>> ערוץ האופנה הישראלי ב-HOT - צפו בכל התוכניות

דלית זריהן, האם היית מסכימה לגלח את השיער כמו ליהיא גרינר בשביל קמפיין?

"תמורת כסף אני עושה לך גלאח על הסכין. אבל רק בתנאי שמביאים לי אחר כך פאה של קליאופטרה".

תמורת כמה כסף?

"מיליון. כמו נינט. למה מה, נינט יותר חשובה ממני?"

עם כל הכבוד, את לא יכולה להשוות את עצמך לנינט.

"אני לא משווה סטאר לסטאר. נינט היא בן אדם בדיוק כמו כולם. היא עברה דרך ארוכה מאז שהיא התפרסמה ואני חולה עליה. אני אוהבת את הסגנון שלה. אבל אם היא עשתה קרחת במיליון, מה היא שונה מאחרים?"

כי לפחות אז היא היתה המאמי הלאומית.

"ואני המאמי הקטנה. אני לא יודעת אם אגיע למקום שלה אי פעם, אבל הפעולה היא עדיין אותה הפעולה. שיער יש לכולם. אם הוא היה חשוב, הוא לא היה גודל בתחת, לא?"

לא הבנתי.

"יש לך שיער בתחת?"

סליחה?

"אני מתכוונת שזה לא חשוב. אבל אצלי היופי מתחיל מהשיער. בלי השיער אני עירומה".

ליהיא גרינר. ''תמורת כסף אני עושה לך גלאח על הסכין. אבל רק בתנאי שמביאים לי אחר כך פאה של קליאופטרה'', אומרת זריהן (צילום: רועי חביב)
ליהיא גרינר. ''תמורת כסף אני עושה לך גלאח על הסכין. אבל רק בתנאי שמביאים לי אחר כך פאה של קליאופטרה'', אומרת זריהן (צילום: רועי חביב)

ברוכים הבאים לעולמה של דלית זריהן, האישה, הפוני והפן, ומי שנחשבת, ודי בצדק, לכוכבת הכי גדולה של "היפה והחנון 3". זריהן, רק בת 20, הפכה לפייבוריטית של הרחוב הישראלי והברנז'ה, ולא בגלל תספורת הקליאופטרה שמעטרת את ראשה הקטן, אלא בגלל השינוי שעברה מתחילת העונה ועד היום, חודש לפני הגמר הגדול.

מי שעוקב אחר הריאליטי של ערוץ 10, גילה זריהן אנושית, טובת לב ומשעשעת, שתעשה הכול כדי לתת תחושה טובה לבן זוגה לתוכנית, החנון שחר באומל, גם אם זה כרוך בקפיצה למים שמסכנת את פן הקרשים שלה. וזאת בהחלט הקרבה עצומה עבור בחורה שכל עולמה מסתכם במכשיר הפן, שנמצא אצלה קבוע בתיק.

שחר באומל ודלית זריהן ב''היפה והחנון''. ''למדתי שרק גבר כמו שחר יכול להעלות לי את הביטחון'' (צילום: דביר כחלון)
שחר באומל ודלית זריהן ב''היפה והחנון''. ''למדתי שרק גבר כמו שחר יכול להעלות לי את הביטחון'' (צילום: דביר כחלון)

"מגיל 14 אני עם פנים, צבע בשיער ואיפור", אומרת זריהן. "אני לא יכולה שהפוני זז לי מהמקום. שערה זזה, אני מרגישה רע כל היום. אם יש לי תלתל אחד בפוני זה הורס אותי".

נולדת מתולתלת?

"ביסלי, כמו אתיופית".

מה רע בתלתלים? יותר מדי פן יהרוס לך את השיער.

"אני מעדיפה שייהרס לי השיער ולא החיים. יש לי אופי של חמודה ומקסימה, אבל השיער שלי זה המראה החיצוני. תמיד הייתי הילדה הכי מכוערת במשפחה וקינאתי באיך שהדודות שלי נראות. כילדה תמיד אמרו לי שאני יפה, אבל היה לי ביטחון עצמי נמוך ולא האמנתי להם. ואני אגלה לך סוד: במשפחה ובבית הספר היו קוראים לי 'התינוק של במבה', כי היה לי תלתלים כמו שלו".

והיום את מרגישה יפה?

"עד היום אני לא מרגישה יפה, אבל היום אני מאמינה שלא הכול מסתכם ביופי. עברתי דרך ארוכה בתוכנית, ואני חושבת שאופי היום חשוב יותר".

זריהן, על יופייה ואופייה, נולדה וגדלה בעפולה כצעירה מבין שלושה ילדים, ולאחר שירות לאומי כפקידה בבית חולים העמק בעיר, עברה להתגורר בקרבת בני משפחה באזור. בימים אלו היא משמשת כמנהלת חנות בגדים בקניון חולון, ומתקיימת מאדי הסלבריטאות הנוכחית שפקדה אותה. לא מזמן כיכבה בווידאו קליפ לשיר "אם הייתי" של הזמיר בן ה-13 עדן גבריאל, על תקן המורה הסקסית הלבושה במיני ("היתה לי מורה אחת כוסית-על. היתה מגיעה עם מיני ומכנסיים שרואים לה את התחת. שמע, ככה תלמידים מקשיבים"). לאחרונה גם קיבלה קמפיין ראשון למאפרת מיטל אבן גוטפריד, שבמהלכו נאלצה להצטלם יחד עם נחשים וחיות אחרות בחי-כיף בראשון לציון. "זה כיף לקבל קמפיין", אומרת זריהן. "אני סוף סוף רואה תוצאות, שאני לא סתם, כמו שעושים ממני, יפה וטיפשה. שאני, איך אומרים, מניבה פירות".

לא פחדת מהנחשים?

"רעדתי, צעקתי, קפצתי לשמיים. החליפו לי שלושה נחשים. אחד היה נראה לי שמן, השני נראה לי כבד והשלישי היה חלקלק מדי. הם לא באו לי בטוב. הם רצו לאכול אותי. כל פעם הוציאו את הלשון שלהם עליי. פחד אלוהים".

לא הרגשת מחוסנת אחרי שניצחת במשימת הג'וקים בתוכנית?

"אני מפחדת מכל חיה חוץ מפינצ'ר. יש לי אחת בבית, אז אני יודעת איך להסתדר איתם. קוראים לה ממושה".

למה בעצם הלכת ל"היפה והחנון"? כדי לקבל קמפיין?

"סתם, המליצו לי. שמעתי, הלכתי. לא זוכרת אפילו למה. אבל שמע, אם כבר הלכתי לתוכנית, והגעתי לאן שהגעתי והקהל אוהב אותי, אז אני רוצה לעשות מזה כסף. בצורה מכובדת כמובן".

מה הצעד הבא?

"הלוואי ואני אקבל קמפיין לחברת אופנה. לי ולחנון שלי, שחר. אני מכורה לבגדים. כשמגיעה סחורה חדשה לחנות, אני נהנית לפתוח את הארגזים. אבל תמיד בפנאי פלוס אני מקבלת 'שוק'. חוצפה. מי עושה את הכתבות האלה? אני קוברת אותם!"

דלית זריהן בקמפיין האיפור של מיטל אבן גוטפריד. ''רעדתי, צעקתי, קפצתי לשמיים'' (צילום: פזית גואטה)
דלית זריהן בקמפיין האיפור של מיטל אבן גוטפריד. ''רעדתי, צעקתי, קפצתי לשמיים'' (צילום: פזית גואטה)

מערכת היחסים בין זריהן לחנון שלה, שחר באומל, היא אחת המצחיקות והמרגשות בתוכנית. למרות שאין סיכוי שבחיים האמיתיים היא היתה יוצאת איתו, זריהן אומרת כי מצאה חבר לחיים. "למדתי שרק גבר כמו שחר יכול להעלות לי את הביטחון. הוא גבר מקסים, עם אופי, עם אישיות. הסתכלתי עליו מהצד וראיתי שיש לו פוטנציאל אדיר. רק שלא יחשבו שאני דלוקה עליו".

גם לא אחרי המהפך שהוא עשה?

"הוא ארז טל 2 ויותר חתיך".

אז יש מצב שאתם זורמים?

"מבחינתי, כל בן אדם הוא אופציה, העיקר שיהיה בן אדם טוב ואמין. אבל אני מחפשת משהו אחר: אני מחכה לאהבה גדולה. אני גם לא עושה סטוצים".

אבל שחר מקסים.

"שחר הוא אדם רגיש מאוד. בתחילת התוכנית הוא היה כל כך שלילי ועבר שינוי קיצוני. זה כמו שבאתי עם ביטחון בשמיים, אבל כולי הייתי מסכה. כי רואים כמה אני שבירה ורגישה".

הקרנת פרק המייקאובר של ''היפה והחנון''. ''הלוואי ואני אקבל קמפיין לחברת אופנה. לי ולחנון שלי, שחר'' (צילום: דני בר אדון)
הקרנת פרק המייקאובר של ''היפה והחנון''. ''הלוואי ואני אקבל קמפיין לחברת אופנה. לי ולחנון שלי, שחר'' (צילום: דני בר אדון)

יצא לך להכיר חנונים לפני תוכנית?

"לא".

גם לא בבית הספר?

"אולי אני הייתי אחת מהם".

את? חנונית?!

"הייתי תלמידה שקטה. אצלנו כל הכיתה היתה חננה או ערסים, לא יודעת".

שקטה, אבל לא מבריקה. יצאת קצת חסרת ידע בפרק הראשון, כשהתבלבלת בין ברק אובמה לג'ורג' בוש.

"תמיד אמרתי שאובמה הוא בוש, ואף פעם לא תיקנו אותי. לא ההפקה, לא שחר, לא אנשים. אולי חשבו שאני אומרת בצחוק. רק עכשיו אני יודעת שבוש זה לא אובמה ושאובמה שחור".

זה לא מעליב אותך שחושבים שאת חסרת ידע בסיסי?

"זה לא מעליב אותי בכלל, כי אני לא מבינה בזה. לא התעמקתי, לא עניין אותי. אין לי מושג איך בוש נראה".

את יודעת איפה היתה האולימפיאדה האחרונה?

"לא!"

ומי שר הביטחון?

(שתיקה)

טוב, ננסה שאלה קלה: מי בלונדינית יותר, גלית גוטמן או מירי בוהדנה?

"גלית גוטמן, ברור. את זה אני יודעת".