שתי קושיות טורדות בימים אלו את מנוחתם של פועלי תעשיית האופנה העולמית: מי ימלא את מקומו של ג'ון גליאנו בבית דיור, ומי יעצב את שמלת הכלה של קייט מידלטון לחתונה המלכותית שתתקיים בשבוע הבא. אם להסתמך על הספקולציות שפרסם אתמול אתר האופנה החשוב WWD, מעצבת האופנה שרה ברטון ניצבת בדיוק בין מותג האופנה לנסיכה לעתיד. ברטון, המנהלת הקריאטיבית של המותג אלכסנדר מקווין, היא ז'יטון נוסף על שולחן הבלאק ג'ק למילוי התפקיד הנחשק בדיור. עד כה הופרחו כבר לאוויר שמותיהם של המעצבים אלבר אלבז, ריקרדו טישי, טום פורד, היידר אקרמן, וכמעט כל אוחז מספריים ידוע מפריז רבתי.

ג'ון גליאנו. מי יחליף אותו?   (צילום: gettyimages)
ג'ון גליאנו. מי יחליף אותו? (צילום: gettyimages)

ברטון, 35, הצטרפה כמתמחה לבית אלכסנדר מקווין ב-1996, כשהיתה בשנה השלישית ללימודיה בבית הספר הגבוה סנטרל סיינט מרטינס. במאי 2010, שלושה חודשים לאחר התאבדותו של מקווין, מונתה למעצבת האופנה הראשית ולממשיכת דרכו. בתחילת החודש בחר בה המגזין טיים כאחת המועמדות לרשימת 100 האנשים המשפיעים שהוא מפרסם מדי שנה, בזכות יכולתה להשתלב בחזון של מקווין ובציון שמלת המשי הבלתי נשכחת בעיצובה שלבשה מישל אובמה. גם כאן, כמובן, הוזכרה השמועה כי ברטון היא שתעצב את שמלתה של מידלטון.

השמועה הנוכחית בדבר היותה היורשת המיועדת של ג'ון גליאנו בדיור מנוגדת להצהרה שפרסם לפני כשבועיים תאגיד המותרות LVMH (שעל מותגיו נמנה בית האופנה דיור), בה נרמז כי מינוי המחליף לגליאנו יתרחש רק בסתיו. עם זאת, יש הסבורים כי ברנר ארנו, נשיא ויו"ר LVMH, יבקש לרכוב על גלי התהילה של ברטון – המכחישה בעקביות גם את השמועות כי היא אחראית לשמלת הכלה של מידלטון. כל קישור סימבולי בין החתונה המלכותית ליחסי הציבור של דיור יועיל לבית האופנה מאוד, וזהו בהחלט מהלך שגם מותגים אחרים ודאי היו שמחים לעשות. עם זאת, קשה להאמין כי הנמסיס של ארנו, איש העסקים פרנסואה הנרי פינו מהתאגיד PPR (המחזיק במותג אלכסנדר מקווין), יסכים לטלטלה נוספת בבית האופנה אלכסנדר מקווין, המתאושש מאובדן המעצב הנערץ.

קייט מידלטון. שומרת על סודיות (צילום: gettyimages)
קייט מידלטון. שומרת על סודיות (צילום: gettyimages)

השמועות הטריות ביותר בנושא שמלת הכלה טוענות דווקא כי המעצבת הנבחרת היא סופי קרנסטון, הבריטית בת ה-34 מהמותג Libelula, אך ברטון נותרה המועמדת הראויה ביותר. "אני חושבת ששרה תעשה שמלת כלה נהדרת", אמרה עורכת ווג הבריטי, אלכסנדרה שולמן. "אני חושבת ששרה תהיה בחירה מצוינת וזו תהיה שמלה שכולם יזכרו. היא תיתן לקייט תחושה מלכותית ותהפוך אותה לאיקונה", הוסיפה עורכת הארפר'ס באזאר הבריטי לוסי יומנס. עורכת ווג האמריקאי אנה ווינטור, בעלת דם כחול בעצמה, סיכמה בפשטות: "מידלטון תהיה כלה יפהפייה בשמלה של ברטון".