איך נראה אדם כמה שעות אחרי שהחמיץ הזדמנות פז להרוויח חצי מיליון שקל? הציפייה המיידית היא לפגוש בפרצוף זועם, מתוסכל ומלא טענות לעולם ולהפקה. אבל כשמדובר בדוגמנית לירז דרור, שהתייצבה לריאיון פחות מיממה אחרי שהפסידה בגמר התוכנית "זוג מנצח" את התואר ואת הכסף, אין אף קמט של מרמור באופק.

"זו אכזבה רגעית", היא אומרת בחיוך אמיתי. "לא הלכתי לתוכנית כדי לזכות, כי אתה לא באמת בונה על הכסף. בכל עונות ה־VIP בתוכניות הריאליטי אנשים השתתפו בגלל הערך המוסף, החשיפה וההכרה שמגיעות פתאום ומה שהן נותנות לקריירה".

זה מה שהניע אותך להצטרף לקאסט?

"אני מרגישה שהרבה שנים הייתי שנויה במחלוקת ולא ידעו איך לאכול אותי. האופי שלי ואיך שאני מתנהגת בחיים אף פעם לא יצאו החוצה, ולכן ראו בי פלקט. היה לי חשוב להביא את עצמי, כי יש לי הרבה מה להציע מלבד הטייטל של דוגמנית. ברגע שיודעים עלייך פרטים, זה מאפשר לדעתי להתחבר יותר לאדם שבתמונה. אני תמיד אומרת שלהיות דוגמנית בחו"ל זה לא כמו להיות דוגמנית בארץ, כי כאן מחפשים את יחסי הציבור שאת מביאה, רוצים שתמשכי אש, שתלכי ברחוב ואנשים יראו את המותג מולם".

במסגרת המשימה שהעלתה אותם לקו הסיום התבקשו דרור ובעלה איציק פינטו לעמוד חבוקים ולהתנשק במשך כמה שעות, כשהם אוחזים מזוודה כבדה עמוסה במטבעות. מסביבם התחלף באופן מלאכותי מזג האוויר ונע בין גשם זלעפות, קור מקפיא, חום שהגיע מתנורים ורוח חזקה. דרור (23) ופינטו (24), שצלחו את האתגר, נאלצו להסתפק במקום השני בשל הצבעות הצופים, שבחרו באס.אם.אסים בשפית ג'קי אזולאי ובבעלה ישראל כמנצחים.

כיוון שהצילומים נערכו לפני כמה חודשים, הוכנו לתוכנית שתי אפשרויות לסיום ומביניהן שודרה זו שהתאימה לתוצאות האמת. "זה היה קצת הזוי לצלם מישהו אחד שזוכה ואז לצלם באותה סיטואציה את הזוג השני", אומרת דרור. "את הגמר עצמו ראינו בסלון בבית, לבד עם הסוכן שלי, ורק אז גילינו שהפסדנו. מיד אחרי זה החלפנו את הפיג'מה ויצאנו לחגוג עם ג'קי וישראל".

"לא הבנו עד כמה העריכה יכולה לשנות"

תשומת הלב הציבורית הופנתה בעיקר אל הדינמיקה המורכבת שבין לירז ואיציק מזה. לשניים פז"ם זוגיות מעורר השראה של שמונה שנים יחד, עוד מימי התיכון. אהבת הנעורים שלהם תורגמה למגורים משותפים כבר בגיל 18, ובאוקטובר האחרון הם נישאו כדת וכדין. "הייתי בטוחה שמביאים אותי בתור הדוגמנית הפחות־חכמה עם בן הזוג שלה, ושאז אוכיח אחרת", היא מספרת. "לא חשבתי איך מצטייר הטייפקאסט של הזוגיות שלנו. זו הייתה טעות, כי בדיעבד על זה שמו את הדגש.

"בהמשך הבנתי שניסו למתג אותנו בתור הזוג שבו הבחורה היא מאוד מצליחה והגבר לא ממש מעריך אותה. אני אומרת את זה במרכאות, כי אני לא סובלת שמציגים את זה כך, זה הדבר הכי לא נכון. כשראינו את הפרקים הראשונים לא היינו מרוצים בכלל וזה לא סוד שאחרי השידור דיברנו עם אנשים מההפקה, כי הכל היה עדיין בחדרי עריכה ונתון לשינוי".

בני הזוג התרעמו על הצגתו של הקשר ביניהם כחד צדדי כמעט, כאילו היא כרוכה אחריו ואילו הוא לוקח אותה כמובן מאליו. כבר בפרק הראשון, עם חשיפת המשתתפים, תועדה דרור כשהיא אומרת שהיא אוהבת את פינטו יותר ממה שהוא אוהב אותה, והוא נראה מסכים עם הקביעה הזאת. בהמשך הוצגה חיבה מצידה לעומת קשיחות מצידו, ואחדים מהמתמודדים האחרים הרימו גבה משודרת על ההתנהלות ביניהם. כך קובעה התדמית של השניים כמי שסובלים מבעיית הדדיות. מבחינת דרור, באופן ההצגה הזה נעשה להם עוול גדול.

"ישבנו אולי שעתיים בחדר של הטסטמוניאלס", היא משחזרת בכעס עצור, "אני אמרתי 'אני אוהבת אותך יותר' ואיציק אמר: 'לא, אני אוהב אותך יותר'. ככה זה נמשך עד שהוא פנה למראיינת ואמר לה שזה ויכוח שלא ייגמר לעולם. היא הציעה לו להסכים איתי, ובסוף זה מה ששודר. באותו רגע, אם לא חווית את זה קודם, אתה לא יודע למה לצפות. ידענו שיש עריכה אבל לא הבנו עד כמה היא יכולה להשפיע ולשנות".

אז במקרה הזה הדברים הוצאו מהקשרם, אבל מה בנוגע למה שאמרת בגמר, שהתחלתם את התוכנית כשאיציק מאה אחוז נכה רגשית, וסיימתם שהוא רק חצי?

"אני עומדת מאחורי המשפט הזה לגמרי. זה משהו שאנחנו צוחקים עליו בינינו. אני חושבת שאיציק הוא אדם סופר-רגיש, רק לא אוהב לחשוף את זה. זה לא משהו רע בעיניי. אני יודעת מי הוא ואני בטוחה בזה שהוא אוהב אותי ובמה שהוא מרגיש כלפיי, ולכן אני גם לא זקוקה לחיזוקים כל הזמן. אני חושבת שיש בינינו משהו מיוחד. העובדה שאנחנו מכירים מגיל צעיר כל כך, שבו האישיות עוד מתעצבת, ובעצם גדלנו יחד, השפיעה עלינו כך שבעצם חצי ממנו זו אני וחצי ממני זה הוא".

באחד מהפרקים הוא אמר לך משהו בנוסח 'חכי, מה אני אעשה לך בבית'. הצופים פירשו את זה כאילו הוא מאיים להרביץ לך.

"זו בטח לא המציאות", היא מגחכת. "בקטע ההוא איציק לא הבין עדיין שעדיף לפתוח הכול ואז גם לעשות את הסולחה מול המצלמות. אני חושבת שגם כשרואים את הצדדים הפחות יפים שלנו, זה מה שהופך אותנו לזוג אמיתי. אתה לא יכול להיות תמיד סופר-אוהב ודביק".

איזה תגובות קיבלת לזוגיות שלכם, כפי שהיא הוצגה בתוכנית?

"הייתי הולכת ברחוב ואנשים היו צועקים לי 'תתגרשי'. אחרי כמה פרקים ניסו להציג את איציק כמי שעובר שינוי, כאילו שהתהליך בתוכנית עוזר לו להיפתח. בעצם השינוי הוא רק באופן ההצגה שלו בתוכנית – בחיים הוא תמיד היה כזה. בסופו של דבר הציגו אותו כמו שהוא באמת, ואני יצאתי מהתוכנית בתחושה טובה. היום אנשים חושבים עליו אחרת, הוא הוכיח שהדאגה, האהבה וההערכה שלו הן לא רק במילים אלא גם במעשים".

בכל זאת, האם היום הוא מביע את עצמו יותר?

"אני חושבת שכן. תמיד ידעתי שהוא אוהב אותי, אבל היום הוא מרגיש את הצורך שלי שהוא יגיד לי את זה, ומרעיף יותר אהבה".

"רוצה להיות אמא צעירה"

כן, מסתבר שגם אחת הדוגמניות הישראליות המצליחות ביותר בעולם מרגישה לפעמים חוסר ביטחון. זאת על אף ההצלחה הבינלאומית, השערים במגזינים נחשבים באירופה, העבודה עם חברות קוסמטיקה מובילות כמו ניוואה, וישי, לנקסטר ולוריאל והעובדה שהיא משמשת זה כמה עונות כאחת מהפרזנטוריות של קסטרו, לצד גל גדות ועומר דרור. לירז מסבירה שהיא לא תמיד ראתה ביופי שלה יתרון.

"אני חושבת שזה משהו שחוויתי מילדות", היא אומרת. "קודם כל, גדלתי בקיבוץ, שם אין התייחסות ליופי אלא רק לאופי. הרבה פעמים לקחתי את זה דווקא בצורה ההפוכה, כי אנשים תמיד מסתכלים עלייך יותר, שופטים אותך, ואני לא אוהבת את זה. זו הרגשה של להיות תמיד במבחן. יש תחושה של דרישה להיות הכי טובה בהכל, ולא תמיד בא לי להיות 'הכי'.

"רציתי שלא ישימו לב אליי ולהיות כמו כולם, אבל לא הייתי כמו כולם. אם זה בגלל כל השנים שהייתי בחו"ל, זה שלא הייתי הולכת לבית ספר כל יום או הזוגיות שהתחילה בגיל צעיר מאוד - אלו דברים שמבדילים אותך מהיתר, והיום אני מבינה שזה מה שהפך אותי למי שאני. בעבר הייתי שואלת את עצמי 'למה אני לא ככה? למה אני לא מדברת יותר? למה אני לא דעתנית?' היום אני מאושרת מהמקום שאני נמצאת בו".

אז עכשיו כשמכירים אותך יותר, מה היעדים הבאים שלך?

"מבחינה מקצועית אני מאוד רוצה לדגמן לוויקטוריה'ס סיקרט. יש גם דברים שאני רוצה ללמוד. למשל פסיכולוגיה, בשביל הידע וכדי להרגיש שאני ממצה את עצמי, או קוסמטיקה, שזה משהו שאולי ארצה לעסוק בו. בפן האישי הייתי רוצה להיות אמא צעירה. כל הדוגמניות הכי מצליחות הן אמהות, ואפשר לעבוד על השילוב הזה".

"ניסו למתג אותנו בתור הזוג שבו הבחורה היא מאוד מצליחה והגבר לא ממש מעריך אותה". עם בעלה, איציק פינטו (צילום: אסף לב)
"ניסו למתג אותנו בתור הזוג שבו הבחורה היא מאוד מצליחה והגבר לא ממש מעריך אותה". עם בעלה, איציק פינטו (צילום: אסף לב)

בלי היי משופינג

הסטייל של לירז דרור

מה סגנון הלבוש שלך ביום יום?

"ג'ינס וטי-שירט לבנה".

ומה תלבשי לאירועי שטיח אדום?

"אני מעדיפה סגנון אלגנטי, שמלה ועקבים, לא מתוחכם מדי. אני לא בחורה מאוד אופנתית באופי שלי, יותר קלאסית. יש בנות שיודעות איך לעשות את זה, אני לא כזו".

מה הבגד הכי נוסטלגי שלך?

"פיג'מה של איציק מגיל 15. בכל פעם שהייתי נוסעת לחו"ל לתקופה ארוכה הייתי מתפנקת בה בלילה ואיכשהו מצליחה להריח אותו".

מי המעצב האהוב עלייך?

"ולנטינו. הכל אצלו נורא מתוק ורומנטי אבל גם קלאסי ואלגנטי".

מה הפריט הכי זול שלך?

"חולצה בחמישה שקלים שאני אפילו לא זוכרת איפה קניתי. אני מסוגלת לקנות ברחוב אלנבי ולא רק בכיכר המדינה".

ומה הפריט הכי יקר?

"תיק של ז'אן פול גוטייה שקניתי לעצמי לפני כמה חודשים".

כל כמה זמן את קונה בגדים?

"בשנים האחרונות אני לא קונה בכלל, כי אני נהנית ומקבלת הכל מהחברות שאני מפרסמת ומכאלו שרוצים שאלבש את הפריטים שלהם. לפני ארבע שנים הייתי טיפוס שקורע את האשראי, אבל היום זה כבר לא ככה, מיציתי את זה ואין לי כבר את ההיי שזה היה נותן לי".

מהם האקססוריז האהובים עלייך?

"אני גרועה בשילובים ועונדת רק את התכשיטים שאיציק קנה לי: טבעת נישואים, טבעת אירוסין וחמסה שהוא אמר שאני חייבת שתהיה לי כדי למנוע את כל מה שאומרים עליי".

כמה זוגות נעליים יש לך?

"יש לי בערך 50 זוגות, הכל מהכל. יש לי נעלי ערב, נעלי ספורט חלקות וכאלו עם פרינטים מטורפים. אבל לכל אחת יש את הנעליים שהיא תמיד חוזרת אליהן בסוף, ואצלי אלו מגפיים שקניתי בלונדון ונעלי עקב בצבע זהב שקניתי לחתונה. הן משתלבות עם כל דבר והן הפריט החרוש ביותר אצלי בארון".

____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

עוד במגזין GOstyle: