>> ערוץ האופנה הישראלי ב-HOT - צפו בכל התוכניות

תקופת ההיריון מביאה איתה המון ריגושים ושמחות, אך גם לא מעט דילמות ותהיות. בעוד על רבות מהשאלות יכולים הרופא וספרי ההיריון לספק תשובות, השאלה שנותרת תמיד ללא מענה חדש משמעי היא – מה, בעצם, אמורים עכשיו ללבוש?

ההיריון נמשך תשעה חודשים, אך כפי שיודעת כל הריונית – כל חודש הוא עולם ומלואו. מלבד ההתפתחות של העובר, הנמדדת בכל חודש, גם הגוף ההריוני עצמו עובר שינויים ומציג אתגרי אופנה חדשים בכל שלב. אפילו נשים שאינן נוטות להתעסק דרך קבע באופנה וקניות, מגלות פתאום כי עם השינויים בגוף עולה הצורך במלתחה חדשה, שתקל על ההתמודדות עם הצרכים המשתנים. מג'ינס בויפרנד ועד חזייה תומכת, מקרדיגן גדול ועד חצאית מקסי – קבלו את תשעת הפריטים שיעזרו לעבור את ההיריון בקלות ובשיק, אחד לכל חודש.

  (צילום: קמילה סימון)

1. החודש הראשון

ג'ינס בויפרנד, 1,000 שקל, דיזל.

אהבנו: כי למרות שאף אחד אחר עוד לא רואה, ההתרחבות של הרחם, שמתחילה כבר בחודש הראשון, יוצרת תחושה לא נעימה באזור הבטן – המשוועת למכנסיים רפויים שלא ילחצו על האזור ואף יסתירו את ההתעגלות האיטית של האגן.

  (צילום: אבי ולדמן)

2. החודש השני

חזייה תומכת מדגם פריז, 289 שקל, אפרודיטה.

אהבנו: כי כשהחזה נמצא בתהליך של גדילה, חזייה תומכת ונעימה על הגוף, שמצוידת גם בכתפיות חזקות, הופכת לפריט מפתח במלתחה.

3. החודש השלישי

סריג אוברסייז קליל, 299 שקל, רונן חן.

אהבנו: כי הבטן כבר מתחילה לצאת, אבל עדיין לא בא להכריז על ההיריון בכל מקום. לבישת טי שירט או סריג בגזרה רפויה תעניק תחושה נעימה ונוחה, ותסתיר את הכרס הקטנה שכבר מבצבצת.

  (צילום: קית גלסמן)

4. החודש הרביעי

טייץ שחור מבד ג'רזי עם גומי במותן, 200 שקל, רנואר.

אהבנו: כי בחודש הרביעי כבר קשה להתעלם מההתרחבות של הגוף, שעדיין לא התעגל אבל כבר בהחלט לא נראה כמו קודם. הטייץ יספק פתרון נוח מצד אחד, וייצור אשליה של רגליים צרות יותר מצד שני.

5. החודש החמישי

קרדיגן אוברסייז, 941 שקל, אמריקן וינטג' – להשיג בחנויות הרשת ובבוטיקים בנקר, דיזנגוף 210, ועלמה, מתחם התחנה – תל אביב.

אהבנו: כי הקרדיגן יעזור להסתיר את הבטן ולחמם אותה, בחודש שבו היא יוצאת החוצה ובולטת למרחקים.

6. החודש השישי

חצאית מקסי עם גומי במותן, 490 שקל, SQ1 – להשיג במסריק 16, תל אביב; ובקטלוג של Xnet.

אהבנו: כי עד עכשיו חצאיות לא התאימו לגוף המשתנה, מפני שהן הדגישו את האגן המתרחב והבטן הבולטת. בחודש השישי, כשבטן ההיריון כבר נראית היטב והגוף מתעצב מחדש, החצאית מוסיפה למראה חן רב. בנוסף, בזכות הגומי אפשר ללבוש אותה מתחת לבטן, כך שתהיה נוחה ולא לוחצת.

7. החודש השביעי

מכנסי הריון ייעודיים עם תוספת של חגורה אלסטית במותן, 299 שקל, קסטרו.

אהבנו: כי עם הכניסה לחודש השביעי, רוב הנשים יעדיפו לעבור לבגדי היריון שעוצבו במיוחד לגוף הרגיש והמשתנה. הג'ינס של קסטרו מחמיאים, ומייצרים מראה של סקיני עדכני בלי ללחוץ על הבטן.

  (צילום: הנס מוריץ)

8. החודש השמיני

חולצת אריג מכופתרת בגזרה המיועדת להיריון, 119 שקל, H&M.

אהבנו: כי למרות הפיתוי, לא כדאי ליפול למראה מוזנח ומרושל של מישהי שרק מחכה כבר ללדת. דווקא בחודש השמיני כדאי ליהנות מפריטים במראה מחויט – שטרנדי מאוד העונה ויעניק תחושה מעט חגיגית ואופנתית יותר.

9. החודש התשיעי

שמלת מקסי עם מקום לבטן, 170 שקל, רמי לי.

אהבנו: כי אין בגד מקסים יותר לסוף ההיריון משמלת מקסי שמדגישה בטן מכובדת. השמלה הזו תתאים לאירועים חגיגיים וגם ליום, ותעניק נוחות מקסימלית למרות המשקל הכבד.