שמלת התחרה. כל שנה היא משתחלת לרשמית פריטי החובה הקיצית, אך מצליחה לבלבל באמצעות טריק כזה או אחר. הקיץ היא קיבלה טוויסט צבעוני, פרחוני ואף ניאוני, בזכות כמה מעצבים ותיקים ונועזים שבחרו לבנות סביבה קולקציות.

ארדם, המעצב שהפך כבר לחברן הטוב של הסלבריטאיות, נכנס לפנתיאון הקלאסיקה של השטיח האדום עם שמלת תחרה אדומה שנראתה על מירנדה קר ועל מישל ויליאמס, ובתצוגה שילב את התחרה עם פרחים פסטליים.

מתאים גם לנסיכות. קייט מידלטון בתחרה כחולה (צילום: gettyimages)
מתאים גם לנסיכות. קייט מידלטון בתחרה כחולה (צילום: gettyimages)

כריסטופר קיין, שבקיץ שעבר הפתיע עם משבצות, הלך הפעם על תחרה בגווני ניאון זועקים והגדיל להכין מהבד העדין חליפות. מעצבים רבים נוספים בחרו באופציות קלאסיות יותר, והציגו שמלות תחרה בגווני בז', שחור ולבן.

כשאת לובשת תחרה אין מנוס מלהיראות נשית ומעודנת. בחורף, מפורסמות טרנדיות שרוצות להמציא את הגלגל מחדש נוהגות לשלב את השמלות הענוגות עם מעיל או מגפוני עור קשוחים, ליצירת מראה מאוזן. אבל אנחנו עדיין בקיץ, ולכן עדיף לשתף פעולה עם הבד האצילי וללכת עם האלגנטיות עד הסוף.

גם בירוק רעל. כריסטופר קיין אביב-קיץ 2011 (צילום: gettyimages)
גם בירוק רעל. כריסטופר קיין אביב-קיץ 2011 (צילום: gettyimages)

"עם שמלת תחרה, הלוק צריך להיות קלאסי", אומרת המאפרת נגה תמיר, שהגתה עבור שמלת התחרה, על כל גווניה, מראה איפור מוקפד ומינימליסטי יחסית. כך תבצעי אותו בכמה שלבים פשוטים:

  • מתחילים עם מייק אפ נוזלי בכיסוי עדין. את העיגולים הכהים מתחת לעיניים מטשטשים עם קונסילר בעת הצורך.

  • בעזרת מברשת גדולה, מחטבים מעט את הפנים עם חומר הצללה. המקומות בהם הפנים יכולות להזדקק להצללה הם: גשר האף, הרקות, מתחת לעצמות הלחיים, שקעי העיניים.

  • מסרקים את הגבות בעזרת מברשת קטנה.

  • עם מברשת אייליינר דקה, מציירים קו עם אייליינר שחור לאורך הריסים העליונים. מקפידים להיצמד לריסים ובקצה העין מעלים את האייליינר קצת מעלה ליצירת פינה קטנה.

  • משלימים את מראה העיניים עם משיחת מסקרה שחורה או חומה על הריסים.

  • על תפוחי הלחיים מניחים סומק ורדרד, אפשר עם מעט ברק.

  • לסיום, ליפסטיק אדום קלאסי ישלים את המראה שאומר ספק ילדה ספק אישה. ועכשיו נותרה רק השמלה.

זואי דשנל מיישמת את הטיפ שלנו עם ליפסטיק אדום לוהט (צילום: gettyimages)
זואי דשנל מיישמת את הטיפ שלנו עם ליפסטיק אדום לוהט (צילום: gettyimages)