פעם, אם הייתם אומרים לי שאתחיל את היום שלי בצפיה בסרטוני הדרכת איפור ביוטיוב עם הקפה ואחליף לק פעם בשבוע כי יהיה לי ממש חשוב שהצבע יתאים לעונה ולבגדים הייתי צוחקת לכם בפרצוף. אבל זו היתה תקופת הקיבוץ, שבה הסטייל היחיד שהיה מקובל היה מכנסיים שגדולים עלייך בארבע מידות, חולצה גזורה וכפכפי רודיאו. השתניתי מאד מאז, ללא ספק, ואני בושה להודות שדרישותי מסונכרנות עם הטרנדים העכשוויים - גם אני רוצה נייל ארט, כמו כולם. ספר ההוראות של לרית לוי "על קצות האצבעות" לא יכל להגיע בתקופה מתאימה יותר. מיד רכשתי את הכלים הבסיסיים שהיא ממליצה עליהם, שרובם כבר היו לי בבית, התפללתי לאלוהי הידיים השמאליות והתחלתי.

יודעות מה? זה ממש קל.

הספר החמוד הזה בנוי באופן מעשי והגיוני כרונולוגית, כלומר, גם מי שמעולם לא מרחה לעצמה לק יכולה ללמוד ממנו איך לעשות מניקור בסיסי, וכמה חוקים חשובים למריחת לק, שאגב, עושים את כל ההבדל. כל הסיפור הוא לבצע כל שלב בדיוק לפי ההוראות. התהליך מפורק לשלבים כל כך קלים שאם לא נבהלים מראש, זה הופך להיות קל כמו שרבוט פרח במחברת.

יש לנו 10 עותקים של הספר "על קצות האצבעות" בשבילכן! שתפו את הכתבה בפייסבוק - וכל גולשת חמישית שתשתף תזכה בעותק! (לזוכות תישלח הודעה פרטית)

כל ציפורן אחרת. דמי לובאטו משתוללת (צילום: gettyimages)
כל ציפורן אחרת. דמי לובאטו משתוללת (צילום: gettyimages)

מה צריך לפני הכל?

כדאי לשמור על טיפוח כפות הידיים והציפורניים גם בבית, בין טיפולים בסלון. את הטיפול בעור קשה, יבש או מת סביב הציפורניים, רצוי לעשות בסלון מקצועי (למניעת פציעות ונזקים מיותרים), אבל את הטיפול השוטף ניתן לעשות בבית, כך:

1. שייפי את הציפורניים בפצירה מחומרים טבעיים, בצורה החביבה עלייך – עגולה או מרובעת. לעולם אל תשייפי אותן קצר מדי (את עלולה להכאיב לעצמך ולגרום נזק לעור). יש לשייף את הציפורניים כאשר הן יבשות, ולא כפי שנהוג במקומות רבים (השרייה במים מרחיבה את הציפורן וכך קשה לשלוט בצורה הרצויה).

2. מרחי קרם מזין ועסי אותו היטב לתוך העור של כפות הידיים.

3. מרחי שמן מיוחד לקטיקולה סביב הציפורניים ועסי אותו היטב לתוך העור.

4. השרי את הידיים בקערה עם מים חמימים, המכילים מעט מלח לאמבט, או חומר מנקה אחר המיועד לכך, שאינו מכיל סבון.

5. לאחר השרייה של כמה דקות, הוציאי את הידיים מהמים ונגבי אותן קלות. באמצעות דוחף עור מעץ, דחפי בעדינות עור מת שנותר על הציפורניים. אל תדחפי פנימה את העור שבבסיס הציפורן, אלא רק עור ש"נדבק" אל הציפורן.

6. כעת נגבי היטב את הידיים ואת הציפורניים ומרחי שכבת בסיס.

7. מרחי את הלק הרצוי בשתי שכבות דקות על הציפורניים. המתיני שהשכבה הראשונה תתייבש מעט לפני שאת מורחת את השנייה.

8. לאחר ייבוש קצר, מרחי מייבש לק שקוף (Top Coat) על הציפורניים.

איך מורחים לק אם אין לך מניקוריסטית צמודה כמו לליידי גאגא? זה הזמן להיעזר בחברות (צילום: gettyimages)
איך מורחים לק אם אין לך מניקוריסטית צמודה כמו לליידי גאגא? זה הזמן להיעזר בחברות (צילום: gettyimages)

כך תמרחי לק

אין תחליף אמיתי למריחת לק מקצועית, אבל אימון עקבי יכול להביא לתוצאות יפות:

1. על ציפורניים נקיות מלק ומחומרים אחרים, מרחי שכבת בסיס שקופה. ראשית פתחי את בקבוקון הבסיס ועל ידי הצמדת המכחול לדופן הפנימית של הבקבוק, היפטרי מעודפים מיותרים של חומר (אבל עדיין השאירי מספיק כדי לכסות את הציפורן). התחילי למרוח מבסיס הציפורן, באמצעה, על ידי הנחת המכחול ומשיחה רציפה שלו עד קצה הציפורן. חזרי על הפעולה משני הצדדים, לכיסוי מלא של הציפורן בשכבה השקופה.

2. לאחר שהתייבש הבסיס (כ-30 שניות), גלגלי בעדינות את בקבוקון הלק הרצוי בין כפות ידייך – כדי לקבל צבע אחיד, אך להימנע מהיווצרות בועות שנגרמות מניעור-יתר. פתחי את הבקבוק והיפטרי מעודפים על המכחול, כפי שעשית עם הבסיס.

3. הניחי את קצה המכחול בבסיס הציפורן ובאמצעה, כפי שעשית עם הבסיס, ומשחי את הלק עד קצה הציפורן. חזרי על הפעולה על פני כל הציפורן – תמיד מהבסיס ועד קצה הציפורן. הציפורן צריכה להתכסות בשכבה דקה ואחידה, יחסית, של לק. יש להתקרב ככל הניתן לבסיס הציפורן, מבלי לעלות על העור, שכן אז הלק עלול להתקלף מהר מהרגיל.

4. מרחי שכבה שנייה ודקה של הלק באותו האופן. כעת הלק אמור להיראות אחיד לחלוטין. אם יש צורך, או אם הלק דליל במיוחד, חזרי על הפעולה גם בפעם השלישית.

5. לאחר המתנה קצרה, מרחי מייבש על כל הציפורניים המשוחות בלק.

לרית לוי ממליצה לרכוש את הלקים הבסיסיים במכוני יופי דווקא ולא בחנויות הפארם השונות, כי מסתבר שיש הבדלי איכות משמעותיים בין הלקים, אפילו אם מדובר באותו מותג. בנוסף, את המנקד, מברשות פרנץ' ומדבקות ייעודיות, אפשר למצוא בחנויות לקוסמטיקאיות, או, למי שלא רוצה להוציא הרבה כסף, ברשת החנויות wow, שמחזיקות כמעט את כל הציוד.

לרית, טיפ לנייל ארסטיסטית המתחילה?

"הדבר הכי חשוב זה לא לפחד ולגייס המון סבלנות. גם אם בפעמים הראשונות זה קצת קשה - לא להתייאש, ותמיד כדאי לגייס חברה כי לצייר עם יד שמאל על ימין זה לא פשוט, כידוע, וגם, למה לא לעשות מזה אירוע?"

יש לנו 10 עותקים של הספר "על קצות האצבעות" בשבילכן! שתפו את הכתבה בפייסבוק - וכל גולשת חמישית שתשתף תזכה בעותק! (לזוכות תישלח הודעה פרטית)

איך יוצרים דוגמאות על הציפורניים?

  (צילום: רואי פיינבורג)

פריחה מעלפת

כל מה שצריך זה לק לבן, לק שחור, לק פוקסיה ולק תכלת, שאת כל זה בטוח יש לכן בבית, ובנוסף, קונים משהו שנקרא מנקד, שזה בעצם אביזר מתכת עם שני קצוות מחודדים וידית עץ. אני השתמשתי בקצה של עט כדורי יבשה, ויצא לי מצוין. רק אומרת.

1. לאחר מריחת שכבת בסיס והמתנה לייבושה, מרחי על הציפורן לק לבן טיפקס בשתי שכבות והמתיני לייבוש מלא. טבלי מנקד בשלולית של לק שחור וצרי 5 נקודות, במעין צורה של פרחים, ב-3 מוקדים שונים על גבי הציפורן (או פחות, בהתאם לגודל הציפורן).

2. טבלי שוב את המנקד בשחור והשלימי את השטח הפנימי של הפרחים.

3. נקי את המנקד, טבלי בלק לבן וכעת צרי איתו 5 נקודות לבנות בתוך הפרחים השחורים, ליצירת פרח בעל שטח קטן יותר מהשחור.

4. השלימי את השטח הפנימי של הפרחים עם הלק הלבן.

5. נקי שוב את המנקד, טבלי בלק ורוד וצרי נקודה ורודה במרכז כל פרח.

6. נקי שוב את המנקד וטבלי בלק תכלת. ציירי נקודות סביב הפרחים וכן נקודות פזורות.

7. לאחר שהדוגמה התייבשה לחלוטין, מרחי שכבה של מייבש לק שקוף (Top Coat) על כל הציפורניים, להוספת ברק ולשמירה על הלק לאורך זמן.

  (צילום: רואי פיינבורג)

משבצות אלגנטיות

משבצות מדויקות ומעוררת התפעלות, במינימום מאמץ. לבסיס: לק זהב, לדוגמה: לק שחור. אביזרים: נייר דבק.

1. לאחר מריחת שכבת בסיס והמתנה לייבושה המלא, מרחי לק זהב בשתי שכבות על גבי הציפורן.

2. הניחי שתי חתיכות נייר דבק על גב ידך והסירי מספר פעמים, כדי "להחליש" את הדבק. לאחר שהזהב התייבש לחלוטין (כחצי שעה), הדביקי את נייר הדבק לאורך הציפורן, ליצירת קו אמצע, וכן לרוחב הציפורן, באמצעה.

3. את הריבוע שנוצר (או המלבן – תלוי בצורת הציפורן שלך) צבעי בלק שחור. אפשר ורצוי לגלוש ולצבוע גם על נייר הדבק, למניעת פספוסים.

4. לאחר ייבוש של כ-30 שניות, הסירי בזהירות את נייר הדבק.

5. לאחר שהלק השחור התייבש, הניחי שוב נייר דבק לאורך ולרוחב הציפורן בנקודות האמצע, הפעם לכיוון הנגדי. מרחי לק שחור על הריבוע/מלבן שנוצר.

6. הסירי בזהירות את נייר הדבק.

7. לאחר שהדוגמה התייבשה לחלוטין, מרחי שכבה של מייבש לק שקוף (Top Coat) על כל הציפורניים, להוספת ברק ולשמירה על הלק לאורך זמן.

יש לנו 10 עותקים של הספר "על קצות האצבעות" בשבילכן! שתפו את הכתבה בפייסבוק - וכל גולשת חמישית שתשתף תזכה בעותק! (לזוכות תישלח הודעה פרטית)

  • על קצות האצבעות / לרית לוי; הוצאת ידיעות אחרונות. מחיר רגיל: 128 שקל, מחיר לרוכשים באתר ידיעות ספרים 89.60 שקל.