>> בואו להיות חברים של Xnet בפייסבוק

"זה הזמן לומר באופן ישיר: אני נגד פרוות!" פרסמה לפני מספר שעות הדוגמנית בר רפאלי בחשבון הטוויטר שלה, לאחר שתמונה שלה לבושה בז'קט מפרוות שועל אמיתית פורסמה בקמפיין סתיו-חורף 2011-2012 של המותג הצרפתי בל אייר ועוררה עליה את חמתם של פעילים למען זכויות בעלי חיים. "האמת היא שביום הצילומים נאמר לי שהפרווה מזויפת!" כתבה רפאלי, "היו לי הזדמנויות רבות לעשות קמפיינים לפרוות, ותמיד סירבתי. מצער אותי ששיקרו לי".

זוהי התגובה הפומבית הראשונה של רפאלי לתמונה, שנחשפה לפני כשבוע ב-Xnet. בזמן שעבר זכתה רפאלי לשרשרת של מכתבים זועמים מהשחקנית פמלה אנדרסון, הידועה בהתנגדותה לשימוש בפרוות, וממקימת הקואליציה הבינלאומית נגד פרווה ג'יין הלוי.

רפאלי. התנצלה בטוויטר (צילום: גיא כושי ויריב פיין )
רפאלי. התנצלה בטוויטר (צילום: גיא כושי ויריב פיין )

במכתבה של אנדרסון לרפאלי, ש-Xnet קיבל באופן בלעדי, היא כותבת: "הצטערתי לראות את התמונות בהן את מקדמת פרוות שועל אמיתית, במיוחד לאור הצעת החוק ההיסטורית לאסור סחר פרוות בישראל. את ודאי אינך מודעת לכך שחקירות סמויות רבות חשפו כי שועלים, מינק, תנים, ארנבות ואפילו כלבים וחתולים חושמלו, ולעתים קרובות הופשטו חיים מפרוותם". את המכתב מסיימת אנדרסון בקריאה לרפאלי: "אני מפצירה בך להיות דוגמה לחמלה על ידי הבטחה שלא לקדם שוב סחר פרוות מחריד".

המכתב המלא של פמלה אנדרסון לבר רפאלי
המכתב המלא של פמלה אנדרסון לבר רפאלי

הפנייה האישית של אנדרסון לרפאלי מגיעה מתוך פעילות ממושכת של השחקנית נגד מותגים המפרסמים פרוות. היא הוכרזה כאשת השנה של הארגון הבינלאומי למען זכויות בעלי חיים PETA בארצות הברית לשנת 2011, ואף ביקרה בישראל יחד עם סגן הנשיא שלו, דן מתיוס, במרץ האחרון. במהלך הביקור קידמה אנדרסון את הצעת החוק לאיסור סחר וייבוא פרווה בישראל.

רפאלי על שער מגזין GQ. הקסדה הצבאית הרגיזה לא מעט אנשים
רפאלי על שער מגזין GQ. הקסדה הצבאית הרגיזה לא מעט אנשים

אמה של רפאלי ציפי לוין מיהרה להגיב למכתב ולתהודה הבינלאומית שוודאי יעורר במהלך היום. "אנו מעריכים את המייל ששלחת", כתבה לוין במכתב תשובה לאנדרסון. "האמת היא שאנשי המותג אמרו לבר כי הפרווה אינה אמיתית. בר אינה מפרסמת סוג זה של דברים, ולא היתה עושה זאת לו ידעה".