אייקון מאויר בשבוע: עדן פינס היא כוכבת האופנה הגדולה של תש"ף

היא החזירה את התלתלים למרכז הבמה ואת השימוש בקלישאה "הילדה הרעה של האופנה". בין צילומי עירום מרומז להצהרות פרובוקטיביות, כך הפכה לדוגמנית השנה

ארז עמירןפורסם: 17.09.20 12:14
גם דוגמנית, גם מקושרת, גם נמצאת בכל מקום. המחווה שלי לעדן פינס (איור: ארז עמירן)
גם דוגמנית, גם מקושרת, גם נמצאת בכל מקום. המחווה שלי לעדן פינס (איור: ארז עמירן)

עדן פינס

סליחה, במי מדובר? לרגל ראש השנה, במדור מתארחת הפעם כוכבת אופנה ישראלית שהיא לא רק "אחת בשבוע", אלא "אחת בשנה". בשנה שעברה היתה זו רותם סלע, ומי שנכנסת כעת לנעליים שלה (או ליתר דיוק, לבגד הים) היא עדן פינס – כוכבת האופנה של תש"ף.

 

עדן פינס היא סוג של רותם סלע בגרסת הנעורים – גם דוגמנית, גם מקושרת, גם נמצאת בכל מקום, וגם היא, כנראה, בדרך הסלולה לחשיפת יתר (וכן, משחק המילים מכוון). היא הדוגמנית הכי מדוברת כרגע בישראל, זו שהחזירה את התלתלים למרכז הבמה, את דור רפאלי לתודעה ואת השימוש בקלישאה "הילדה הרעה של עולם האופנה" ללקסיקון. בקיצור, היא הקאמבק של כל מה שהכי רציתם וכל מה שהכי לא, והיא רק בת 23.

 

חוקרת את הגבולות האופנתיים. עדן פינס (צילום: אמיר מאירי)
  חוקרת את הגבולות האופנתיים. עדן פינס(צילום: אמיר מאירי)

   

  פינס היא דוגמנית חרוצה. היא מזגזגת בין קמפיינים של הלבשה תחתונה, קליפים, צילומים לסדרות טלוויזיה והשתכשכות מסיבית בביצה המצטמקת ופגועת הקורונה של אצולת הזוהר התל אביבית. בין לבין, היא משתלטת על הרשתות החברתיות – שם היא משאירה אבק לכל שאר הטוענות לכתר, שאין להן תלתלים יפים כמו שלה, חברים מפורסמים כמו שלה, ותמונות של עירום מרומז כמו שלה.

   

  למה אייקון? פינס, כאמור, עובדת קשה, גם כדי להגיע לשורה הראשונה של הדוגמניות הישראליות וגם כדי להישאר שם, משימה לא פשוטה בעולם שתמיד מחפש את הפנים הבאות שעוד לא סיימו תיכון. היא קוטפת קמפיינים מדוברים (בינתיים בעיקר בזירה המקומית), ונראית כמי שחוקרת את הגבולות האופנתיים ונעה בין סגנונות שונים באופן שנראה טבעי ונינוח.

   

  בעיניי, היא מייצרת ערך מוסף הנובע מאישיותה, בסגנון שונה אך בדרך דומה לזו שעשתה רותם סלע. פינס עדיין לא שם, חובת ההוכחה עליה, אך נראה שהיא ממוקמת על המסלול הנכון.

   

  לא שותקת למגיבים נגדה (צילום: דנה קופל)
   לא שותקת למגיבים נגדה(צילום: דנה קופל)

    

   כמי שמבינה שלהיות יפה ולשרבב שפתיים מול המצלמה זה לא מספיק, היא מקפידה גם לשחרר אמירות פרובוקטיביות מהסוג שעושה גלים ברשת, לא מתקמצנת על עור חשוף באינסטגרם, ומעשירה את הרזומה הרומנטי שלה בבחורים מתוקשרים כמו טום אביב, עמרי בן נתן, דור רפאלי ואילן מסיקה.

    

   על הדרך היא גם הספיקה לחטוף ביקורת בגלל תסרוקת צמות אפריקאית והאשמות בניכוס תרבותי, להסתכסך עם האקסית של בן הזוג האחרון ולריב עם כל המגיבים ברשת ששלחו אותה להתלבש ולהתבייש אחרי שפרסמה תמונות ללא חלק עליון מהמלדיביים.

    

   מבינה שלהיות יפה ולשרבב שפתיים מול המצלמות זה לא מספיק (צילום: דנה קופל)
    מבינה שלהיות יפה ולשרבב שפתיים מול המצלמות זה לא מספיק(צילום: דנה קופל)

     

    עדן פינס יודעת לשחק אותה מול המצלמות וגם בלעדיהן. היא מתחזקת באופן מאוזן את היחס אליה במדורי האופנה והרכילות, מצליחה לייצר באז שלא נגמר ומצית את עצמו בכל פעם שנדמה כי המדורה דועכת. דרך ארוכה עבור מי שבשנת 2015 השתתפה בתחרות מלכת היופי אך לא הצליחה לזכות בכתר הנכסף.

     

    השנה הזו, על אף הקורונה שהציבה סימן שאלה גדול מעל עולם האופנה והכוחות הפועלים בו, היתה השנה של עדן פינס. היא מזגזגת בין הגבוה לנמוך, בין זיכרונות מהחרם בתיכון לתפקיד מלכת הכיתה שמוזמנת למסיבות עם עומר אדם. בקיצור, היא קצת אנחנו וקצת החלומות שהיו לנו בכיתה י'. והיא גם מאוד יפה.

     

    עם שער על הגרסה הווייטנאמית של מגזין הרפר'ס בזאר, ליהוק מסקרן לדרמת הפשע הטלוויזיונית "בני אור" וקמפיינים לביטוח ישיר ולרנואר – היא בכל מקום, לטוב ולרע.

     

    ברגע ללא תלתלים (צילום: דנה קופל)
     ברגע ללא תלתלים(צילום: דנה קופל)

      

     למה לא? בגילה הצעיר, פינס כבר מפלרטטת עם חשיפת יתר. ככה זה, הגבול בין כוכבת ענק לכוכבת עבר הוא דק מאוד.

      

     ובכל זאת: עדן פינס היא לא פראיירית של אף אחד. כשמנסים להקטין אותה או לחנך אותה, היא בועטת בחזרה בלי לעשות חשבון. כך היה מול הביקורת על תמונות המלדיביים החשופות שלה, וכך גם מול ההערות שהפנה כלפיה שי גולדשטיין בתוכניות הרדיו שלו ושל לאה לב בעקבות התמונות הפרובוקטיביות שלה במגזין filth mouth. הוא טען שהיא "מגעילה אותו" ו"מחפצנת את עצמה", פינס ענתה לו "נשמה, אתה תגדל את הילדים שלך איך שאתה רוצה. כל עוד מה שאני עושה זה טוב לאמא ואבא שלי, סע לשלום".

      

     מצליחה לייצר באז שלא נגמר (צילום: ענת מוסברג)
      מצליחה לייצר באז שלא נגמר(צילום: ענת מוסברג)

       

      מה זה אייקון אחד בשבוע?

      עולם הזוהר זוכה ממני בדרך כלל להתייחסות ביקורתית וחשדנית (וגם אני רואה בעצמי לפעמים את המבוגר הממורמר), אך אני חייב להודות שיש בו צדדים שמרגשים אותי בכל פעם מחדש. היוזמה "אייקון אחד בשבוע" משלבת שלוש אהבות גדולות שלי – איור, אופנה וסקרנות, או אפילו אובססיביות, לחייהם של מפורסמים.

       

      בכל שבוע אבחר דמות אחת שמבחינתי ראויה לתואר המחייב "אייקון אופנה", מקומי או בינלאומי, שאותה אאייר ואשתף כאן. אתם מאוד מוזמנים להציע הצעות משלכם לאייקונים לאיור, או להתווכח עם הבחירות שלי.

       

       
      הצג:
      אזהרה:
      פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
      מעצב אופנה, מרצה בשנקר, מאייר, אבא (של גאיה ושירה), מאמין שאופנה היא תרבות שאפשר (ורצוי) לדבר עליה, ולא רק ללבוש, ולא שוכח לרגע שמתחת לבגדים כולנו עירומים