גדולה או קטנה, מרווחת או צפופה, מבואת הכניסה מהווה את חלון הנפש של הבית שלכם. היא מבודדת את רעשי החוץ,

מהווה חיץ בין הלכלוך לניקיון, מאפשרת לקחת נשימה עמוקה ולהחליף אנרגיה, שנייה לפני שאתם נכנסים להיכל הפרטי שלכם. נזירית או מעוטרת פריטים, מבואת הכניסה מעידה עליכם ועל תפיסת החיים שלכם.

יש מי שיצמצם אותה ויציב בה רק אלמנטים פרקטיים, יש מי שיבחר להעצים אותה, להרחיב אותה ולהאריך את הזמן העובר בין הרחוב שממנו נכנסים לבין החלל הפנימי שבו אתם גרים. אפשר לשמר אותה סגורה ועמוסת פריטים שיעטפו בחום את הנכנס, או לפתוח אותה כלפי חלונות ענק המכניסים את החוץ פנימה ומבטלים כל חיץ. בפאראפראזה על המשפט הידוע, אמרו לי איך נראית המבואה שלכם ואומר לכם מי אתם.

הריסה לצורך בנייה

שירותים שמוקמו בכניסה לבית ששופץ, נשברו במטרה ליצור חלל מרווח יותר. מעצבת הפנים הציבה במקומם מזרקה ברוח הפנג שווי שמקדמת את פני הבאים, וקולות הפכפוך שלה נשמעים בכל הבית.

בעלי הבית העדיפו שהמזרקה תשקף סגנון מודרני, ולכן היא עוצבה בקווים ישרים וחופתה באבן השיש שבה רוצף הבית. הוצבו חלוקי נחל ונשתל "לאקי במבוק", שאינו זקוק לשמש ישירה.

כדי להשלים את האווירה במבואה, הושקעה בקיר נישת גבס שנצבעה כתום, המהווה רקע לתאורת לד שקועה.

גרמי שמיים

גבס הוא כבר מזמן לא דרך להעביר אחר צהריים גשום עם הילדים. חברת ATELIER SEDAP השיקה סדרת תאורה על טהרת הגבס. גם אם מבואת הכניסה שלכם קטנה ומינימלית, תלייתה של מנורת קיר עם מוטיבים של צורות מעוגלות תעניק לפתח הבית שלכם אפקט והשראה כאילו תליתם יצירת אמנות.

דרך נוספת לשימוש בתאורה, שיהפוך את מבואת הכניסה לסיפור הצלחה, עוברת בסדרת גופי התאורה של TERZANI האיטלקית. תליית מספר גופים גיאומטריים, שסביבם בוקעות רצועות אור המדמות מטאורים נעים בחלל, תהפוך את המבואה למשהו שלא מהעולם הזה.

זו תמונה או תאורה? כנראה, גם וגם. קמחי תאורה (צילום: atelier sedap)
זו תמונה או תאורה? כנראה, גם וגם. קמחי תאורה (צילום: atelier sedap)

מבואה עם אופי

מבואת כניסה גדולה דיה יכולה לשמש אכסניה לריהוט ברזל עשיר בפרזולים. ההשראה שאובה ממרוקו וצבעוניותה החושנית, קרמיקות עליזות ושילוב של דברי מלאכה אותנטיים, ישלימו את התמונה האוריינטלית.

התוצאה המתקבלת מדמה חצר פנימית המצויה בלב הבית, מוגנת מפגעי מזג האוויר ומזמינה לאתנחתא. והכי כיף: הכינו לעצמכם ריהוט. אספו רהיטים ישנים מהרחוב או מהשכן שכבר רוצה להחליף את הריהוט, שפצו, נקו וצבעו - ויהיה לכם ריהוט חדש במינימום השקעה כספית ומקסימום הנאה.

המבואה שלנו

כל מבואה מתחילה בדלת הכניסה. אנחנו אוהבים דלת שכולה ויטרינת אלומיניום, עדיף בצבע שחור, שתשתרע על כל שטח המפתח – רצפה עד תקרה. כדי לקבל פרטיות, נתקין צלון שחור. התוצאה: מזמין, אך לא חודרני. בדיוק במידה הרצויה.

מיד לאחר שתיסגר הדלת, יפגשו העיניים מעמד מדהים למטריות. כל כך יפה, עד שגם בקיץ הוא יכול לתפקד כאלמנט פיסולי ואף אחד לא יחפש את המטריות שחסרות בו.

לא חייבים מטריות. Korzina-zontik. להשיג בטולמנ'ס.
לא חייבים מטריות. Korzina-zontik. להשיג בטולמנ'ס.

טיפרקטי

  • הניחו מגש ליד הדלת, מלאו אותו באבנים או חלוקי נחל שתמצאו במשתלות ובמרכזי גננות. לכלוך, בוץ, ושאר מיני בישין שנאספו בחוץ על ידי ההולכים על 2 ימסו אל תוך האבנים ואל תחתית המגש, כך שהנעליים והמגפיים שלכם לא יעמדו בתוך שלולית או תערובת לכלוך. הלחות תתנדף מאליה, ובכל זאת, אנחנו ממליצים בחום לנקות את המגש לעיתים קרובות ולהיפטר מכל הטוב שמגיע מבחוץ.

  • תחת ספסל הישיבה שלכם אפשר להניח מגש לנעליים. את נעלי הבית שמשמשות רק לתוככי הבית הניחו בפח דקורטיבי ליד.

  • לא חייבים לכתוב רק על קירות. אפשר למקם לוח או מדבקת לוח על קיר במבואת הכניסה, או להניח שלושה לוחות בגודל בינוני על מדף תלוי. נראה אתכם שוכחים עכשיו את העבודה לבית הספר.

  • הניחו מעמד לבקבוקי יין מעץ בכניסה. מה עושים אתו? תולים גרביים רטובים. בחורף זה עובד מצוין.

  • תלו תמונות לאווירה שמחה וצבעונית: תמונות שלכם ושל המשפחה, או תמונות שתכינו בעצמכם. מה שמתחשק.

ועוד טיפים לעיצוב הבית