פסטיבל קאן מתקרב לסיומו, ותודו שהיה כיף. לפני אירוע הנעילה החגיגי, החלטנו לנצל את אחד מגורמי המשיכה העיקריים של חגיגת האופנה הזו - היותה ממושכת. חלק מהכוכבות, במיוחד אם הן חלק מחבר השופטים, נאלצות לארוז לקאן לא מעט שמלות ונעליים, וזו הזדמנות טובה לעקוב אחר הסטייל שלהן יום אחר יום. חובבי אופנה להוטים במיוחד יכולים לנסות לנחש את קו המחשבה העומד מאחורי חילופי המלתחה ולאתר את הנושא המוביל - גזרה מסוימת או סגנון שחוזר על עצמו.

מי שיפרה את הופעתה, מי שמרה על רמה גבוהה ומי המשיכה לפשל?

דאנסט בתחילת הפסטיבל. מתכתבת אך לא ממחזרת (צילום: gettyimages)
דאנסט בתחילת הפסטיבל. מתכתבת אך לא ממחזרת (צילום: gettyimages)

המשיכו בטוב: קירסטן דאנסט ואומה תורמן

הכוח הבלונדיני ממשיך לעשות מעשים טובים בקאן. כששמלה אחת מתכתבת עם קודמתה אך לא ממחזרת אותה - סימן שמישהו חשב ארוכות על בניית מלתחה מוצלחת לימי הפסטיבל, וזה בדיוק המקרה של תורמן ודאנסט. חיבבתם את השיק המאופק של השמלה הלבנה שלבשה תורמן במסיבת הפתיחה? קבלו גרסה לא פחות מעלפת בצבע לילך, בגזרת בתולת ים דומה ובתוספת ורדים חינניים. אהבתם את משחקי השקיפות וההדפסים בהופעה האחרונה של דאנסט? רוב הסיכויים שתמחאו כפיים גם לשמלה הזו, שמיד תופסת את העין אבל לא כופה את עצמה על הצופה. על שתי יצירות המופת הצנועות חתום קרל לגרפלד, שאף הופיע לגאלה "קולנוע נגד איידס" שהתרחשה בפסטיבל בסוף השבוע ונראה מרוצה בדיוק כמונו.

הכתבות הקודמות בסדרה:

גוון סטפאני בתחילת הפסטיבל. נמאס מהגימיקים (צילום: gettyimages)
גוון סטפאני בתחילת הפסטיבל. נמאס מהגימיקים (צילום: gettyimages)

ניסתה לשדרג: גוון סטפאני

ביקשנו שמלת ערב וקיבלנו בגד ים מתוחכם. המעריצים האדוקים של סטפאני יתקוממו ויגידו שמדובר, כרגיל, ביציאה אמיצה ומגניבה, אבל הספק במקרה הזה גדול כמעט כמו השיער של הגברת. החדשות הטובות הן שהפעם מדובר בשמלה אמיתית, ולא באוברול הפאייטים שאיים לעוור אותנו לפני כמה ימים. החדשות הרעות – כל היתר. מרחוק, השמלה הצחורה של ארמאני פריווה עוד מצליחה להתחפש לקוטור מתוחכם, אבל ככל שמתקרבים, הלובן המקומט והחור בחזה, שמלווים ברצועה תלושה למדי, מטילים את העסק בספק. שנתקשר לבעלה ונשאל את דעתו?

מילה ג'ובוביץ' בתחילת הפסטיבל. תלבושת שנויה במחלוקת (צילום: gettyimages)
מילה ג'ובוביץ' בתחילת הפסטיבל. תלבושת שנויה במחלוקת (צילום: gettyimages)

הפתיעה לרעה: מילה ג'ובוביץ'

כשקיללנו את חלוק הפראדה שג'ובוביץ' לבשה בשבוע שעבר, היה מי שחלק עלינו בעצבים. הפעם, יש לקוות, לא תהיה מחלוקת, שכן מי שלא יצליח לראות בלוק הנוכחי של מילה את האחות הרווקה של הכלה באולמי רסיטל, לא חי בעולם הזה. הפעם הלכה ג'ובוביץ' על גזרה צמודה וסקסית יותר, וזו בחירה משמחת, אבל מדוע השמלה האומללה הזו של אטלייה ורסאצ'ה נראית כה זולה ומיושנת? תאשימו את הבד הזוועתי, את הצבע התבוסתני או את ענק היהלומים שפתאום נראה כמו אחרון הפלסטיקים, רק אל תהיו שאננים.

ועוד צל"ש שאי אפשר לוותר עליו: ג'יין פונדה

בזמן שכוכבות צעירות ממנה בכמה עשורים מתחבטות עם קוטור עגמומי, ג'יין פונדה בת ה-73 מהלכת בין אורחי הפסטיבל כאלה מפוסלת ולא רואה אף אחד ממטר. שמלה ספק-מנומרת של רוברטו קוואלי, שהיתה שולחת חצי מהפסטיבל לחפש מחטב בבוטיק של המלון, שיער מושלם ואבזור בטוב טעם – לא נמליץ לסבתות שלנו לנסות את זה בבית, רק נפרגן בהתפעלות מהולה בקנאה.