואושייה טלוויזיונית בהתהוות), ביחד כבר עשר שנים. גרים בכפר סבא, מגדלים את הבנות שילה (6.5) וארבל (4.5) ברוח החינוך האנתרופוסופי ולוקחים את הטבעונות בפרופורציה. גארי יורופסקי הוא לא בדיוק הגורו שלהם: "ישבנו איתו ועם עוד כמה אנשים לארוחת ערב, ואברי גלעד לקח ממנו את תשומת הלב".

עשר שנים את ופאולה ביחד. אפילו אנג'לינה ג׳ולי לא הפרידה ביניכם.

"כן. בדיוק כשהתחלתי לצאת עם אשתי טסתי לאל.איי. וביקשו שאראיין את אנג'לינה ג'ולי ל'גיא פינס'. אמרתי 'ברור', ופאולה אמרה לי - 'תשמע, אם זורם לך, יש לך אישור חד פעמי'.

"הזהירו אותי שם לא לשאול על רומנים, רכילויות, רק על הסרט ואני שאלתי אותה בתחילת הראיון איך זה מרגיש להיות האשה הכי סקסית בעולם. התשובה שלה היתה - 'אני לא מרגישה הכי סקסית בעולם, לא היה לי סקס חודש'. יש יותר ברור מזה? אמרתי לה, 'תשמעי, מה את עושה אחר כך?' והיא אומרת לי, 'לא יודעת, אתה באזור?'. זו היתה שיחה ממש מוזרה. בשלב מסוים הצעתי לעשות לה מסז' ברגל. כשסיימתי את הראיון היא אמרה, 'מה אתה עושה אחר כך?' אמרתי לה שאני וחבר מתכננים לנסוע ללאס וגאס, היא אמרה 'אוקיי', ואז דחפו אותי החוצה. אבל אני שמח שלא קרה כלום.

יש לי אהבה גדולה והכל בסדר. בפנטזיה שלי זה הרבה יותר טוב ממה שזה היה יכול להיות, ובדיעבד אני גם יודע שהיא היתה עם בראד פיט באותו זמן. זו לא תחרות בכלל, לא היה לי סיכוי".

** את הראיון המלא תוכלו לקרוא בגיליון החדש של פנאי פלוס

_________________________________________________________________________________________________________________________________________

עוד בפנאי פלוס:

  • בר בן וקיל: מ"המירוץ למיליון" להוליווד