מוזיאון גוצ'י בפירנצה, שיפתח את שעריו בספטמבר הקרוב, יעמוד במרכז חגיגות ה-90 של בית האופנה האיטלקי. תצוגת הגברים לקיץ 2012, שתשודר מחר (שני, 13:30)

בשידור חי ב-Xnet משבוע האופנה במילאנו, היא יריית הפתיחה לחגיגות יום ההולדת של המותג, שיגיעו לשיא בעוד כשלושה חודשים עם מספר אירועים והשקות: פתיחת המוזיאון, תצוגת הנשים שתתקיים במילאנו בסוף ספטמבר והשקת קולקציית אביזרים מיוחדת של נעליים, תיקים ומוצרי עור הנושאים את ההטבעה "פירנצה 1921", המתייחסת למקום ולשנה בהם נוסד העסק המשפחתי הקטן שהקים גוצ'יו גוצ'י, שהלך לעולמו בשנת 1953.

ג'קי או. צמודה לתיק ג'קי
ג'קי או. צמודה לתיק ג'קי

גוצ'י אינו רק שם נרדף למורשת איטלקית אופנתית רבת שנים. הוא שם קוד ליוקרה המושכת אליה חוג לקוחות נוצץ ואלגנטי, לצד עדר נובורישים לא קטן; שערוריות משפחתיות שהסתיימו ברצח מאוריציו גוצ'י בשנת 1995, ותיק ג'קי (ע"ש ג'קי או) אחד מפורסם שמלווה את קולקציות האביזרים של בית האופנה משנות ה-60 ועד היום בווריאציות שונות. הדעיכה שידע המותג בשנות ה-80 ותחילת שנות ה-90, הוחלפו בסקס אפיל לוהט עם כניסתו של המעצב טום פורד בשערי המותג בשנת 1994. פורד הפך את גוצ'י לפצצת סקס מתקתקת, עד שבמארס 2005 התמנתה לתפקיד המנהלת האמנותית פרידה ג'יאניני, שהשיבה את גוצ'י לתודעה כמותג יוקרה בעל מורשת איטלקית.

פרידה ג'יאניני. מחזירה עטרה ליושנה (צילום: gettyimages)
פרידה ג'יאניני. מחזירה עטרה ליושנה (צילום: gettyimages)

קשה לנבא מה יהיה הקו שתחשוף ג'יאניני בתצוגת הגברים מחר, אבל בהחלט אפשר לנסות לנחש. כמי שחרטה על דגלה מתחילת דרכה במותג שילוב בין מורשת עיצובית מבית, תוך יצירת חיבור אל עולם הרוקנרול המחוספס, תצוגת הגברים מחר צפויה להיות חגיגה ויזואלית ומוזיקלית כאחד. הרוק שיק של ג'יאניני השתקף לפני כשנתיים בקו חליפות בצבעי ארטיק משמחים, בקולקציית אביב-קיץ 2009, כמחווה להרכב האלקטרו-פופ הניו יורקי הלוהט MGMT; או בליין אקססוריז מעוטרים בקעקועי לבבות שזכו לקמפיין שהובילה הזמרת ריהאנה. זה ממשיך כמובן גם אל קולקציית החורף הבאה, שתיכנס לחנויות המותג כבר באוגוסט הקרוב, עם קו חליפות אלגנטי שנוצר כולו ברוח הרוק סטארס של שנות ה-70, דוגמת מיק ג'אגר ודיוויד בואי. בשתי מילים: בגדים לאלילים. ואנחנו, כידוע, מעולם לא הכחשנו שאנו עובדי אלילים.