מכירים את האמרה הגורסת כי דווקא כשאת מרגישה סקסית וחטובה במיוחד כל מה שבא לך ללבוש זה מכנסי סקיני וגופייה? ובכן, על אותו משקל בדיוק ניתן לטעון כי כאשר הגעת לשלמות עם הגוף והנשיות שלך, את מוכנה לוותר על שמלות הערב הנוצצות וללבוש במקומן חליפות גבריות. אפילו אם המקום שאליו את הולכת, הוא אירוע שטיח אדום נוצץ ומלא בצלמי פפראצי.

הביטחון העצמי החדש הזה הפך להיות נחלתן של לא מעט סלבריטאיות הוליוודיות בחודשים האחרונים, שהמירו את השמלות המפוארות בחליפות טוקסידו גבריות. מאנג'לינה ג'ולי ועד סקרלט ג'והנסון, ממדונה ועד ביונסה – הנשים הסקסיות בעולם אומרות ביי ביי למחוך, ומאמצות מכנסיים וז'קט שמשאירים הרבה מאוד מקום לדמיון. למעשה, הפעם האחרונה שראינו כל כך הרבה נשים בחליפות על השטיח האדום היתה ב-2012, אז אימצו את המראה בעיקר חובבות אופנה מקצועיות כמו מרי קייט ואשלי אולסן, אלכסה צ'אנג, ריהאנה וג'אנל מונה.

עוד בערוץ האופנה

מי צריך חולצה? אוליביה וויילד מחויטת (צילום: gettyimages)
מי צריך חולצה? אוליביה וויילד מחויטת (צילום: gettyimages)

כמו כל טרנד מתקמבק, גם לטוקסידו הנשי בגרסת 2014 יש סגנון משלו. החליפה הגברית החדשה מתאפיינת בבדים רכים, מבריקים ודקים יותר, כפי שהציגה שיילין וודלי; סטיילינג נקי עם פחות עניבות, מגבעות וחולצות לבנות, כפי שהציגו פרגי וג'ניפר קונולי; בחירת צבעים נועזים, כמו בחליפות של סקרלט ג'והנסון, סטייסי קיבלר וביונסה, או חליפה לבנה – כפי שהדגימו מיילי סיירוס וקארה דלווין.

לא מפחדות מצבע. קלואי גרייס מורץ, שיילין וודלי, סטייסי קיבלר ושוב - סקרלט ג'והנסון (צילום: gettyimages)
לא מפחדות מצבע. קלואי גרייס מורץ, שיילין וודלי, סטייסי קיבלר ושוב - סקרלט ג'והנסון (צילום: gettyimages)

את הגורמים האופנתיים לשובו של הטוקסידו למרכז הבמה ניתן למצוא בקולקציית הקיץ שעיצב הדי סלימאן בבית סאן לורן פריז, הכוללת שלל גרסאות חדשות למראה ה- le smoking (חליפת טוקסידו לנשים) שיצר המעצב איב סאן לורן בשנות ה-60. השחקנית אמה ווטסון דגמנה את הלוק השבוע ונראתה כמו גרסת 2014 של אודרי הפבורן, כשהגיעה לתוכנית האירוח של דיוויד לטרמן בנעליים של כריסטיאן לובוטן וחליפה גברית מבית היוצר של סאן לורן פריז.

גם אנג'לינה ג'ולי בחרה בעיצוב של בית האופנה סאן לורן פריז, כאשר הפתיעה את כולם והגיעה לטקס פרסי הבאפטה האחרון כשהיא מתאמת חליפות עם בראד פיט, בהבדל אחד: הוא קשר את עניבת הפרפר והיא השאירה אותה פרומה. תיאום לבוש דומה נצפה על השטיח האדום של טקס פרסי הגראמי האחרון, שעליו צעדו בטוקסידו מדונה עם בנה הקטן דיוויד בנדה. כן, מתברר שלפעמים את הכי נשית, דווקא כשאת לובשת את אותם הבגדים של המלווה הגברי שלצדך.