החפיפה

אם לוח הזמנים מאפשר לך, מומלץ לחפוף את השיער בבוקר (או להרטיב אותו‭.(‬ נסי לא לחפוף יומיים־שלושה: ייתכן שתופתעי. שיער מתולתל עשוי להרוויח מההפסקה ולהיראות טוב בהרבה דווקא כשהוא לא חפוף טרי. מומלץ להשתמש במסכת הזנה לאחר כל חפיפה. מורחים את המסכה כשהשיער סחוט מעודפי מים, ממתינים ‭5-3‬ דקות ושוטפים במים חמימים. לאחר החפיפה יש לספוג את המים במגבת בעדינות, ולא לשפשף או למתוח את השיער.

הסירוק

עדיף להימנע ככל האפשר מסירוק התלתלים: הסירוק מפרק את המבנה שלהם והשיער כולו מתנפח. אם את ממש חייבת, סרקי את השיער באצבעות, בעודו רטוב. כדי להתיר קשרים בשיער מתולתל יש לחפוף, למרוח מרכך ולהסתרק לפני ששוטפים אותו.

הייבוש

עדיף לתת לשיער להתייבש באופן טבעי, אבל אם ממהרים מומלץ להשתמש במייבש שיער עם דיפיוזר (פייה רחבה) כשהראש מוטה כלפי מטה, ואחר כך למרוח קרם לחות. כדאי להימנע מייבוש מלא של השיער. השאירי את השיער קצת לח, כך שהייבוש הסופי ייעשה באופן טבעי. ייבוש מלא מפרק את מבנה התלתלים ויוצר מעין הילה של שערות - "פריז‭."‬ אל תשפשפי את השיער במגבת. השפשוף פוגע במבנה התלתלים ויוצר "פריז‭."‬

העיצוב

לשיער מקורזל מומלץ להשתמש בחומרים נוזליים כמו ג'ל או קרם לחות. לתלתלים גדולים או פתוחים השתמשי במוס, השומר על צורתם הטבעית של התלתלים ולא "מפיל" אותם. על שיער גלי כדאי למרוח מוס כשהוא לח, לסחוט בעדינות במגבת ולהניח לשיער להתייבש באופן טבעי. כשמורחים את החומרים על השיער יש לעשות זאת בעדינות, להשתדל לא לפתוח את התלתלים ולא להבריש אותם באצבעות. יש לפזר את חומרי העיצוב באופן שווה על השיער ולא להגזים בכמויות, כדי שהשיער לא יהיה דביק ונוקשה.לאחר עיצוב השיער, השתדלי לא לגעת בו: הזיעה שבידיים עלולה להרוס את התוצאה וליצור "פריז‭."‬ כמו כן, לשיער מתולתל יש נטייה להתנפח וככל שתגעי בו יותר, הוא יתנפח יותר.

התספורת

חשוב להסתפר אצל בעל מקצוע שיודע לטפל בתלתלים. הקשיבי להמלצות של מתולתלות בעלות תספורת מחמיאה. כדאי לרענן את התספורת ולספר את הקצוות אחת לשלושה־ארבעה חודשים לפחות. תספורת ארוכה תאפשר לתלתלים להתבטא ותמתן את נפח השיער. אפשר ורצוי לדרג שיער מתולתל, בהתאם לאורך השיער. קצוות ארוכים באורכים שונים יכולים להוסיף רכות ושיק לתספורת. רצוי להימנע משימוש בחומרים כימיים כמו צבע וגוונים. התהליך הכימי פוגע בתלתלים ובאיכות השיער.

הטיפים באדיבות: שמעון ואקנין מרשת מספרות ‭, A-Z‬ מומחי "לוריאל פרופסיונאל‭,"‬ מומחי "קרסטס‭,"‬ סם מקנייט ל"פנטן‭,"‬ אריק מאיוסט ל"שמן מרוקאי‭,"‬ אבי פדידה, עידו לביא מנהל מחלקת הדרכה של "אינדולה‭,"‬ יורם רחמנוב מדריך בכיר ומעצב שיער בחברת "שוורצקופף פרופשיונל‭,"‬ ערן ויניב קצב.