אם נדמה לכם שלחברת M.A.C יש יותר שיתופי פעולה מגווני ליפסטיק, כנראה שאתם צודקים. רק חמדנו את ליין המוצרים האפלשיצא בחברה בשיתוף עם המעצב האוונגרדי גארת' פיו, ובקושי התאוששנו מפסטיבל הצבעים שרקחה ל-M.A.C האמנית סינדי שרמן, וכבר נוחת בפתח הדלת שלנו השם החדש: דפני גינס .

משיתוף פעולה לשיתוף פעולה. גארת' פיו ל-M.A.C
משיתוף פעולה לשיתוף פעולה. גארת' פיו ל-M.A.C

קשה להגדיר את גינס בקצרה, שכן אם היורשת הבריטית היתה מתגוררת בתל אביב, בוודאי היתה עונה על השאלה "מה את עושה" בתשובה השחוקה "עובדת על כל מיני פרויקטים". גינס, 44, ידעה גם למי להיוולד וגם עם מי להתחתן - משפחתה העניקה את שמה לאחת הבירות המוכרות בעולם, ובעלה לשעבר, ממנו התרגשה על פי השמועות עם הסדר כספי לא רע בכלל, הוא ממשפחה של אילי ספנות יוונים.

עם כאלה קלפים כלכליים בחיקה, גינס עושה מה שהיא רוצה - מעצבת, רוכשת שמלות קוטור נדירותומנדבת את עצמות הלחיים שלה לקמפיינים ומיזמים שונים. שיתוף הפעולה עם חברת M.A.C ממשיך בנאמנות את הקו של החברה, שמגייסת לשורותיה דמויות אקסצנטריות ומסקרנות, וגם גינס עצמה נשמעת מאוד מרוצה מהעניין.

על פי הדיווחים המוקדמים, קולקציית האיפור עוצבה בהשראת - שימו לב - דם של יונים, יצירות אמנות של טיציאן, כדים סיניים עתיקים, כנפיים של פרפרים ועוד שאר המצאות פרי דמיונה של היורשת.

כנפיים של פרפרים. בקרוב הצלליות (צילום: gettyimages)
כנפיים של פרפרים. בקרוב הצלליות (צילום: gettyimages)

אבל בסביבה הקרובה של גינס אף אחד לא היה מופתע מההשראות הדרמטיות משהו - גינס ידועה בטירוף הקל שהיא משדרת, וגם היא מודעת לכך. "אנשים חושבים שאני חיזר ומביטים בי כאילו אני מדברת סינית", התוודתה לא מזמן במסיבה שערכו M.A.C לכבודה במיאמי.

בפועל, תמונות ראשונות של הקולקציה, שתגיע למדפים בחו"ל בתחילת 2012, מצביעות על ריבוי של הגוונים הסגולים בשיתוף הפעולה - צבע שנשים רבות בשנות ה-40לחייהן, וסלחו לנו על ההכללה, מאמצות כקול דומיננטי במלתחתן. האם יכול להיות שעמוק מתחת לכל הטול והנוצות, גינס - שלובשת לארוחת ערב אחת שמלה בשווי כל המשכורת השנתית שלנו - היא אישה רגילה? נחכה ללקים ולליפסטיקים שלה, ואולי נגלה.