ולריה פביה לא תכננה להיות דוגמנית. קמפיין קטן שעשתה בגיל 15 השאיר אותה עם הרבה ספקות לגבי מה שהיה קודם חלום ילדותה, ועברו כמעט חמש שנים עד שהצליחה להתגבר על הטעם הרע שהחוויה הראשונית השאירה בה.

"כשהייתי צעירה לא היה לי סוכן ולא ידעתי איך דברים מתנהלים, כך שנוצרו סיטואציות לא נעימות. דגמנתי עבור מאפר אחד, ובואי נגיד שלא מדובר בתמונות הכי טובות שלי. גם לא חייתי בתוך סביבה מפרגנת כמו עכשיו", היא מתוודה ומוסיפה, "בכיתה ח' את לא יכולה לבוא לבית ספר ולספר שדגמנת, כי ילדים עלולים לחשוב שאת מתנשאת".

השינוי הגיע עם ההזמנה להשתתף בתחרות מלכת היופי 2010. פביה, שעלתה מקזחסטן בגיל ארבע, בדיוק השתחררה מהצבא ועבדה בקונדיטוריה. מלהקת שראתה אותה התלהבה ממנה מאוד והציעה לה להירשם לתחרות. למרות הזיכרונות הפחות זוהרים שהיו לה מהמקצוע המתעתע, החליטה ולריה ללכת על ההזדמנות, שבדיעבד שינתה את חייה.

"חששתי מאד לחזור לעולם הזה, וחבר שלי שכנע אותי ואמר לי שאתחרט אם לא אנסה, כי זאת חוויה. הלו"ז היה מאוד עמוס, ולמעשה, עד הטקס עצמו את לא קולטת שאת בתוך זה".

התחרות נערכה בעיר מגוריה, חיפה, ולמרות שוולריה לא זכתה, היא סומנה כאחת התגליות המבטיחות בעולם הדוגמנות המקומי. היום היא חתומה בסוכנות ADD, ומלבד קמפיין למותג תמנון, היא להטה לאחרונה בשער גיליון בגדי הים של "בלייזר", ואנו צופים שבשנה הקרובה עוד נשמע עליה רבות. כרגע ולריה מחלקת את זמנה בין אודישנים לבין סטייקיית הבוקרים, שם היא עובדת כמלצרית, ואפילו נהנית מזה.

לעבוד בסטייקייה לא נשמע זוהר כל כך.

"אני דווקא נהנית. אני מהטיפוסים האלה שחייבים להיות כל הזמן עסוקים, לא יכולה לעבוד במשהו סטטי. במסעדה יש המון פעילות וזה חשוב לי. דווקא הדוגמנות נתפסת אצלי כחופש, אני נחה ונרגעת".

הבוסים במסעדה ראו את השער של "בלייזר"?

"בטח! בכלל, הם מאוד מפרגנים ומחמיאים לי. כל פעם שואלים אותי שאלות על הצילומים, גוזרים כתבות שאני מופיעה בהן ותולים בחדר של העובדים".

איך היה בצילומים ביוון?

"היינו חמישה ימים מאוד עמוסים ברודוס, כשמתוכם הצטלמתי יומיים ואת שאר הזמן ניסיתי לנצל בשביל לעשות קניות ולראות את העיר העתיקה. ביום האחרון הצוות החליט לשמח אותנו עם ארוחה יוונית מסורתית, כולל שבירת צלחות והמון שמח".

ולריה מעידה על עצמה שמודל החיקוי שלה הוא הדוגמנית המצליחה גל גדות. "גל התחילה כמוני, בתחרות מלכת היופי. אומנם היא ניצחה ואני לא, אבל אני מרגישה שאנחנו הולכות באותו מסלול והייתי שמחה לקריירה כמו שלה. כל מה שהיא עושה נראה לי כמו כיף גדול. חוץ מזה שזאת קריירה שאני בטוחה שתלווה אותה לכל החיים".

*חפשו את כל 12 התגליות הכי מבטיחות במוזיקה, בטלוויזיה ובקולנוע, בגיליון פנאי פלוס החדש

צילום: כפיר חרבי, סגנון: מתן סבג, איפור־שיער: מיכל לסמן, בגד ים: גליק

_____________________________________________________________________________________________________________________________

עוד בפנאי פלוס: