האביב הגיע. כמה כיף! חוץ מזה שלא ניתן לתכנן שום דבר מבלי שאיזה גשם תורן ישבש את התכניות (סליחה, איפה היית כל החורף?) והתקפי אסתמה פה ושם, אנו נחשפים לעונה היפה ביותר בשנה במלוא תפארתה.

מי שמטייל בטבע יכול להנות מפריחה משגעת בגווני צהוב-אדום-סגול, שאריות של פירות החורף עוד ממתינות על העצים – מחכות ליד מסורה שתקטוף אותם לפני שימסרו נשמתם לאלוהי הפירות, וריח הדרים מתוק בכל פינה...

האביב הוא תקופה של התחדשות. בכל שנה באביב פתאום בא לי לצבוע את הבית, להסתפר קצוץ, לטפח גינה ולהחליף ריפוד בסלון. בדרך כלל התכניות מסתכמות בספונג'ה ולק שקוף לציפורניים.

פרק הזמן המופלא הזה, בין חורף לקיץ, עונה חמקמקה אך קסומה, היא זמן מושלם לעשות סדר בבית. לא רק "נקיון פסח", תריסים, פנלים ומגירות שיד אדם לא נגעה בהם מליל הסדר אשתקד, אלא סדר ויזואלי ונכון, שיתן לנו להרגיש שהבית שלנו עבר מהפך, אך לא עשינו בשביל זה סלטות באוויר ו/או הזמנו שיפוצניק/אדריכל.

קודם כל, רצוי בהחלט לנקות ולאוורר את הבית, ואז להתחיל להשליך את כל מה שלא משרת אותנו יותר: ניירת מיותרת, כלים שבורים או סדוקים, טקסטיל בלוי, בגדים שכבר קטנים עלינו או מיצו את תפקידם במלתחה שלנו, ועוד ועוד. כעת מומלץ לפתוח את כל החלונות בבית, ובאור יום מלא לקבל את ההחלטות: האם זה זמן מתאים להחליף ריהוט? אם לא, אז אולי נשדרג אותו: נוסיף כריות נוי לסלון, נחליף וילון, אולי נצבע איזה רהיט או שניים, או שנצבע קיר או שניים. הרעיון הוא שלא צריך לעשות מהפך שלם בבית, אלא לבחור פינה שדורשת טיפול מיידי (סלון, מבואה, מטבח, חדר שינה או מרפסת...) – ולעבוד עם מה שיש לנו.

למשל: אם ברשותנו כריות פרחוניות חדשות בגווני טורקיז, נרצה להדגיש את המראה הטבעי והכפרי – יהיה נכון לצבוע קיר צמוד בגווני אדמה כלשהם: בז', חול או מוקה. בחנויות הצבעים יש מגוון קטלוגים להשראה (וכמובן גם באינטרנט), תוכלו לבחור סקאלת גוונים מתאימה ובעזרתה לשדרג פלאים מראה של כל פינה בבית. ולסיום העבודה – אגרטל עם פרחים טריים (או עציץ עם פרח רענן) תמיד יוסיף חן ושמחה לכל לוקיישן.

והיום אני נותנת לכם הסבר קצר ליצירת תמונת אווירה שתתאים לכם "בול" לשדרוג החדש, לתליה על הקיר מעל האגרטל.

הקליקו על התמונה לצפייה בכל שלבי ההכנה

איך יודעים שבא אביב?

• כש-90% מהפרסומות בטלויזיה ובעיתון מוקדשות לבשמים ו/או לאקונומיקה.

• כשדני רופ מתנצל יותר מפעמיים בשבוע על טעויות בחיזוי.

• כשאת מתקשרת למספרה ואומרים לך: תבואי בחודש הבא (או שלא עונים בכלל...).

________________________________________________

חגית אמיר יוסיפון היא בעלת "נרילי", המתמחה בציורים ועיצובים לילדים. בקרו באתר שלה