למורקייק ולי היו תוכניות גרנדיוזיות למפגש שלנו. התחלנו בלחשוב על אולימפיאדה ועל אוכל בריטי - ודי מהר התחלנו להתחרפן עם הרעיונות: נכין טרייפל! וסקונז! וקאפקייקס! ודונאטס עם זיגוג בטעמים!

ובכן, כמאמר חז"ל, האדם מתכנן והאלוהים אומר פחחחחח.

קצת רקע: אני אוהבת את מורקייק. גם אתם צריכים לאהוב אותה. היא פצצה של מצחיקות ושוקולד וחמאת בוטנים ולק בצבעים שקשה לעמוד בפניו. מור הסכימה להיענות לחיזורי הקולינריים ולעלות לירושלים (שם נמצאים כל הבלוגרים הקולים), ולבשל אתי דברים מגניבים.

כשהגענו אלי פצחנו מייד באפייה אינטנסיבית. מור רידדה וקרצה דונאטס אבולוציוניים, ואני אפיתי קאפקייקס שוקולד עם סוכריות קופצות (הסוכריות נעלמות באפייה. חבל על המאמץ). בסוף החלטנו שהמשימה החשובה ביותר שלנו היא קאפקייקס האולימפיאדה שלשמם התכנסנו. כך בילינו את השעה הבאה בעיטור עוגיות זהבה ושלושת הדובים בשוקולד לבן מומס, בייגלה ונצנצים. למה? כדי ליצור את המשלחת האולימפית הראשונה של מדינת דוביסטאן, כמובן!

מי שלא צייר ביקיני משוקולד לבן על עוגיות זהבה לא ידע שמחה מימיו.

ללא כל ספק, חברות המשלחת האהובות עלי הן המתעמלות האמנותיות. הן עשויות משתי עוגיות אבא דוב והמון סוכריות ונצנצים אכילים. בהברקה אופיינית, מור קראה להן "אבא קומנצ'י".

אני יודעת מה תגידו לי. דוביסטאן היא מדינה דמיונית. חברות נבחרת ההתעמלות האמנותית שלה לא התחרו באליפות העולם או בתחרויות אחרות בענף. הן בגובה 4 ס"מ, הן עשויות מקמח, סוכר ושמן צמחי ומחוברות פיזית לקאפקייקס שוקולד. לא אכפת לי. אני יודעת - וגם אתם יודעים - למי באמת מגיע לזכות במדליות אולימפיות בהתעמלות אמנותית באולימפיאדת לונדון 2012.

על אף שיתר חברי המשלחת הדוביסטאנית הם משמעותית פחות מהממים, בכל זאת כדאי להכיר את הנפשות הפועלות. אין לדעת מי מהם עשוי להיות העוגייה הראשונה בהיסטוריה שתקטוף מדליה אולימפית. האם אתם מצליחים לזהות את כולם?

רוצים גם להכין קאפקייקס עם דובונים מקושטים?

  1. הכינו קאפקייקס באיזה טעם שאתם רוצים - אנחנו השתמשנו במתכון האהוב עלי לעוגת שוקולד בחושה.
  2. רכשו שקית של עוגיות זהבה ושלושת הדובים.
  3. הצטיידו במיטב הסוכריות, הנצנצים, הבייגלה ושאר הקישוטים האכילים.
  4. המיסו כמה קוביות שוקולד לבן, חלב או מריר, והשתמשו בהן כדי לקשט את העוגיות ולהדביק אליהן את הסוכריות והבייגלה.

אולימפיאדה שמחה אנשים, והצלחה לנבחרת דוביסטאן!

  • עוד מתכונים מצוינים והמון טיפים לחיסכון במטבח - בבלוג בישול בזול