תמיד אומרים לנו שיוגורט ביו, שמכיל תוספות של כל מיני חיידקים ידידותיים, הוא טוב לבריאות. אמנם אני עוד לא משוכנעת שהחיידקים האלה הם באמת ידידותיים כמו שמציירים אותם - שכן אף אחד מהם מעולם לא החמיא לי על התספורת החדשה או פתח לי את הדלת או סתם בירך אותי בבוקר טוב לבבי - אבל הם נמצאים ברשימת ה"דברים בריאים שמדי פעם אני נזכרת לעשות / לצרוך אותם". הם אפילו די גבוהים ברשימה, לצד "לפחות מנה אחת של ירק עלים כל יום" ו"לאכול דג פעם בשבוע" ו"לעזאזל, תפסיקי כבר לאכול כל כך הרבה שוקולד! יש לך יכולת שליטה עצמית של ילדה בגן!"

הבעיה היא שאני לא כל כך מתה על יוגורט, ויוגורט ממותק עם פירות אני בכלל לא סובלת. האיש שלי גם שותף, הן לרצון התיאורטי לאכול את החיידקים החיים להנאתם ביוגורט והן לחוסר החיבה למאכל עצמו (על אף שכפיזיולוג הוא סובר שאין שום הבדל בין יוגורט רגיל ליוגורט ביו).

לשמחתי, לאחרונה עליתי על משהו אדיר - אפשר לעשות עוגת ביסקוויטים מיוגורט! במעבר על המקרר מצאתי כמה יוגורטי ביו שקניתי בפרץ של רצון טוב, שהיו על סף תאריך התפוגה (לא מתחייבת מאיזה כיוון) והחלטתי לנסות לערבב עם פודינג וניל ולראות אם אפשר ליצור מהם משהו. תוספת של כמה ביסקוויטים ומנוחה ללילה במקרר הניבה עוגת ביסקוויטים לתפארת, עם טעם טיפה חמצמץ, כמו של עוגת גבינה. אוכל בריאות זה לא, אבל יחסית לקינוח העוגה הזאת די בריאה: עם אחוזי שומן נמוכים, בלי שמנות וקצפות ובלי כמויות מטורפות של סוכר.

עלות: כ-15 שקל

כמות: 1 תבנית אינגליש קייק

מרכיבים

  • 2 גביעים (400 גרם בסה"כ) יוגורט ביו 3% שומן
  • 1 חבילה אינסטנט פודינג וניל
  • כ-18 ביסקוויטים
  • לקישוט (לא חובה): רוטב שוקולד, שוקולד מגורר, סוכריות וכדומה

אופן ההכנה

  1. טורפים בקערה את היוגורט והפודינג עד שהתערובת מתעבה.
  2. מרפדים את התבנית בביסקוויטים (תזדקקו לכ-6) ומורחים עליהם מחצית מכמות הקרם. מסדרים מעל עוד שכבה של ביסקוויטים, מורחים מעל את יתרת הקרם ומצפים בשכבה נוספת של ביסקוויטים.
  3. אם רוצים, מקשטים ברוטב שוקולד, סוכריות ו/או שאר מתוקים המשמחים לבב אנוש.
  4. מכסים בניילון נצמד ומעבירים למקרר ללילה או לפחות לכמה שעות, עד שהביסקוויטים מתרככים.