תרצו או לא תרצו, השיח סביב מעיין הנעורים לא פוסח על אף אחת מאיתנו. מתי? כאשר אנחנו מעלעלות במגזינים ומתפעלות למראה כוכבות קולנוע מתבגרות שנראות עדיין בנות 18, כשאנחנו נכנסות לבית המרקחת לקנות בסך הכל קרם לחות לעורנו הסדוק ומכל פינה צועקים לנו שאנחנו חייבות לחשוב גם על "אנטי-אייג'ינג", כשמסיבות בוטוקס הופכות שכיחות כמו מסיבות "טאפרוור" בשנות ה-60.

עם כל הרעשים האלה מסביב, קשה שלא להתפתות לעבור תחת סכין המנתחים. אבל מה הייתן אומרות אם היינו אומרים לכן שיש אלטרנטיבה זולה, בריאה וקלה יותר?

בדיוק. אם לא שמעתן על התעמלות פנים, "יוגה פנים" או "פיישל פיטנס", יכול להיות שאנחנו יכולים לגלות לכן את אמריקה.

הכירו את אלן רוז, מדריכה מוסמכת ל"התעמלות פנים" בשיטת "Facial Fitness" - שיטה שקיימת כבר מעל ל-15 שנים ומגובה מחקרית על ידי רופאים. רוז עצמה מעבירה סדנאות התעמלות פנים בכל הארץ.

מה זה בעצם התעמלות פנים?

"מדובר בטרנד שתופס תאוצה גם בעקבות התחזקות מגמות ירוקות אחרות שמנסות להחדיר חזרה לטבע, מיחזור, שימוש במוצרים מקומיים ואורגניים, וגם כי זה קונספט שנשמע מאד הגיוני", עונה רוז. "אני קוראת לזה 'חדר כושר לפנים'. כמו שעושים פעילות ספורטיבית כדי להישאר בכושר ולהשאיר את הגוף חטוב ואנרגטי, כך יקרה גם אם נמתח את שרירי הפנים מבפנים על ידי הפעלתם בצורה נכונה".

אז בעצם זו האלטרנטיבה הטבעית לבוטוקס?

"בוטוקס זה בעצם רעל שאת מזריקה לפנים שלך כדי להפסיק את פעילות השריר באותו אזור, הוא עושה עבודה יפה לכמה חודשים, אבל אחר כך הקמט חוזר ואז את שוב מזריקה לעצמך רעל לגוף. נשים לא שואלות את עצמן לאן החומר הזה נעלם, הוא הרי מתמוסס לתוך הגוף".

איך זה עובד?

"מסתבר שיש לנו 57 שרירים רק באיזור הפנים, ובמשך השנים אנחנו מפעילים אותם רק ב-10% מהיכולת שלהם, בדרך כלל לכיוון אחד שאליו אנחנו רגילים תוך חיוך, כיווץ הגבות, מתיחת המצח וכו'. בתרגול התעמלות לפנים אנחנו מפעילים את השרירים לשני הכיוונים, כשבחלק מהמקרים התנועה מלווה בעיסוי. הלחיצה והעיסוי על שריר מתוח מזרימה דם לאזור וממצקת אותו".

כל אחד יכול ללמוד התעמלות פנים בבית?

"עדיף שלא. כדי לייצר תרגול יעיל ונכון כדאי ללמוד את השיטה ממדריך או מדריכה שמוסמכים לכך - בדיוק כמו שבאימון בחדר כושר, עדיף להתייעץ עם מאמן הכושר ולקבל ממנו תרגילים כדי לא לפגוע בשרירים או להיפצע".

איך מתעמלים?

את השיטה אפשר ללמוד בסדנה חד פעמית בת שלוש שעות, ולאחר מכן בעזרת דיסק וספר של השיטה להתחיל ליישם ביומיום. "יש שיטות שמלמדות תרגול של שעה בכל יום", מסבירה רוז, "אבל לאיזו אישה היום יש שעה שלמה להקדיש להתעמלות פנים? גם אם מתמידים בתרגול של 15 דק' שלוש פעמים בשבוע, ניתן לראות תוצאות כבר בתוך כמה שבועות".

האם אפשר להתחיל התעמלות פנים בכל גיל?

"כן, בכל גיל אפשר לשפר את מראה הפנים, יש לי לקוחות מעל גיל 60 שלאחר תרגול של כמה חודשים שואלים אותן אם עשו מתיחת פנים. אבל כמו בכל התעמלות, עדיף להתחיל מגיל צעיר יותר בכדי למנוע קמטים עתידיים ולשמר עור מוצק".

מי הלקוחות שמגיעות אלייך?

"הרבה מהנשים מגיעות אליי עם בטחון עצמי נמוך מאד, בגלל הקמטים שלהן. אשה אחת הגיעה אליי וטענה שהיא לא מחייכת כדי לא להעמיק את הקמטים. במפגש תרגול שלאחר כמה חודשים היא סיפרה בהתרגשות שבזכות השיטה היא מחייכת שוב".

רוצות להתנסות בעצמכן?

  • הנה כמה סרטונים שמדגימים את השיטה: