לא עבר זמן רב מאז שהתפרסמה כאן כתבה על הקשר בין מראה חיצוני לאג'נדה מהפכנית, ופרשנויות עממיות לא איחרו להגיע. אם ננסה להיות קצת יותר סציפיים, נדמה שלצד התקדמות המחאה בשדרות רוטשילד הציבור מודאג במידה רבה ממצב השורשים של אחת המנהיגות שלה, סתיו שפיר. לא, לא מדובר ב"שורשים" במובן הערכי או הפוליטי, אלא דווקא במובן הכי פרוזאי: אלה ששפיר לא הספיקה לצבוע בין פגישה עם הנשיא לדיון סוער.

מצב שיערה של שפיר הוזכר כבר באי אלו סטטוסים בפייסבוק ובשיחות חולין של אזרחים מודאגים, שנדמה כי העובדה שצבעה האמיתי הולך ונוגס בגוון הג'ינג'י המפורסם מעליבה אותם באופן אישי. זפזופ מהיר בין ערוצי הטלוויזיה השונים מלמד שמדובר בתופעה שהולכת ומתפשטת, הן בתוכניות הריאליטי והן במציאות, ולא בהכרח בסדר הזה.

שורשים בלה לה לנד. ג'ולייטה (צילום: Hc Van Urfalian)
שורשים בלה לה לנד. ג'ולייטה (צילום: Hc Van Urfalian)

השורשים האימתניים של אתי חזן, המתמודדת על לבו של איתן אורבך בפרויקט הריאליטי המקרטע של ערוץ 10, 24/7 הדור הבא, הם הדבר הכי מעניין כרגע בתוכנית. בערוץ Yes Comedy הצופה מוזמן להרחיק עד לוס אנג'לס עם הריאליטי הלוהט של הקיץ, חי בלה-לה-לנד, אך השורשים הלא מטופחים רודפים אותו עד לשם, מתנוססים על ראשיהן של הזמרות ג'ולייטה וזהבה בן.

אפילו חלקת האסקפיזם הכי טהורה על המסך, תוכנית הריאליטי המסטיקית הרווק, שעונתה ה-14 הסתיימה זה עתה בערוץ Yes Real, לא נשארה מוגנת. המתמודדת ויינה ג'יררדי, שזכתה בליבו של הטייס ג'ייק פבלקה, עשתה זאת כשלראשה בלונד מחומצן עם שורשים כהים ולא רומנטיים בעליל.

רווקה עם שורשים. ויינה ג'יררדי (צילום: gettyimages)
רווקה עם שורשים. ויינה ג'יררדי (צילום: gettyimages)

התוכנית אומנם הסתיימה בארצות הברית מזמן, אך ג'יררדי, שמשתתפת בימים אלה בעונה השנייה לספין-אוף של הרווק/הרווקה לדורותיהם, Bachelor Pad 2, הפכה כבר את התואר "שחורדינית" לשמה השני. במקביל אליה, מסתובבות בהוליווד לא מעט דמויות מפתח שאולי מעולם לא צפו בסאגת הרווק, אך בהחלט לקחו דוגמא מוויינה. בחודשים האחרונים אפשר לתפוס את כל הפאשניסטות הכי נחשבות עם השורשים בחוץ, והמראה רחוק מלהיות מלבב.

זה מתחיל בביונסה, שנתפסה במסיבת ההשקה של חברתה ללהקת דסטני'ס צ'יילד קלי רולנד כשהצבע השחור בולט על פני בלונד הדבש אליו עברה הקיץ. זה ממשיך לפרגי, שהופיעה עם להקת ה-Black Eyed Peas במדריד והציגה לצד השמלה הלוחמנית שורשים לא פחות מאיימים.

גם שחקניות לקו בהזנחת השורשים: מליסה ג'ורג' היפהפייה, שמנהלת בימים אלה רומן סוער עם הטייקון המוזיקלי ראסל סימונס, נודדת מפרימיירה לפרימיירה עם ערבוביה מוזרה על ראשה, וכך גם הבחורה הכי יפה ב-Glee, דיאנה אגרון. התקשינו להחליט האם מדובר במפגע קיצי יוצא דופן או טרנד לוהט וקשה להבנה, והפנינו את כל השאלות למעצב השיער של הסלבריטאים, ז'אן כהן, שאת עבודותיו ניתן לראות בקמפיינים האחרונים של הרשתות גולף וקסטרו ובסרטים מהיר ועצבני 4 ו-5, בהם עבד על הפריזורה של גל גדות. כהן סיפק כמה טיפים חשובים, אותם אפילו ביונסה תשמח לאמץ.

לקית גם את בתופעת השורשים? אל דאגה

  • זה לא נורא, אפילו מגניב: אישה עם שיער שחור וקצוות בלונדיניים, או להיפך, יכולה להיראות מגניבה, פחות עשויה. זהו טרנד צעיר ונכון למאה ה-21, טייק חדש על הלוק של מדונה משנות ה-80.

  • זה יכול להיות לטובתך: שורשים לא מטופלים יכולים לשדר הזנחה, אך באותה מידה גם את עובדת היותך עסוקה מכדי לבלות ימים שלמים במספרה. אמצי אטיטיוד מנצח ואל תתביישי.

  • אל תלחמי בזה: החלטת לתת לגוון הטבעי לצמוח חזרה? אל תשני כלום בשיער מבלי להתייעץ עם איש מקצוע ואל תנסי להסתיר את השורשים עם "טריקים" עלובים. זה לא יעבוד.

  • התייאשת? אספי או נפחי. קוקו גבוה הופך את המראה של שורשים בולטים למוצלח במיוחד, וכך גם נפח שמטשטש את הנראות של השורש.

  • זה לא יעבור אם את ג'ינג'ית: אם ערבוביה של שחור ובלונד יכולה להיראות שיקית, הצבע הג'ינג'י הוא טוטאלי, איקוני, ולא יסבול שורשים בולטים. רוצי מהר למספרה ושפרי הופעתך.

לסיום, נראה שלפעמים העם פשוט צודק יותר מכל טרנד שנראה בשטח, לפחות במקרה של הג'ינג'ית הכי מתוקשרת כרגע בישראל. השורשים הכהים כאן כדי להישאר, ובין אם תבחרי להתנכל להם או לנסות בעצמך, הכל עניין של מצב רוח וגישה נכונה. עד שתחליטי, קבלי טיפ אחרון, שלמדנו ממלכת השורשים הבלתי מנוצחת דרו ברימור. מימין: לא נכון. משמאל: נכון. בהצלחה.