>> בואו להיות חברים של Xnet בפייסבוק

בימים אלו נערך בחברת האופנה ml סקר לבדיקת מידת הפופולריות של הפרזנטורית הוותיקה נועה תשבי, שאולי תמשיך לעונה נוספת, שמינית במספר, כפנים של המותג. האם הגירושים עליהם הודיעה תשבי לאחרונה, שעוררו את העניין בה בביצה, יקדמו את סיכוייה לזכות בחוזה נוסף? ייתכן מאוד שכן. מצד שני, עם כל האהבה שלנו לתשבי, נדמה כי עייפות החומר בחיבור בין השניים נותנת אותותיה. מותגי האופנה הישראליים שוקדים כעת על צילומי הקמפיינים לעונת אביב-קיץ 2012, ועושה רושם שרשימת הפרזנטורים הנבחרים שומרת על יציבות. בר רפאלי ונועם טור ימשיכו לעונה נוספת בפוקס, כך גם ה"פאוור קאפלס" האחרים, כמו גל גדות ויונתן ווגמן לקסטרו או עוז זהבי ואור גרוסמן לרנואר.

חוסר הוודאות הכלכלית המאפיין את התקופה הנוכחית ודאי משפיע על מותגי האופנה הגדולים, שנאלצים לדבוק במוכר והבטוח, כך שגם ההפתעות הגדולות ביותר בגזרת הפרזנטורים מסתכמות ברוב המקרים בניסיון לשחזר הצלחות ישנות. מירי בוהדנה, למשל, חוזרת למותג התכשיטים רויאלטי לאחר שנה וחצי של הריונות ולידות, והמותג מאיה נגרי מחזיר לשורותיו את הדוגמנית הוותיקה מור קציר, שדגמנה עבורו לפני למעלה משנתיים.

אז איזה פרצופים מוכרים יביטו אלינו משלטי הענק בקיץ הקרוב? מי נשאר, מי עוזב ואת מי היינו שמחים לראות בקמפיינים הגדולים של האופנה הישראלית? כל הפרטים בפנים.

הזוג המוזר: בר רפאלי ונועם טור לפוקס (צילום: גיא כושי ויריב פיין)
הזוג המוזר: בר רפאלי ונועם טור לפוקס (צילום: גיא כושי ויריב פיין)

רשת ההלבשה פוקס

מי? בר רפאלי ונועם טור, שוב.

כמה עונות? הזוג המוזר והמוכר מלווה את החברה מעונת סתיו-חורף 2008-09, וזוהי להם העונה השמינית במותג.

כמה הם מפורסמים (בסולם 1-10)? רפאלי זוכה לציון 10 עגול. אין צורך להסביר מדוע, כן? טור יסתפק ב-6 - אחרי שמיצה עד תום את 15 דקות התהילה מ"הישרדות", נהנה טור מהילת זוהר שמרחפת מעליו בעיקר בזכות הנשים בחייו: מצד אחד בת זוגו לקמפיין, בר רפאלי; ומהצד השני, בת זוגו בחיים האמיתיים, הזמרת קרן פלס.

כמה זה שווה למותג? המון. הדימוי האופנתי של רפאלי ממנף את פריטי הבייסיק של המותג ומאציל עליהם מנה הגונה של אבק כוכבים. טור, מצדו, מחזק את רפאלי בגזרת "הבן של השכן ממול", ובכך הופך את קולקציות החברה לנגישות יותר לקהל הרחב.

כמה זה שווה לפרזנטורים? רפאלי עשתה בחוכמה כשחתמה עם אחד המותגים המוכרים והחזקים בארץ, שוודאי משלשל לכיסה ממון רב בהכנסה קבועה ויציבה יחסית. מצד שני, עם קמפיין לאסקדה ועבודות דוגמנות מסביב לעולם, פוקס נראית בעיקר כמו גיבנת על תיק העבודות של רפאלי. במקרה של טור, אילולא החוזה עם פוקס, עושה רושם שהוא כבר מזמן היה חוזר ללקק דבש בכוורת הדבורים.

האם נרצה לראות אותם שוב? לא. מזמן הפסקנו לעקוב אחרי הקמפיין שנשלט על ידי הפנים של רפאלי, עד שנדמה כי הוא ממחזר את עצמו עונה אחר עונה.

במי היינו מחליפים אותם? נינט טייב ויהודה לוי - צמד אהוב ואהוד שיעניק למותג קורטוב של חספוס, תוך שמירה על מוטיב המאמיזם הלאומי.

בוהדנה לרויאלטי. שבה הביתה (צילום: עידו לביא)
בוהדנה לרויאלטי. שבה הביתה (צילום: עידו לביא)

רשת תכשיטי רויאלטי

מי? מאמא מירי בוהדנה חוזרת הביתה.

כמה עונות? בוהדנה שבה הקיץ להצטלם לרשת התכשיטים לאחר הפסקה בת שנה וחצי. עד להפסקה שימשה בוהדנה כפרזנטורית המותג החל מעונת קיץ 2006.

כמה היא מפורסמת (בסולם 1-10)? על אף שכולם אוהבים לבהות במירי בוהדנה ומכירים היטב את מעלותיה החיצוניות, היא תיאלץ להסתפק בציון 8, אליו התדרדרה בעקבות היעלמותה מעין הציבור בתקופה האחרונה, לטובת עשיית ילדים והטיפול בהם.

כמה זה שווה למותג? הקהל הישראלי עדיין רואה בבוהדנה כוכבת, למרות שמבחינה מקצועית לא עשתה דבר בשנתיים האחרונות. עכשיו, כשהיא עושה קולות של קאמבק, מעניין יהיה לראות עד כמה התגעגעתם אליה באמת.

כמה זה שווה לפרזנטורית? עם יד על הלב, זה לא הקמפיין שיחזיר את בוהדנה לכותרות.

האם נרצה לראות אותה שוב? לא ממש. אופנה היא תחום דינמי, אז למה להעלות גירה?

במי היינו מחליפים אותה? גל גדות. אחרי שהפכה לאם בישראל ומיצתה את תפקידה כנערת המזל של קסטרו, הגיע הזמן של גדות להתקדם אל מותג תכשיטים גדול בפרישה ארצית הפונה לנשים בוגרות יותר ובעלות ממון.

יונתן ווגמן לקסטרו. נותר בצילה של גדות, יפה וחכם ככל שיהיה (צילום: דודי חסון)
יונתן ווגמן לקסטרו. נותר בצילה של גדות, יפה וחכם ככל שיהיה (צילום: דודי חסון)

רשת האופנה קסטרו

מי? צמד היפים והנכונים גל גדות ויונתן ווגמן.

כמה עונות? גדות את ווגמן הם הפרזנטורים שמחזיקים הכי הרבה זמן בחברת אופנה אחת, עם רזומה של תשע עונות רצופות בקסטרו.

כמה הם מפורסמים (בסולם 1-10)? 7 בממוצע ביניהם. גדות מחזיקה על כתפיה הדקיקות את המותג החזק, בעוד ווגמן, נאה וחכם ככל שיהיה, נותר בצילה כפנים יפות ותו לא.

כמה זה שווה למותג? כנראה שהרבה. ווגמן וגדות, כך עושה רושם, משקפים בצורה המושלמת את קסטרו – כמו המותג, גם לפרזנטורים שלו אין לו הרבה טעמים או ריחות ייחודיים, אולם שני הצדדים בהחלט הוכיחו כי הם מסוגלים לייצר מהלכים שיווקיים מעוררי עניין, המעניקים להם מדי פעם זווית אדג'ית.

כמה זה שווה לפרזנטורים? גדות מחזיקה באחד הקמפיינים החזקים והיוקרתיים בארץ, ושווה לה להיצמד אל קרנות המזבח ולאחוז בהן חזק. גם בגלל הכסף, ובעיקר בגלל המעמד שהניב לה עד כה מניות רבות בקרב הציבור הישראלי. גם ווגמן, שלא ברור מה גורם לבעלי הרשת לבחור בו לתפקיד עונה אחרי עונה, צריך להיות מאוד מרוצה מהמשך עבודתו כפרזנטור במותג.

האם נרצה לראות אותם שוב? האמת, אנחנו מעדיפים לראות סרט בהולמרק. שם לפחות יש לשחקנים יותר מפוזה אחת.

במי היינו מחליפים אותם? בקבוצת דוגמנים אנונימית בעלת מגוון רחב של לוקים. כי רק קסטרו יכולה לקדם את תעשיית הדוגמנות המנומנמת בישראל וליצור בה כוכבים חדשים.

גוטמן לקרייזי ליין. האם היא תעצב קו למותג בהמשך? (צילום: עדו לביא)
גוטמן לקרייזי ליין. האם היא תעצב קו למותג בהמשך? (צילום: עדו לביא)

רשת האופנה קרייזי ליין

מי? עדיין גלית גוטמן.

כמה עונות? החמישית במספר. גוטמן תמשיך עם המותג גם בעונה הבאה, סתיו-חורף 2012-13.

כמה היא מפורסמת (בסולם 1-10)? 11. גוטמן היא הקוטג' הישראלי לפני המחאה החברתית - מותג רצוי בכל בית בישראל.

כמה היא שווה למותג? יותר ממה שבקרייזי ליין יכולים לדמיין. גוטמן הקפיצה את מניות החברה בשוק האופנה והפכה אותו ממותג בעל ניחוח אנכרוניסטי, לכזה ששווה להעיף בו מבט נוסף. עכשיו השאלה היא האם ישכילו לתת לה שם קו בעיצובה.

כמה זה שווה לפרזנטורית? בעיקר שקט כלכלי, וזמן לתחזק את לימודי האופנה בהם פצחה השנה בשנקר.

האם נרצה לראות אותה שוב? בכיף. גוטמן אף פעם לא נמאסת עלינו.

במי היינו מחליפים אותה? אם חייבים, אז במיכאלה ברקו. לפני מספר חודשים שבה ברקו ארצה, והיא נמצאת כרגע בתנופת קאמבק עם האתר החדש שהיא משיקה. ברקו, 45, נמצאת בדיוק בגיל קהל היעד של המותג. בנוסף, היא אמא לארבעה ילדים שמשדרת חום, ויטאליות ויופי ישראלי שאין לאף אחת אחרת.

מור קציר למאיה נגרי. קאמבק? לא ממש (צילום: גיא כושי ויריב פיין)
מור קציר למאיה נגרי. קאמבק? לא ממש (צילום: גיא כושי ויריב פיין)

מותג האופנה מאיה נגרי

מי? דוגמנית העבר מור קציר חוזרת.

כמה עונות? זוהי העונה השנייה שקציר מדגמנת עבור מאיה נגרי, אולם לא מדובר בעונות רצופות. הפעם הקודמת היתה בעונת סתיו-חורף 2009-10.

כמה היא מפורסמת (בסולם 1-10)? בעיני ציבור הרחב - 2, בקרב ברנז'ת האופנה הישראלית – 9.

כמה היא שווה למותג? אחרי עונה עם דוגמנית העבר קים איגלינסקי, נגרי שבה לחפור בבוידעם ושלפה את קציר. פעם היא היתה מהדוגמניות הישראליות המצליחות בעולם, היום היא לא יותר מדוגמנית מצליחה לשעבר. לטעמנו, ללקוחות של נגרי זה לא יזיז את קצה פגוש המזדה 3.

כמה זה שווה לפרזנטורית? בזכות הקמפיין הזה קציר תיחשף לדור של כתבי אופנה ובלוגרים צעירים שלא שמעו עליה מעולם. השאלה היא איך ממשיכים הלאה מכאן.

האם נרצה לראות אותה שוב? פייר, לא ממש. התמונות שנחשפו מתוך צילומי הקולקציה נראות כמו מיחזור השפה הוויזואלית של נגרי. כבר שכרת פרזנטורית חדשה, לא שווה להשקיע מחשבה נוספת בצילומים?

במי היינו מחליפים אותה? בנועם פרוסט. כבעלת מותג צומח ומוביל, נגרי יכולה בהחלט לקדם דוגמניות צעירות ובולטות, ופרוסט היא בדיוק הדבר החם הבא.

רשת האופנה רנואר

מי? עוד זוג מלכותי: עוז זהבי ואור גרוסמן.

כמה עונות? הצמד ממשיך עם המותג לעונה רביעית.

כמה הם מפורסמים (בסולם 1-10)? 9, הודות למעמדו של זהבי כסמל מין וכוכב בסדרת הטלוויזיה המצליחה "עספור", אליה הצטרפה העונה גם גרוסמן, דוגמנית ושחקנית בתחילת דרכה. עם יד על הלב, במקרה חריג זה דווקא החוליה הגברית היא המובילה העיקרית של הקמפיין, בעוד גרוסמן נשרכת אחרי זהבי בכבדות.

כמה הם שווים למותג? רנואר לא יכלו לבקש זוג מושלם יותר למותג שלהם. זאת, לאור ההלימה המתקיימת בין הדימוי המאוד ישראלי והנוצץ בכאילו של הפרזנטורים, לבגדים המתאמצים לאופנתיות של רנואר. ישראליות מתות על זה.

כמה זה שווה לפרזנטורים? במעמד חתימת החוזה, לפני ארבע עונות, זהבי היה עדיין שם בתולי יחסית בקרב הציבור הרחב. החיבור עם רנואר בהחלט תרם למעמדו כסמל מין לוהט, וכך קרה גם עם גרוסמן, שבדיוק אספה את הריקושטים שחטפה מהתצוגה שעשתה ללי קופר.

האם נרצה לראות אותם שוב? בהתחשב באופציות הרבות להחלפתם (ע"ע הקריטריון הבא), לא נזיל דמעה אם זו תהיה העונה האחרונה.

במי היינו מחליפים אותם? ציון ברוך וליאת אשורי - זוג סקסי ואופנתי הפונה למגוון רחב של קבוצות גיל באוכלוסייה. אשורי את ברוך נהנים ממעמד נדיר של אייקוני אופנה החביבים הן על הציבור הרחב והן על הברנז'ה.

איילת זורר לגולברי. זוהר הוליוודי או סתם ריחוק מהעם? (צילום: דודי חסון)
איילת זורר לגולברי. זוהר הוליוודי או סתם ריחוק מהעם? (צילום: דודי חסון)

רשת האופנה גולברי

מי? הכוכבת הבינלאומית איילת זורר.

כמה עונות? זוהי העונה הרביעית של זורר כפרזנטורית של המותג.

כמה היא מפורסמת (בסולם 1-10)? 8, ורק כי בשנים האחרונות זורר מתמקדת בקריירה ההוליוודית שלה, מה שאולי עוטף את שמה בזוהר קסום, אבל בפועל מרחיק אותה מעיניים מקומיות.

כמה היא שווה למותג? זורר היא הדבר הכי קרוב להוליווד שגולברי יכולים לחלום עליו. מצד שני, משב הקרירות שפורץ מזורר רחוק מהדימוי העממי של המותג.

כמה זה שווה לפרזנטורית? הקמפיין משאיר את זורר בתודעה הציבורית בישראל, ורק זה כבר הופך אותו למשתלם עבורה. טוב נו, גם הכסף משחק פה תפקיד, בעיקר כי עדיין לא מדובר בכוכבת הוליוודית עסוקה במיוחד.

האם נרצה לראות אותה שוב? רק אם זורר תבין שהגיע הזמן לזנוח את החלום ההוליוודי ולשוב אל המציאות, או לפחות להתחבר שוב אל הקהל הישראלי.

במי היינו מחליפים אותה? דווקא בבר רפאלי, המשלבת בין ילדה לאישה, בין גבוה לנמוך, בין הוליווד לפתח תקווה, בין ציון ברוך לציונות.

רשת חנויות הספורט סקטור טאון

מי? ג'קי מנחם. נו, ההוא מהעונה הקודמת של ''האח הגדול''. כבר הספקתם לשכוח?

כמה עונות? כמו ספורטאי מצטיין, ג'קי ממשיך עם המותג לעונה שנייה.

כמה הוא מפורסם (בסולם 1-10)? 6 – מצד אחד, 15 דקות התהילה של ג'קי נגמרו כבר מזמן ומאז לא ראינו אותו עושה שום דבר בעל ערך. מצד שני, העונה החדשה של "האח הגדול" ודאי תקרין גם על הכוכב הישן שלה מעט תהילה.

כמה זה שווה למותג? מדובר בחידה. מתברר שבקרב קהל צעיר שנמרח מהעילגות של מנחם, החיבור הוא הצלחה. לנו זה נראה יותר כמו ברירת מחדל של תקציב דל.

כמה זה שווה לפרזנטור? עונה נוספת במותג היא סוג של ניצחון עבור ג'קי, שכאמור, לא ממש הצליח למנף את הזכייה ב"האח הגדול" לכדי קריירה משגשגת. מלאכת הפרזנטור משאירה אותו מעל למים, הן ברמה הכלכלית והן ברמה התודעתית.

האם נרצה לראות אותו שוב? האמת, לא בטוח שמישהו רצה לראות אותו כפרזנטור מלכתחילה. תכל'ס, מישהו באמת ילך לקנות את הבגדים שג'קי "בחר" ללבוש? אנחנו לא מאמינים לזה.

במי היינו מחליפים אותו? בעפר שכטר. צעירים אוהבים אותו, גם מבוגרים. בנות נמסות לרגליו, וגם בנים. ולמרות שבשנתיים האחרונות הקריירה שלו מנומנמת כמו דוב בחורף, שכטר עדיין אוחז בדימוי אינטליגנטי וספורטיבי, וזה בדיוק מה שסקטור טאון זקוקה לו.