> בואו להיות חברים של פנאי פלוס בפייסבוק

כמעט עברייה

אן האתאוויי סתם עושה טיזינג ליהדות

מי: מאז שהתחתנה עם בן זוגה היהודי, אדם שולמן, זוכת האוסקר נמצאת במרחק נגיעה מהיהדות. וולקאם.

מה קרה: האתאוויי התחתנה בנובמבר האחרון עם שולמן, בן זוגה היהודי, ולא חסכה בהוצאות האיוונט המפואר, שהיה יהודי וכשר לכל דבר. קצת לפני כן, צפינו בה בספטמבר 2012 פוקדת בית כנסת מקומי בלוס אנג'לס יחד עם ארוסה דאז, מה שרמז על כך שהגברת מתקרבת (מאוד) ליהדות.

באוקטובר 2012 טען הצהובון "הנשיונל אינקוויירר" כי האתאוויי נמצאת בתהליכי גיור רשמיים, אך השחקנית מעולם לא אישרה את השמועות. מקורביה מספרים כי היא תשמח לגדל את ילדיה העתידיים על ערכי היהדות, אך לא מתכוונת להתגייר. שזה כמו להיות חצי בהריון. או משהו.

מדד ההתייהדות: 2 מגן דויד. כי מה זה משנה אם התקרבת ליהדות או לא? לפני שנייה קיבלת אוסקר, לפי הסטטיסטיקה – הנישואין האלה לא הולכים להחזיק יותר מקרטון חלב הסויה במקרר שלנו.

טקילה כשרה

בקלאב ג'ואיש אין סלקציה. טילה טקילה היא ההוכחה

מי: הלינדזי לוהאן של עולם הריאליטי החליטה להמיר את דתה ולהצטרף אלינו – אז מה אם היא מתפרנסת מלהראות את שדיה? גם רחב לא בדיוק היתה רוני דלומי.

מה קרה: נראה כי הזמרת/חשפנית הקוריאנית־אמריקאית, המוכרת בעיקר הודות לתוכניות הריאליטי שלה ועבודתה כגלאמור מודל, החליטה שהיא קצה בחייה הריקניים.

במקום לזרוק את עצמה באיזה אשראם הודי, החליטה הטקילה (זה מעוברת?) להתחבר ליהדות, ובינואר 2012 הכריזה כי החלה בתהליך גיור ושיש לה אפילו בית כנסת קבוע בו היא לומדת מדי יום.

"אני לא יכולה כבר לחכות להיות יהודייה", התפייטה ל־TMZ בזמן שהיתה בתהליך ההתגיירות. "שיהיה לכולנו שבת שלום!", איחלה המתוקה שנייה לפני שיצאה להקפיץ שוטים עם חבריה. בלס יו.

מדד ההתייהדות: מגן דויד אחד. כי למרות שגברת טקילה עברה את כל התהליך, שקוף שהיא עשתה את זה כדי לקדם את הקריירה שלה. אין מה לעשות – היהודים הם אלו שמחזיקים את הוליווד.

ג'יזס כרייסט. כשיין פטישים פגש את טילה טקילה (צילום: gettyimages)
ג'יזס כרייסט. כשיין פטישים פגש את טילה טקילה (צילום: gettyimages)

ג'יימס בונד עם כיפה

אליזבת מי? דניאל קרייג עובד בשביל הרבי

מי: האם בקרוב נראה את ג'יימס בונד נלחם ברעים כשהוא לובש ציציות? לא ברור. אבל מה שבטוח זה שדניאל קרייג הפסיק לחגוג את חג המולד.

מה קרה: השחקנית הבריטית רייצ'ל ווייז נטשה לא מזמן את דארן ארונופסקי, במאי "ברבור שחור" והיהודי הכשר, ואנחנו לא כל כך הבנו למה, עד שחשפה את הרומן הלוהט שלה עם דניאל קרייג הערל.

אל חשש: מקורבים לזוג מספרים כי קרייג מתחשב בעובדה שהווייזית יהודייה, ובביתם לא תמצאו חזירונים ועצי אשוח. נראה כי קרייג התגמש מאוד בחודשים האחרונים כדי לגרום לאשתו הטרייה ולבנה, הנרי, להרגיש כמה שיותר בבית בדירתו בניו יורק.

האם זה אומר שהוא בדרך לגיור? לא. האם זה בכל זאת לא משנה לנו, כי הוא לוהט ועדיין נחשיב אותו כיהודי? ובכן – כן.

מדד ההתייהדות: 3 מגן דויד. כי אין דבר יותר סקסי מגבר שמתחשב באשתו ובילד שלה. בייחוד אם הגבר הזה, כאמור, הוא דניאל פאקינג קרייג.

זה שיר פרידה

כריס מרטין נפרד מחג המולד

מי: סולן קולדפליי אומנם לא התגייר, אך הוא כן עומד בצד ונותן לאשתו, גווינת פאלטרו, לגדל את ילדיהם כיהודים. עמוד שדרה זה בשביל חלשים.

מה קרה: בדצמבר 2003 התחתן כריס מרטין עם השחקנית היהודייה גווינת פאלטרו, ולא לקח בחשבון את העובדה שהיא שמה הרבה קצוץ על העובדה שהוא נוצרי.

פאלטרו עברה חוויה מטלטלת כאשר צילמה את התוכנית הדוקומנטרית Who Do You Think" You Are?" וגילתה אילו תלאות עברה משפחתה היהודית במזרח אירופה, ומאז החליטה לגדל את ילדיהם המשותפים, אפל ומוזס, כיהודים.

איך מרטין סובל מכל העניין? ובכן, נאסר עליו לחגוג את חג המולד ואת הפסחא, והוא נאלץ להתמודד עם אוכל כשר ברחבי הבית. אם הייתם שואלים אותנו, לא תענוג גדול עבור מי שלא החליט ביודעין להפוך ליהודי, אבל מצד שני – לא כל אחד נשוי לגווינת פאלטרו, וגם זה בונוס.

מדד ההתייהדות: 2 מגן דויד. אנחנו לא היינו מוותרים כל כך מהר על המתנות של חג המולד.

פאה נוכרית

איוונקה טראמפ מגדירה מחדש את הג'אפיות

מי: בתו של המיליארדר האמריקאי דונלד טראמפ ואשתו של איל הנדל"ן ג'רד קושנר. נשק סודי: גילוח ראש טוטאלי וחבישת פאה נוכרית. היי, כמו אבא שלה!

מה קרה: איוונקה, 31, התאהבה בקושנר - היהודי הכשר - שגרם לה לזנוח את הנצרות ולהצטרף לקבוצת שטריימל. טראמפ התגיירה באופן סופי ביולי 2009, אחרי שלמדה כמה שנים עם הרבי איליי ווינשטוק, שהפך אותה משיקסע לאחת משלנו.

באוקטובר 2009 טראמפ, ששינתה את שמה ליעל (!), כבר עמדה תחת החופה והפכה למקודשת, מקודשת, מקודשת.

מדד ההתייהדות: 5 מגן דויד. טראמפ ישבה שנים בישיבת נשים כדי לזכות בגיור הכשר שלה ובאופן כללי התנהגה כמו אברך שתורתו אמונתו. פלוס, היא שינתה את שמה ליעל. אנחנו דווקא חושבים שהיה מתאים לה שרה'לה.

מיליון דולר שיקסע. איוונקה (יעל) טראמפ (צילום: gettyimages)
מיליון דולר שיקסע. איוונקה (יעל) טראמפ (צילום: gettyimages)

לעשות שבת עם דיקטטור

ועם עיתונאי קזחי וגיי פאשן אייקון

מי: היי, מתברר שאיילה פישר רק נשמע יהודי. השחקנית הנוצרייה המירה את דתה לאחר שנישאה לקומיקאי היהודי־בריטי סשה ברון כהן. בשבילו היינו מתחילים לסגוד ל"רה".

מה קרה: כשפישר האוסטרלית נישאה לברון כהן, היא כבר היתה יהודייה כל כך כשרה, שהייתם מסכימים ללקק שאריות קניידלעך מכלי המטבח המופרדים בשר־חלב אצלה. פישר, 37, החלה בתהליכי הגיור בשנת 2004, זמן קצר אחרי שהיא וכהן החליטו שהם מתחתנים, מסע שנמשך עד 2007, בסופו הפכה ליהודייה כשרה למהדרין.

בראיון למגזין "Women's Health" היא צוטטה כאומרת: "אני לא מצטערת שהתגיירתי, היהדות מתאימה לערכים שלי, המתמקדים במשפחה ובאוכל". אמן!

מדד ההתייהדות: 5 מגן דויד. פישר הלכה עד הסוף עם ההתייהדות שלה, ומגדלת את שתי בנותיהם על טהרת היהדות. אמא היתה גאה (ואפילו יותר אם סשה היה רופא).

בנג'מין אאוט - בנימין אין

בנג'מין מילפייה אמר ביוש לג'יזס

מי: בעלה של נטלי פורטמן היהודייה מתקרב ליהדות ופוקד בית כנסת במיוחד בשביל אשתו. אוווו...

מה קרה: לפני כשנתיים הכירה פורטמן את בחיר ליבה, בנג'מין מילפייה הצרפתי, על סט הסרט "ברבור שחור". מאז השניים הספיקו להתחתן בטקס יהודי למהדרין (מילפייה אפילו חבש כיפה) ולהתרועע בבתי כנסת בחגים יהודיים יחד עם בנם הקטן בעל השם המוזר אך העברי אל"ף.

אחרי החופה המהממת בחתונתם של השניים התגבר החשד כי מילפייה עבר גיור עוד לפני החתונה, בסמוך לחודשים שבהם הכיר את פורטמן והחל לצאת איתה, אך הזוג, הידוע כחרד לפרטיותו, מעולם לא הכחיש או אישר את הדברים.

מה שבטוח הוא שפורטמן, ילידת ישראל הדוברת עברית, תרצה לגדל את בנה עם זיקה לדת ולמורשת שלנו, ונראה שמילפייה זורם.

מדד ההתייהדות: 3 מגן דויד. אנחנו מהמרים שמילפייה כן התגייר והשניים פשוט לא עדכנו.

מגילת דרו

דרו בארימור עברה ממכון גמילה לבית הכנסת

מי: השחקנית, שנאבקה בבעיות אלכוהול וסמים בגיל 12, מצאה שלווה פנימית (ובעל עשיר) דרך הקבלה והיהדות.

מה קרה: בארימור המתוקה החליטה בתחילת שנת 2012 כי היא מעוניינת להתגייר למען ארוסה, איש העסקים וויל קופלמן. מאז הם הספיקו להרות, להביא לעולם את אוליב הקטנטנה ולהתחתן בחתונה יהודית וכשרה.

בארימור, שעדיין נמצאת בהליכי גיור רשמיים, נעזרת בחברה הטוב והשחקן האיום אדם סנדלר, בכבודו ובעצמו. "הוא עוזר לה בהליכי הגיור, כי הם ממש מעריצים זה את זה, אז זה טבעי שהם ישתפו פעולה", מספרים מקורבים.

מדד ההתייהדות: 4 מגן דויד. גם כי היא נמצאת כבר עמוק בתוך התהליך, וגם בגלל שהיא מוכנה לסבול את אדם סנדלר כדי להפוך ליהודייה. את אדם סנדלר!

כשאין יותר לאן לשאוף. דרו בארימור ו-וויל קופלמן (צילום: gettyimages)
כשאין יותר לאן לשאוף. דרו בארימור ו-וויל קופלמן (צילום: gettyimages)

שיק דוסי

ויקטוריה בקהאם מוסיפה ספייס לצ'ולנט

מי: לשיקסע של דייוויד והאקס ספייס גירל, יש סיבה טובה להסתובב בכל שמלות הדוסיות האהובות עליה, מתברר.

מה קרה: דייוויד בקהאם הוא אומנם רק רבע יהודי, אך הוא אמר: "ככל הנראה יש לי קשר חזק עם היהדות יותר מאשר עם כל דת אחרת", אז פלא שאשתו, ויקטוריה, היא אחת מנשות הקבלה היותר בולטות בהוליווד בואכה לונדון?

ויקטוריה לא רק מדגמנת קעקועים בשפה העברית ומסתובבת עם צמידים אדומים, אלא גם פוקדת שיעורי קבלה באופן סדיר כבר כמה שנים. מי שקירב את הבקהאמים לקבלה היא לא אחרת מאשר מדונה, שאת חיבתה לדת אנחנו כבר מכירים, שכן היא נוהגת לקפוץ לביקור בכותל המערבי בערך אחת לשנה.

אגב, ב־2006 עבר הזוג משבר עם יהדותו, כאשר החלו להתקרב לטום קרוז, שהכיר להם את הסיינטולוגיה. אחח, דת היא כמו בגדים, אה ויקטוריה? לפעמים צריך לרענן קצת את המלתחה.

מדד ההתייהדות: 4 מגן דויד עד הדת הבאה שתסחוף את העולם בטרנדיות (שמענו שאורלנדו בלום בודהיסט – אולי תבדקי גם את זה?).

ברית עם מילה

עם אשטון קוצ'ר בבית הכנסת

מי: שחקן הקולנוע החתיך, שרק לאחרונה התגרש מדמי מור וכבר מצא את עצמו מתנחם בזרועותיה של יהודייה כשרה. ייתכן כי העובדה שקוראים לה מילה קוניס מקלה על התהליך.

מה קרה: קוצ'ר עוקב אחרי זרם הקבלה היהודי עוד מהתקופה שבה היה עם מור, ואפילו סירב להוריד את הצמיד האדום והמבורך שלו בצילומי הסרט "אפקט הפרפר" (צמיד שבדיעבד לא עזר לסרט הנורא הזה להמריא), אך עכשיו - כשהוא וקוניס מתכננים להקים משפחה - הוא מנסה להתקרב לדת על אף שניחן, כך נראה, ברוחניות של משפך. עדי ראייה אפילו ריכלו שהשניים בילו את ראש השנה בבית כנסת בלוס אנג'לס יחדיו.

בנוסף, מקורות המקורבים לשחקן מוסיפים שהוא אוכל רק כשר: "הוא מאוד מקפיד על זה, ולפני שהוא מגיע לכל מקום הוא מוודא שיש שם אוכל כשר". איך אומר אביב גפן? סחה עליך.

מדד ההתייהדות: 2 מגן דויד. כי עם כל הכבוד, אשטון, לאכול כשר זה אחד הדברים הפחות מבאסים בלהיות יהודי. בוא נראה אותך מוותר על הפוקאצ'ה ומתחיל לנשנש מצות.

___________________________________________________________________________________________________________

עוד בפנאי פלוס :