הסאגה המתמשכת בין המותג כריסטיאן דיור למעצב האופנה ג'ון גליאנו, הגיעה אתמול (שלישי) לסיומה, עם ניצחון גורף לבית האופנה שפיטר את גליאנו בשנת 2011 מתפקידו כמנהל האמנותי בדיור ובמותג הנושא את שמו, לאחר התבטאויות אנטישמיות של המעצב. יומון האופנה WWD מדווח כי בית המשפט בפריז דחה את טענותיו של המעצב, וגם את דרישתו של גליאנו לפיצויים בגובה של 13-2.4 מיליון יורו על הנזק שנגרם לו כתוצאה מפיטוריו משני בתי האופנה. עוד קבע בית המשפט כי על גליאנו לשלם לשני המותגים פיצוי סמלי בסך יורו אחד.

>> הורידו כאן את האפליקציה החדשה של Xnet לאייפון או לאנדרואיד

במשפט טען גליאנו כלפי מעסיקיו לשעבר, תאגיד האופנה LVMH המחזיק בדיור ובמותג ג'ון גליאנו, כי ידעו על ההתמכרות שלו לאלכוהול ומשככי כאבים. "שתי החברות היו מודעות באופן מלא לעובדה שהייתי לוקח ואליום כדי להצליח לעשות 'פיטינג' בסטודיו", אמר גליאנו בבית המשפט. "אני לא יכול לתת ל-17 השנים שביליתי ונהניתי בדיור, להסתיים באופן כזה".

עוד בערוץ האופנה

גליאנו האשים את החברה במצבו הבריאותי והנפשי, לחץ שאיתו מתמודדים מעצבי אופנה רבים בשנים האחרונות. "בשנים אלו כמנהל הקריאטיבי של דיור, לא הבנתי כי ההצלחה והכפלת המכירות של דיור פי ארבע, פגעו בי באופן אישי והרסני. הבריאות הפיזית והנפשית שלי נפגעה. הלחץ גבר, העבודה גדלה, והגעתי למצב ללא שליטה".

בצאתו מבית המשפט כשהוא מלווה בשותפו העסקי אלקסיס רוש, בחר גליאנו לא לספק הצהרות נוספות לתקשורת. כעת פניו נשואות לעתיד כמנהל הקריאטיבי של בית האופנה הצרפתי מייזון מרטין מרג'יאלה. בעוד חודשיים וחצי יציג גליאנו את קולקציית הביכורים שלו לקו ההוט קוטור של המותג, במסגרת שבוע האופנה בפריז. יש להניח כי הלחץ עליו דיבר בבית המשפט לא ייעלם מעבודתו הנוכחית, ואף יוגבר. שלוש שנים וחצי מאז נעלם מהרדאר האופנתי, גליאנו צפוי לעמוד מול כיתת יורים, אשר תידון בשאלה הרת הגורל: האם יצליח נער הפלא של תעשיית האופנה להחזיר את מגע הקסם שלו תחת הכובע של מרג'יאלה?